کد خبر: 34781
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۱/ بهمن/ ۱۳۹۷ - ۴:۴۶

شوربختانه امروزه با یک مصیبتی روبرو شده ایم،فساد رخنه یافته به بخش هایی از مملکت.!این درد،اگر برای درمانش فکری اساسی نشود همه را از پای درخواهد آورد. 

به نام خدا

۲۲بهمن ماه،یادآوری آغاز به ثمر رسیدن نهال آزادی و رهایی مردم ایران در سال ۵۷خورشیدی را به ذهن های همه کسانی که برای رسیدن به این ویژه ها جانفشانی کرده بودند،تداعی می کند.

فرزندان ایران زمین که از ده ها سال پیش تر،رسیدن به قله های رهایی از سلطه ستمکاران،آنان را بی قرار کرده بود و دراین راه خون های خویش را در راه مبارزه ارزانی داشتند،سرانجام به پایه ای از موفقیت و پیروزی دست یافتند. ستم استبداد و استعمار و استثمار، پیکر این ملت را هر روز نحیف تر می کرد و راه برون رفت از این وضع “رسیدن به وضعی از آگاهی و آزادی” تشخیص داده شد و برای رسیدن به آن ازهیچ کوششی فروگذار نمی کردند.

۲۲بهمن ۵۷ فرا رسید و گام بزرگ ملت برای حرکت به سوی قله سعادت مورد خواست،برداشته شد. اینک وارد پنجاهمین دهه پس از آن روزگار گشته ایم.چهل سال تجربه های گوناگون،تلخ و شیرین،دوست داشتنی و ناراحت کننده،پیش رونده و واپس رونده،و…آنچه که روشن است عناصر پیشرونده در این سرزمین ،کارکرد همیشگی خود را داشته و موانع داخلی و خارجی حرکت در مسیر توسعه خود را یکی پس از دیگری پس می زنند و به سوی فردای سعادت با قدرت به پیش می روند.

باری، وظیفه زمانی همه ما در این برهه چیست؟

گفتنی نیست که برای پیشبرد اهداف اساسی ،هماهنگی و هم نوایی و همگرایی در بین عناصر، از لوازمات نخستین است. پرهیز از خودخواهی و خودکامگی،قائل شدن ارزش و اهمیت برای سلیقه های گوناگون، بایسته همگرایی است.برای توسعه همه جانبه و پایدار،نیرو و توان جمعی مورد نیاز است بایستی به این مهم توجه داشته باشیم.

دست یابی و به روز کردن دانش مورد نیاز برای حرکت به سمت جلو،خواست همیشگی ماست،برای رسیدن به این شناخت از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.همه موانع اقبال عمومی برای ایفای نقش در ساحت های گوناگون می بایست برداشته شود،کشور از آن همه مردم است و همه آنها در مکانیسم تصمیم‌گیری باید مشارکت کنند و زحمت ترقی بر دوش همه خواهد بود،پس امیدوار کردن همه می بایست هدف همه کارگزاران باشد. نجابت مردم همیشه مایه شرمندگی کارگزاران بوده است،در به ثمر رسیدن انقلاب و اداره جنگ و بازسازی و…

شوربختانه امروزه با یک مصیبتی روبرو شده ایم،فساد رخنه یافته به بخش هایی از مملکت.!این درد،اگر برای درمانش فکری اساسی نشود همه را از پای درخواهد آورد.

پس لازم است دست همه مفسدان را از امورات این مردم کوتاه کرده و سلامت نهادهای مواجه بامردم را تضمین کنیم.

به امید پشت سر گذاشتن همه این دشواری های یادآوری شده.

سازمان معلمان ایران،شعبه خوزستان

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...