کد خبر: 34649
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۱/ بهمن/ ۱۳۹۷ - ۰:۰۷
نمایندگان و استاندار استان؛

ما را به کدامین گناه با فقر، بیکاری، ریزگردها، نبود آب سالم و این روزها با سیلاب و خسارت های ناشی از آن گرفتار رنج و محنت کرده اید. وضعیتی که امروز ما گرفتار آن هستیم؛ وضعیت قرمز است.

صالح البوغبیش/ به عنوان خبرنگار به شما تذکر عتاب گونه می دهم هنوز از مشکلات مردم خوزستان در ارتباط با ریزگردها و گرد و غبار چند ماهی نمی گذرد که در روزهای اخیر استان علیرغم مشکلات عدیده ای هم چون بیکاری ، وضعیت عمران ، بحران مدیریت ، انتصاب های میلی و دخالت های نابجای نمایندگان در ریز و درشت حوزه ی اجراییه شاهد گرفتاری استان به سیل و بحران های زیست محیطی دیگر است.
اعلیحضرات و مسندنشینان استان بدانید که هرگاه نام خوزستان می آید،خوزستان قهرمان به یادمان می آید؛اما این روزها خوزستان قهرمان ما حال و روز خوشی ندارد و با مشکلات بسیار جدی رو به رو است.

جناب استاندار هنوز شهرهای ما در خوزستان به مثابه شهرهای جنگ زده هستند و این مردم شریف و نجیب از حداقل های زندگی برخوردار نیستند. خوزستان از همه عناصر پایه ای و اساسی زندگی محروم است.مردم این استان از آب شرب سالم و هوای سالم برای تنفس ، برخورداری از برق محروم هستند، سرزمینی که همه آن نعمت خدادادی است چه از زمین کشاورزی اش صحبت کنیم و چه از صنعت آن سخن بگوییم این سوال و تذکر پیش می آید که به کدامین گناه خوزستان را از نعمت های خودش محروم می کنید .
ما را به کدامین گناه با فقر، بیکاری، ریزگردها، نبود آب سالم و این روزها با سیلاب و خسارت های ناشی از آن گرفتار رنج و محنت کرده اید. وضعیتی که امروز ما گرفتار آن هستیم؛ وضعیت قرمز است. فعالان و دغدغه مندان خوزستان را دریابید قبل از آنکه بسیار دیر شود چنانکه رهبر معظم انقلاب چندی پیش در درس خارج فقه خود فرموده اند امروز مردم خوزستان در این چند روز حادثه ای که برایشان پیش آمد واقعا دل انسان را می خراشد این ها وظیفه مسئولین است و حکومت ها موظف اند به فکر مردم باشند.
جناب استاندار برای ما بسیار سخت و طاقت فرساست که همیشه پشقراول معضلات و مشکلات هستیم و از جاهای دیگر باید تحمل صحبت هایی شویم که می گویند:” خوزستان از دین فاصله گرفت که به بلایای طبیعی مبتلاست .” بشنویم .
لیکن باید به عرض شما و نمایندگان برسانم که تنها گناه ما انتخاب شما به عنوان مسئولین و سکانداران استانمان است . این که کنار فلرهای نفت قرار داشته باشیم و بیش از۱۰ درصد جوانان استان طبق [ آمارهای غیر رسمی] در استان های دیگر مشغول باشند واقعا اسفناک است و حکایت از مدیریت ناکارآمد مدیران استان است.
آقای استاندار یقین دارم معاونت اجتماعی شما را با ارقام سرسام آور اعتیاد ، طلاق ، تجاوز به عنف ، معتادان متهاجر و کارتن خواب ، زندانیان ، مجرمان ، زنان معتاد ، خودکشی ، قانون شکنی ها ، تصادفات جاده ای ، کودکان کار ، افت شدید تحصیلی و … مطلع می کنند.
به اضافه ی همه ی این موارد اساسی در زمینه ی زیر ساخت های استان باز هم شاهد ضعف و ناکارآمدی هستیم؛ مثال ساده ی آن وضعیت بغرنج فاضلاب اهواز ، متروی اهواز ، عوارض زیست محیطی فولاد خوزستان ، حقوق های همیشه به عقب افتاده شهرداری های استان و از همه مهم تر وضعیت بغرنج محیط زیست استان است . که آن را هم از ما گرفتید.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک