کد خبر: 35219
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۷/ بهمن/ ۱۳۹۷ - ۱:۱۸

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی ایر شاتل کشور نروژ که بین اسلو و دوبی پرواز می کند، جمعه ۲۳ آذرماه ۹۷ به دلیل نقص فنی در فرودگاه شیراز فرود اضطراری کرد.

خوزستان سرافراز/تارنمای شبکه خبری راشاتودی نوشت: تحریم های آمریکاهواپیمای مسافربری نروژی را که در ماه دسامبر سال گذشته وادار به فرود اضطراری در فرودگاهی شیراز  شد، همچنان در این فرودگاه زمین گیر کرده است.

این هواپیمای نروژی به دلیل تحریم های یک جانبه آمریکانمی تواند قطعات یدکی مورد نیاز خود را تامین کرده و به کشورش بازگردد.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی ایر شاتل کشور نروژ که بین اسلو و دوبی پرواز می کند، جمعه ۲۳ آذرماه ۹۷ به دلیل نقص فنی در فرودگاه شیراز فرود اضطراری کرد.

این هواپیما در امنیت کامل فرود آمد و مسافرانش روز بعد با پروازی از شیراز خارج شدند، اما خود هواپیما دو ماه است که به دلیل نبود قطعات یدکی لازم در ایران باقی مانده است. تحریم های آمریکا از واردات فناوری هایی که بیش از ۱۰ درصد آن ها ساخت آمریکا باشد به ایران جلوگیری می کند.

اگرچه این امکان وجود دارد که هواپیمایی شاتل نروژ بتواند برای واردات قطعات یدکی موردنیاز از وزارت خزانه داری آمریکای معافیت تحریمی دریافت کند اما به گفته یکی از وکلای فعال در حوزه مسائل مربوط به تحریم، این امر چندان محتمل نیست.

به نقل از راشاتودی، تحریم های آمریکا که هدف از آن ها بازداشتن ایران از به روز شدن و هم آمیزی با اقتصاد جهانی است، در این مورد می تواند نتیجه معکوس داشته باشد: اگر ایران بخواهد می توانند این بوئینگ ۷۳۷ را که احتمالا آکنده از فناوری های تحریم شده است، ضبط کند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک