کد خبر: 35650
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 3/ مارس/ 2019 - 1:35

سوء مديريت و ايجاد محيط كاری بسته و استفاده از نیروهای ناکارآمد و ضعیف در سمتهای حساس آن اداره كل ، عدم هماهنگی با مسئولين استانی و مركز از مهمترين دلايل نارضايتی از عملكرد اين مدير كل ميباشد.

به گزارش خوزستان سرافراز/اين روزها يكی از دغدغه های اصلی جامعه ،مردم و دولت و حتی حاكميت بحث گوشت قرمز و مرغ است.

افزايش وحشتناک ،غير منتظره و غير قابل تصور قيمت گوشت قرمز متهمان زيادی دارد از شيوع تب برفكی در دوسال اخير تا كشتار دامهای ماده در سراسر كشور طی ساليان مختلف ، كاهش جمعیت عشايری كشور، تعطيلی دامداريهای صنعتی و سنتی ، افزايش قيمت نهاده های دامی و تضعيف جنگلها و مراتع ملی و طبيعی گرفته تا نوسان نرخ ارز ،صادرات و قاچاق دام همه و همه از علت ها و متهمان اين روزهای افزايش قيمت دام در كل كشور وجغرافيای ايران محسوب ميشوند.

اما در استان خوزستان قضيه كمی متفاوت تر و متهم افزايش قيمت گوشت قرمز و مرغ علاوه بر موارد ياد شده بالا از ساير استانها مستثنی تر بوده و متهمين ديگری نيز دارد كه در ادامه به شرح ماجرا می پردازيم.

شركت پشتيبانی امور دام كشور بعنوان زير مجموعه وزارت جهاد كشاورزی مسئول تامين و پشتيبانی صنعت دام و طيور كشور از دام و طيور و جوجه و مرغ و تخم مرغ و دام و گوشت گرم و سرد ، لاشه ای و بسته بندی تا نهاده دامی می باشد و در بحران و غائله گرانی گوشت وظيفه تامين گوشت گرم لاشه و منجمد به منظور كنترل بازار و مبارزه با افزايش ناگهانی قيمت آن را دارد.اين شركت ملی دارای نمايندگی در تمامی استانهای كشور تحت نام اداره كل پشتيبانی امور دام استانها می باشد.

طی ماه های اخير سلسه گزارشهايی در خصوص مافيای گوشت قرمز توسط برخی سايتهای خبری  انتشار پيدا كرد كه افكار عمومی را هوشيار ،آگاه و بيدار كرده است.

 بسیاری از کارشناسان و دست‌اندرکاران کشاورزی، عملکرد ضعیف مدیرکل امور پشتیبانی دام استان خوزستان را یکی از عوامل اصلی این روزهای آشفته بازار قیمت گوشت در استان می دانند.

بر اساس برخی اطلاعات موثق ناهماهنگی در نحوه انتخاب مباشرين ، عدم هماهنگی با ستاد تنظيم بازار استان ، عدم توانايی در جذب سهميه متناسب با جمعيت استان همانند ساير استانها نظير كرمان، خراسان رضوی ، اصفهان و فارس عدم توانایی و تخصص و تجربه كافی در جلوگيری از قاچاق دامهای استان به خارج به خاطر مرغوبيت دامهای خوزستان، عدم توانایی در جذب ، خريد و واردات دام از استانهای مجاور نظير لرستان ، فارس ، همدان، كردستان وكرمانشاه( بصورت سنتی و از حدود ٢٠ سال پيش بخش قابل توجهی – ٣٠ درصد دام سنگين و ٥٠درصد دام سبک -استان خوزستان از اين استانهای مذكورتامين ميشود ،كه برای اولين بار در طول ٢٠ سال گذشته امسال بصورت ناگهانی و شوک آور قطع شد)
سوء مديريت و ايجاد محيط كاری بسته و استفاده از نیروهای ناکارآمد و ضعیف در سمتهای حساس آن اداره كل ، عدم هماهنگی با مسئولين استانی و مركز از مهمترين دلايل نارضايتی از عملكرد اين مدير كل ميباشد.

لازم است دستگاه های نظارتی استان خوزستان بدون فوت وقت و قبل از آنكه دير شود و تا قيمت گوشت به ١٥٠ هزارتومان نرسيده ؛ عملکرد این اداره کل را بصورت دقیق مورد بررسی قرار دهند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار