کد خبر: 34350
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۵/ بهمن/ ۱۳۹۷ - ۵:۵۷

به دلیل شکستن سیل‌بند و به منظور حفظ جان مردم، دستور تخلیه روستای مچریه در دشت میسان داده شد.

خوزستان سرافراز/ به دلیل شکستن سیل‌بند و به منظور حفظ جان مردم، دستور تخلیه روستای مچریه در دشت میسان داده شد اما بدلیل شغل اکثر مردم این روستا که گاومیش داری است بیشتراهالی به ناچار در کنار رودخانه مانده اند .
با بالا آمدن سطح آب رودخانه بر اثر بارش باران بخشی از این روستا دچار آبگرفتگی شده است. روستای مچریه ۳۰ خانوار دارد ؛ این روستا در سیل سال ۹۵ نیز بر اثررهاسازی آب از سد کرخه دچار آبگرفتگی شده بود.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری دشت آزادگان؛ درباره آخرین وضعیت اهالی این روستا ؛ گفت: به دلیل شکستن سیل‌بند و به منظور حفظ جان مردم، دستور تخلیه روستا داده شد؛ ارتش در منطقه مستقر است و با ماشین‌های سنگین در حال جابه جا کردن مردم هستند.

زاهد فردوس پناه با بیان اینکه از تمام مردم خواستیم روستا را ترک کنند، افزود: برخی از اهالی اصرار دارند در روستا بمانند؛ با توجه به اینکه اغلب اهالی این روستا گاومیش دار هستند دام آن‌ها در معرض خطر است.

معاون سیاسی فرماندار دشت آزادگان گفت: هنوز از خسارت زمین‌های کشاورزی در معرض سیل این روستا برآوردی به لحاظ ریالی و میزان مساحت نشده است.

فردوس پناه بیان کرد: در حال حاضر به‌منظور کمک به بستن سیل بند ماشین‌آلاتی از سوسنگرد به منطقه محل سیل ارسال شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک