کد خبر: 35532
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۸/ اسفند/ ۱۳۹۷ - ۴:۱۰

مدیرکل توسعه ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌ها وزارت ورزش و جوانان، زمان واگذاری باشگاه‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس را شهریورماه سال ۹۸ عنوان کرد.

خوزستان سرافراز، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ کل کشور دی ماه امسال در نشست خود بر واگذاری ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس تا پایان سال ۹۸ تاکید کردند.
افشین داوری درباره واگذاری این دوباشگاه پرطرفدار ایران افزود: وزارت ورزش و جوانان آمادگی و اراده کامل برای واگذاری باشگاه‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس را دارد.
به گفته وی، این وزارتخانه شرایط لازم برای واگذاری ۲ تیم از طریق سازمان خصوصی سازی را نیز فراهم کرده است.
مدیرکل توسعه ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌ها وزارت ورزش و جوانان افزود: در زمینه واگذاری این باشگاه‌ها به بخش خصوصی، مدیران متولی با سازمان خصوص سازی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی و اتاق بازرگانی ایران نشست‌های تخصصی برگزار کرده اند.
داوری تاکید کرد: در نشست‌های مستمر پیشنهاد‌های مختلفی برای نحوه واگذاری باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز ارائه شد که در نهایت به یک جمع بندی واحدی رسیده اند.
وی تاکید کرد: از این رو تا شهریورماه سال ۹۸ فرصت واگذاری قطعی دو باشگاه فوتبال استقلال و پرسپولیس داده شده است.
به گفته وی، تمامی شروط واگذاری از جمله میزان زیرساخت ها، میزان درآمد‌ها و بدهی‌های ۲ باشگاه جمع آوری شده است تا به صورت یک بسته در اختیار متولیان امر قرار گیرد.
داوری یادآور شد: مسئولیت اصلی واگذاری باشگاه استقلال و پرسپولیس برعهده سازمان خصوصی سازی کشور است و وزارت ورزش و جوانان نیز اداره و شرایط لازم برای این واگذاری را دارد.
مدیرکل توسعه ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌ها وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که اگر خریدار قصد خروج این دو باشگاه از تهران را داشته باشد چه سرنوشتی برای دو تیم باید متصور شد، گفت: واگذاری این باشگاه‌ها از طریق فرابورس و درصدی انجام می‌شود و یکی از شرایط آن خارج نشدن مالکیت این دو تیم از تهران است.
به گفته وی، این دو باشگاه به یک شخص یا فرد خاص واگذار نمی‌شود، بلکه نوع واگذاری به صورت فرابورسی است، به همین دلیل تمام تلاش‌های صورت گرفته است تا شهریورماه این واگذاری با کمترین نواقص انجام می‌شود.
شایان ذکر است، دو باشگاه ورزشی استقلال و پرسپولیس معروف به سرخابی‌های پایتخت ایران از تیم‌های ریشه دار آسیا هستند و مسئولیت و متولی این دو تیم اکنون با وزارت ورزش و جوانان به نمایندگی از دولت است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک