کد خبر: 34446
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۶/ بهمن/ ۱۳۹۷ - ۶:۵۱

هتل برج العرب دبی، بنا شده بر روی جزیره مصنوعی ساخت دست بشر، تنها هتل ۷ ستاره دنیا شناخته شده است.

خوزستان سرافراز/ هتلها در کل دنیا موجودند و معمولا هزینه زیادی برای مسافران به همراه دارند. قیمت یک اتاق هتل بستگی به فاکتورهای زیادی دارد که شامل مکان، کیفیت و معروفیت آن است. البته هتلهایی که نزدیک شهرهای اصلی و مراکزتجاری  قرار دارند طبیعتا گرانتر از هتلهای دورتر از شهر هستند. همچنین کیفیت و رتبه بندی که هر هتل ارائه می دهد نیز بسیار مهم است. بنابراین هتلهای ۵ ستاره گرانتر از هتلهایی با رتبه پایین تر می باشند. سومین فاکتور مهم، معروفیت شهر و کشوریست که هتل در آن قرار دارد.

شهرهایی با هتلهای ۵ ستاره

در سال ۲۰۱۷، طبق داده های موجود، لندن با بیشترین تعداد هتلهای ۵ ستاره، دارای ۷۵ هتل ۵ ستاره می باشد. با اختلاف کمی، دبی با ۶۱ هتل در مقام دوم و نیویورک با ۵۹ هتل در مقام سوم قرار دارد. پاریس هم با ۵۶ هتل و میامی با ۴۶ هتل با فاصله کمی در گروه این پنج شهر برتر می باشند. از دیگر شهرهایی که در گروه ده شهر برتر است می توان به لس آنجلس با ۳۹ هتل، بانکوک و شانگهای هر کدام با ۳۳ هتل، واشنگتن با ۳۲ هتل و رم هم ۳۲ هتل اشاره کرد. تعداد هتلهای ۵ ستاره چهار شهر برتر یعنی لندن، دبی، نیویورک و پاریس هرکدام دو برابر شهرهای انتهای این لیست یعنی شانگهای و بانکوک می باشد. البته با دیدن میانگین قیمت این هتلها، داستان کاملا تغییر می کند.

 لندن

هتل گروسونور هاوس (Grosvenor House Hotel)، در سال ۱۹۲۹ بازگشایی شد و همچنان یکی از بزرگترین هتلهای ۵ ستاره لندن با ۴۹۴ اتاق باقی مانده است. این هتل در میفر(Mayfair)، یکی از گرانترین و اعیان نشین ترین منطقه های لندن قرار دارد. میفر دارای هتلهای لوکس بسیاری به غیر از گروسونور هاوس می باشد مثل کلاریدجز (Claridge’s)، درچستر(Dorchester)، هتل میفر (May Fair Hotel) و هتل ریتز لندن (Ritz Hotel). برخی از هتلهای ۵ ستاره لندن، تا حدی کوچک هستند و تعداد اتاقهایشان کمتر از ۱۰۰ می باشد.

 دبی

شهرهایی مثل دبی رقابت چندانی با همسایگان خود در جذب توریست ندارد. در نتیجه تمایل برای سفر به خاور میانه به منظور تعطیلات، به احتمال زیاد به دلیل ثبات نسبی سیاسی آن می باشند. کمبود رقیب جدی برای دبی به رشد سریع اقتصادی آن کمک کرده است. این شهر محل استقرار ۶۱ هتل ۵ ستاره و رکورد دار ۸۶ درصدی اسکان در سال ۲۰۰۶ می باشد. همچنینهتل برج العرب بعنوان تنها هتل ۷ ستاره دنیا شناخته شده است که با معماری تاثیر گذار و ویژگیهایش باعث افتخار این شهر می باشد. کوچکترین سوییت این هتل ۱۶۹ مترمربع است درحالیکه بزرگترین آن ۷۸۰ متر مربع می باشد. با رتبه دوازدهم در لیست گرانترین سوئیتهای هتل دنیا، قیمت رویال سوییت آن ۲۴۰۰۰ دلار آمریکا برای هر شب است. هتلهای دبی در سال ۲۰۱۲ میزبان ۱۰ میلیون مسافر بوده اند.

 نیویورک

شهر نیویورک بدلیل گوناگونی وسیع و دارا بودن شرایط غذایی، فرهنگهای متفاوت، تفریحات و دیگر فاکتورها، محبوب است. از ۵۹ هتل ۵ ستاره در نیویورک، ۳۲ هتل در مرکز منهتن، ۱۵ هتل در جنوب منهتن و ۱۲ هتل در میدان تایمز قرار دارند.

میانگین قیمتهای هتل ۵ ستاره

در ژانویه سال ۲۰۱۸، آمریکا دو شهر در صدر جدول ده شهر با گرانترین هتل ها را دارا بود، نیویورک با ۳۰۶ دلار و واشنگتن با ۲۸۲ دلار به ترتیب در رتبه اول و دوم قرار گرفتند. در ادامه با توجه به تعداد هتلهای ۵ ستاره، لندن در رتبه پنجم و با برآورد هزینه ۲۱۷ دلار قرار دارد. سیدنی با ۲۴۰ دلار و توکیو با ۲۲۰ دلار به ترتیب در مقام سوم و چهارم هستند. هیچ شهر دیگری به غیر از شهرهای نامبرده در رده بندی ده شهر برتر با بیشترین تعداد هتل ۵ ستاره، در لیست ده شهر برتر با گرانترین هتلها قرار نمی گیرند.

منبع: worldatlas

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک