کد خبر: 35516
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۷/ اسفند/ ۱۳۹۷ - ۵:۰۷
صالح آلبوغبیش ؛

 

قلم زدن کاری بس دشوار و وظیفه قلم به دستان در صیانت از ساحت مقدس آن دشوارتر است آن که قلم حق و عدالت را به خاطر لبخند دیگران به ورق می زنند خائن هستند.

خوزستان سرافراز/ انقلاب اسلامی ما با مبنا قرار دادن آیه ی شریفه قران مجید ” ولقلم و مایسطرون ” قسم به قلم و آن چه می نگارند یک انقلاب فرهنگی بود و برای اعتلا و رشد کشورها، هیچ سرمایه ای بالاتر از سرمایه فرهنگی نیست.
تا فرهنگ یک کشور دچار تحول اساسی نشود، کشور به جایگاه واقعی خود دست پیدا نمی کند . تولیدات فرهنگی حساس ترین، بی بدیل ترین و ارزشمند ترین تولیداتی است که اگر در یک کشور مقدمات و ملزومات آن فراهم شد، آن کشور می تواند افق های بی نظیری را تجربه کند.

قلم زدن برای رسانه ها کاری بسیار دشوار و یقینا صاحبان رسانه افرادی هستند هنرمند که با چیدن کلمات و جملات انعکاس دهنده ی معضلات مردم هستند لهذا این قشر در عصری که مقارن با انقلاب ارتباطات است وظیفه ای سنگین بر عهده دارند.
با وجود تحولات تکنولوژیک که امروز به ما بسترهای متفاوتی برای تولید محتوا و دسترسی به متون داده، هیچ رسانه ای حلاوت، همراهی و شیرینی روزنامه و رسانه های دیداری ندارد.

هر چند یکی از شاخصه های اصلی تبیین جایگاه های توسعه انسانی در دنیا، بحث کتاب و تولید اندیشه در بستر کتاب است . لیکن امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و کمبود وقت سایت ها و فضای مجازی نقش تعیین کننده ای ایفا می کند بر فعالان عرضه رسانه واجب است که با تولید محتواهای سلیس ، امیدوارکننده و خالی از حب و بغض به پیشرفت جامعه و نظارت بر عملکرد متولیان جامعه قلم فرسایی کنند.

امروز خوشحالیم که نظام مردم سالار و اسلامی جامعه به رهبری فرزانه ی امام خامنه ای مدظله العالی رهبری می شود که خود ایشان با اذعان به این که انتقاد یکی از عوامل ترقی جامعه است و باید نخبگان و نویسندگان آن چه را در توان دارند جهت پیشبرد اهداف مقدس اسلامی ایران به کار بگیرند ؛ فعالان رسانه و قلم به دستان این مرز و بوم باجهت دهی و تاکید بر ارزش های انقلاب فعالیت مقدس خود را جهت خدمت به مردم قرار دهند.
امید است فرزندان فرهیخته، ادیب و اهل هنر استان زرخیز با انس و همدلی با رسانه ها در همه ی انواع خود بتوانند نسلی پویا ، امیدوار و صاحب ایده و تفکر پرورش دهند.
رسانه های دیجیتال و غیر دیحیتال بستر بسیار مهمی است که فضایی در اختیار ما قرار می دهد که از محیط پیرامون، کنش های اجتماعی و تحولات اجتماعی باخبر شویم.
خوشا به حال جوامعی که تولید محتوای عزتمندانه، سالم و آگاهانه دارد و خوشا به حال مردمی که با استفاده از ظرفیت ها در فضای دیجیتال، بهره لازم را برای رشد جامعه به کار می گیرند.
باید اهتمام داشته باشیم که رسانه های ما بستر مناسبی برای آگاهی بخشی به جامعه و زمینه سازی برای تحول جامعه باشند.
در این مقطع خاص نیز رسانه های ما رسالت دارند که از استقلال و عزت کشور و از رنجی که ملت بزرگ ما در چهار دهه اخیر برای استقلال کشور کشیدند، دفاع کنند.
رسانه های ما در سطح استانی نیز وظیفه دارند که از عزت و کرامت مردم دفاع کنند و قلم زنی های ما در رسانه ها باید برای آینده بهتر فرزندان کشور باشد.
مدیران رسانه ما، قلم زن ما، تولید کننده ما درحوزه مجازی و غیر مجازی باید شجاعت و شهامت داشته باشند. وای به روزی که قلممان را بفروشیم و بخاطر لبخند کسی حق و عدالت را کنار بگذاریم و وای به روزی که برای مطامع کوتاه مدت، آنچه که به عزت و استقلال و رشد و پیشرفت مردم منتهی می شود را در معرض معامله قرار دهیم . در آن شرایط ما دیگر رسانه نیستیم و یک خائنیم و آدم خائن نمی تواند پاسدار عزت و حرمت مردم باشد. قلم زنی که فهم درستی از عزت، مطالبات، خواسته ها و تاریخ مردم نداشته باشد، این قلم زدن ارزشی ندارد.
باید همه ما برای دفاع از حق، عدالت و دستاوردهای ملت اهتمام کرده و از آنهایی که جسارت مطالبه گری و حق گویی دارند، دفاع کنیم.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک