کد خبر: 34455
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۷/ بهمن/ ۱۳۹۷ - ۶:۲۹
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:

در تولید داخل پیشرفت های خوبی در حوزه نفتی داشتیم؛ تاکنون هزاران قلم را بومی سازی کرده و از مراکز علمی ـ دانشگاهی استان و دیگر نقاط کشور در کنار شرکت های دانش بنیان استفاده کردیم.

 خوزستان سرافراز/ سید عبدالله موسوی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ظهر امروز چهارشنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه ۷۲ دستگاه دکل حفاری داریم که از این میان سه دستگاه دکل حفاری دریایی است، اظهار کرد:ماهیت حفاری در زنجیره تولید است، یعنی تولیدی احیا و ایجاد نمی شود مگر اینکه مته حفاری چرخش پیدا کند در چاه هایی که قبلش مطالعات مخازن در آن صورت گرفته است و اینجا اساسی ترین نقش حفاری در زنجیره تولید نفت و گاز است.

وی خبر داد: تاکنون بیش از ۹ میلیون متراژ حفاری و بیشتر از چهار هزار و ۵۰۰ حلقه چاه حفاری شده است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری تصریح کرد: امروز خوشبختانه صنعت نفت از زمین شناسی، اکتشاف، استخراج، فروش، صادرات و حفاری همه ملی و با برنامه ریزی کارشناسان داخلی نسبت به مدیریت اقدام می کنیم.

موسوی بیان کرد: در تولید داخل پیشرفت های خوبی در حوزه نفتی داشتیم؛ تاکنون هزاران قلم را بومی سازی کرده و از مراکز علمی ـ دانشگاهی استان و دیگر نقاط کشور در کنار شرکت های دانش بنیان استفاده کردیم.

وی با اشاره به اینکه اکثر کالاهای مورد نیاز مدیریت تولید و مخازن در حفاری از توان ملی تأمین می شوند، عنوان کرد: این زنجیره تولید با استقرار ناوگان حفاری پایدار بوده و در شرایط فعلی نیز باز هم شرکت ملی حفاری نقش اساسی در تولید نفت هم در خشکی و هم در دریا دارد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ادامه داد: تا قبل از انقلاب نیروهای ایرانی کارهای یدی و نیروی انسانی را انجام می دادند ولی امروزه حتی مدیریت میادین و دیگر بخش های صنعت نفت به دست نیروهای ایرانی است.

موسوی یادآور شد: در حال حاضر مدیریت پتانسیل مخازن هیدروکربنی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب را با تولید نزیک به سه میلیون بشکه برعهده دارد.

وی خبر داد: در حال حاضر ناوگان حفاری نزدیک به ۲۰ هزار نفر نیروی انسانی دارد که چهار هزار و ۵۰۰ نفر آنها رسمی و مابقی به صورت پیمانکاری با شاخص های مختلف اداری مشغول به فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری با اشاره به تفاوت فجر امسال با دیگر سال ها یادآور شد: نیاز است که امسال دهه فجر با اقتدار سیاسی کامل همراه باشد چون دست درازی های به کشور ایران طی سه سال اخیر خیلی افزایش پیدا کرده است.

موسوی در پایان خبر داد: با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار به مدیریت بیش از هفت شرکت داخلی حدود ۳۰۰ هزار بشکه را در قالب ۲۷ طرح افزایش و نگهداشت تولید خواهند داشت؛ پنج درصد از مبلغ هر قراداد باید برای شهرهای میزبان هزینه شود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک