کد خبر: 34538
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۹/ بهمن/ ۱۳۹۷ - ۹:۱۲
نماینده مردم شریف شادگان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

ناصری نژاد با اشاره به راه اندازی دو پروژه ی بزرگ در زمینه آبیاری نوین در شهرستان شادگان اضافه نمود : در بحث تنزیل تسهیلات ، بیمه کشاورزی ، تامین خسارت کشاورزان و بحث نهاده ها [کود و سم ] با پیگیری های مستمر قدم های موثری برداشتیم.

حجت الاسلام مجید ناصری نژاد در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های کشاورزی این شهرستان به مناسبت دهه ی مبارک فجر که امروز ۹۷/۱۱/۱۹ برگزار شد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری خوزستان سرافراز گفت : بحث لایروبی انهار از سال ۹۵ شروع کردیم که قبل از آن حقیقتا این بحث قفل شده بود طوری که در سال های ۹۲ الی ۹۴ در زمینه لایروبی انهار و زهکش های شادگان اقدام شایسته ای انجام نگرفته بود.

وی خاطرنشان کرد : زمان شروع کار اعتبارات جهاد کشاورزی به حدی پایین بود که اصلا نمی شد کاری را انجام دهیم به همین خاطر از سپاه پاسداران درخواست کردیم که در این امر حیاتی جهت احیا جلگه حاصلخیز شادگان ورود کند.خوشبختانه سپاه پاسداران که همیشه در رفع محرومیت در کشور پهناور اسلامی ایران پیشقدم هستند درخواست ما را پذیرفتند . کار از انهار دهستان جفال شروع شد که در اولین اقدام تمام انهار دهستان جفال توسط سپاه پاسداران عملیاتی شد که جا دارد از این ارگان مردمی و خدوم تشکر و قدردانی کنم.

ناصری نژاد با بیان این که امروز شادگان با توجه به لایروبی تمام انهار آن ، ظرفیت پذیرای بزرگترین سیلاب ها را دارد اذعان کرد : جهت لایروبی سایر انهار شادگان شرکت های اطراف شادگان از جمله شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت های کشت و توسعه ی نیشکر را نیز وارد مدار کردیم .همچنین جهاد کشاورزی را در سال های ۹۶ و ۹۷ وادار کردیم که درصد کمی از انهار باقیمانده را با تخصیص اعتبارات خود انجام دهد که به لطف خدای سبحان کار به جایی رسید که حتی نهر بوزی بعد از ۷۰ سال عملیات لایروبی آن انجام گرفت.

این نماینده ی مجلس تصریح کرد : ما به ظرفیت ها و پتانسیل شادگان در زمینه کشاورزی وقوف کامل داریم و می دانیم فعال بودن این بخش گره ی بزرگی از بیکاری منطقه را باز خواهد کرد . یقینا با فعال شدن بخش کشاورزی اتوماتیک وار صنایع تبدیلی نیز راه اندازی خواهد شد ؛ ما از سرمایه داران بخش صنایع تبدیلی دعوت می نماییم که در شهرستان شادگان سرمایه گذاری کنند یقین بدانند که ما از آن ها حمایت خواهیم کرد .

ناصری نژاد با اشاره به راه اندازی دو پروژه ی بزرگ در زمینه آبیاری نوین در شهرستان شادگان اضافه نمود : در بحث تنزیل تسهیلات ، بیمه کشاورزی ، تامین خسارت کشاورزان و بحث نهاده ها [کود و سم ] با پیگیری های مستمر قدم های موثری برداشتیم.

نماینده ی مردم شادگان در مجلس تصریح کرد : همانطور که در بحث خرید خرما تعاونی روستایی را جهت جلوگیری از ورود دلال ها به بازار خرما موظف کردیم در خرید گندم نیز تمام انبارهای ما از الان آماده هستند ؛ کشاورزان هیچ دغدغه ای از این بابت نداشته باشند.
حجت الاسلام ناصری نژاد بیان کرد : بحث دام و پرورش طیور مورد توجه ما قرار دارد ؛ تلاش می کنیم این بخش را نیز فعال کنیم همچنین در قسمت شیلات اسکله ابوخضیر رو به تکمیل است که با تکمیل آن صنعت ماهیگیری در شهرستان شادگان رونق خواهد گرفت . در بحث رها سازی بچه ماهی در تالاب شادگان که امسال با توجه باران های خوبی که داشتیم مورد توجه ما خواهد بود .

ناصری نژاد در جواب سوال خبرنگار خوزستان سرافراز مبنی بر علل کمبود عرضه ی شکر در بازار گفت : کمبود عرضه شکر در بازار یک بحث کلی است همانطور که می دانید بازار شکر کشور از دو منبع واردات و تولید داخلی تامین می شود که متاسفانه در زمینه تولید داخلی در سال گذشته خشکسالی ها خسارت های جبران ناپذیری را به این شرکت وارد کرد و در زمینه ی واردات تحریم های ظالمانه باعث کمبود عرضه این کالا شده است.
همچنین اضافه کرد : از سال آینده با افزایش سطح زیر کشت چغندرقند در کنار استفاده ی بهینه از شرکت های نیشکر بازار شکر کشور به روال عادی خود باز می گردد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک