کد خبر: 34361
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۵/ بهمن/ ۱۳۹۷ - ۶:۱۲
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب صورت گرفت؛

 استاندار خوزستان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تعدادی از نمایندگان پیروان ادیان توحیدی دیدار و گفتگو کرد.

خوزستان سرافراز/ غلامرضا شریعتی روز دوشنبه ۱۵ بهمن ماه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تعدادی از نمایندگان پیروان ادیان توحیدی شامل جامعه زردشتیان، صابئین مندایی، کلدانی، آشوری، کاتولیک و ارامنه در مهمانسرای شهید رجایی دیدار و گفتگو کرد.

استاندار خوزستان در این دیدار با تبریک دهه فجر گفت: امیدوارم خداوند توفیق دهد شرایط را روز به روز بهتر کنیم و جهت اعتلای صلح و برادری میان مذاهب تلاش کنیم.

وی افزود: باید شرایط بهتری برای زندگی، اشتغال و انجام مراسم آئینی شما فراهم کنیم و تلاش ما بر این است که موانع را رفع کنیم و اقناع سازی و کمک کنیم تا هم زیستی مسالمت آمیز گسترده تر شود.

شریعتی خاطرنشان کرد: امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب همراه با نشاط، پختگی، کارآمدی و پرهیز از سطحی نگری شده است و انتظار میرود این پختگی و عمیق نگاه کردن به مسائل بیش از پیش در نوع نگاه و تعامل ما متبلور باشد و رضایت شما عزیزان بیشتر شود.

استاندار خوزستان یادآور شد: در جنگ تحمیلی همه در کنار هم بودیم و شما هم به مثابه خود ایستادگی کردید و شهید و جانباز دادید و برای وطن جانفشانی کردید و در وقت راحتی، صلح و آرامش هم باید مشارکت داده شوید.

شریعتی ادامه داد: هر چه احساس مشارکت در میان شما بیشتر باشد چسبندگی و همبستگی مردم بیشتر خواهد بود و اگر خدای ناکرده مشارکت کم و نگاه دوگانه غالب باشد این انسجام و پیوستگی کاهش می یابد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: دموکراسی رعایت حقوق اقلیت هاست نه اکثریت چون امور در دست اکثریت است. اگر بتوانیم در جامعه حقوق شما را رعایت کنیم و شرایط زندگی و اشتغال شما را فراهم کنیم در مسیر دموکراسی گام برداشته ایم و این مساله در زمینه سیاسی هم به همین منوال است و اگر حق و حقوقش حزب شکست خورده توسط حزب حاکم رعایت شود در آن صورت دموکراسی تحقق پیدا کرده است.

شریعتی عنوان کرد: در خصوص مرمت آرامگاه شهدای ادیان توحیدی هم به بنیاد شهید یادآوری می کنم برای پاسداشت مقام شامخ شهدای مذاهب اقدام نماید و در مورد سایر موضوعات هم پیگیری های لازم خواهد شد.

در ابتدای این دیدار تعدادی از نمایندگان پیروان ادیان توحیدی به طرح دیدگاه ها و خواسته های خود پرداختند.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک