کد خبر: 34209
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۱/ بهمن/ ۱۳۹۷ - ۸:۲۹
عبدالرحمن نیک سرشت؛

این وسط مدیران اجرایی مانند قهرمانان فیلم های هالیودی به شکل پوپولیستی به محل حادثه آمدند و با بسیج امکانات و تبلیغات رسانه ای به مقابله با سیل پرداختند.

خوزستان سرافراز/ از بهار سال جاری تا کنون مرتب در اخبار داشتیم که امسال در کشور شاهد یک وضعیت ترآبی خواهیم بود.
حتی سازمان آب و برق خوزستان گزارشاتی مبتنی بر وجود سیلاب های فصلی را دور از انتظار ندیده و هشدارهای جدی مبنی بر اقدامات پیشگیرانه را در این خصوص ابلاغ و نیز ترمیم نقاط تخریبی در سیل بندها را برای رفع معایب مشخص نمود.

به هرحال تابستان که سپری شد، همه ی سازمان های عملیاتی دست روی دست گذاشتند و با شروع فصل پائیز که هنگامه ی بارش های شدیدی را داشتیم تقریبا با وجود خالی بودن ذخیره آب پشت سدها این حجم آورده از نزولات آسمانی بخوبی مهار شدند.

علی ایحال با این که مدیریت اجرایی و ستاد بحران استان همگی می دانستند که بارش ها در فصل زمستان بدون تردید، بیشتر خواهند شد باز هم مثل گذشته دست روی دست گذاشته و هیچگونه اقدام احتیاطی را در این زمینه انجام ندادند تا کار به جایی رسید تا به مجرد این که ذخیره پشت سدها تکمیل شد و برای خروج آن نزولات مجبور بودند تا دریچه های سدها را باز نمایند ولی غافل از این که مسیر خروجی همه ی این آبها، نه لایروبی گشته و نه سیل بندهای فرسوده ی آنها ترمیم شده بودند.

بنابراین با جاری شدن آب از دریچه ی سدها در مسیر زیر دست، سیل بندها فرو ریخته و روستاها و بخش های آسیب پذیر همگی در معرض خطر سیلاب قرار گرفتند و آن فاجعه را آفریدند.

این وسط مدیران اجرایی مانند قهرمانان فیلم های هالیودی به شکل پوپولیستی به محل حادثه آمدند و با بسیج امکانات و تبلیغات رسانه ای به مقابله با سیل پرداختند.

الغرض اینجا یک پرسش اساسی در افکار عمومی جرقه زده که چرا و چگونه نباید با بحران ها در نطفه وقوع مقابله نمود و چرا آقایان گذاشتند تا کارد به استخوان برسد و آنوقت به فکر چاره بیفتند.

والسلام

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک