کد خبر: 35754
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۶/ اسفند/ ۱۳۹۷ - ۷:۱۱
مهرداد پرویزی؛

با استیضاح نشدن شهردار اهواز باز هم مردم شهر متضرر شدند.

خوزستان سرافراز/ پس از گذشت چند ماه از طرح سوال یکی از اعضای شورا؛ متاسفانه اعضای شورای شهر اهواز نتوانستند روند عادی استیضاح شهردار را اعمال و اجرا نمايند. همين امر زمينه را‌  برای اعمال نفوذ افرادی از بيرون شورا  فراهم ساخت و شورا را در استیضاح شهردار کاملاً ناکام کرد!

جلسه اول استیضاح

عدم شرکت ۵ عضو شورا ( ایزدی – موسی پور – کعب عمیر – موسوی زاده – موسوی نژاد ) در جلسه اول استیضاح شهردار اهواز، جلسه شورا را از حد نصاب انداخت ! سوال اين است ؛ چرا اين اتفاق افتاد؟ چرا اين ۵ عضو شورا در جلسه رای گيری شورا شرکت نکردند؟اعمال نفوذ و دخالت های بيرون از شورا ، باعث شد  که این پنج عضو موافق استیضاح در جلسه حضور پیدا نکنند چون برایشان مثل روز روشن بود که استاندار محترم به صراحت اعلام نموده بودند که موافق استیضاح نیست و به ماجرای استیضاح قانونی به صورت غیر قانونی ورود کردند.

جلسه دوم استیضاح

در جلسه دوم استیضاح هر سیزده نفر اعضای شورای شهر اهواز حاضر گردیدند و این بار جلسه لغو نگردید. ولی اتفاقی افتاد که که تمامی حضار در هنگام رای گیری انگشت به دهن ماندند و آن این بود که چهار نفر باباپور_ حاجتی _ جهانبخشی _ ایزدی که پای برگه استیضاح را امضا نموده بودند اینبار رای به عدم استیضاح دادند ! در بیان یکی از این چهار عضو مخالف استیضاح آمد که هم اکنون استیضاح به صلاح اهواز نیست و نباید در ایام عید شهر را بدون شهردار رها نمود.

خطاب به این دوستان عرض مینمایم عید هم خواهد امد و شهر چه با شهردار و چه بی شهردار هیچ فرقی نخواهد کرد امیدوارم بعد از تعطیلات نوروز سر حرف خود بمانید و پای امضای استیضاح خود باشید.

اعضای شورای شهر اهواز در استیضاح شهردار اهواز مثل عدم اجرای پروژه های عمرانی برای رفع مشکلات شهر ناکام ماندند.

حال بايد منتظر ماند آيا اعضای شوری شهر اهواز مي توانند بارديگر به اجماع برسند و برای استیضاح شهردار از خود گذشتگی نشان دهند يا خير.
در حال حاضر مردم شهر اهواز از وضعيت حاکم بر شورای شهر بسيار نگرانند چون در شهر اهواز شايعات بسياری وجود دارد يک عده می گويند اعضای شورا به جای دل نگرانی برای شهر و مردم  بيشتر به فکر فلان مسئول و فلان فرد ذی نفوذ هستند و تلاش دارند شهردار باب دل و خواسته اين افراد را  انتخاب نمايند .

آقايان اعضای شورا: کمتر از سه سال به عمر شورای پنجم باقی مانده است آيا وقت آن نرسيده برای يک بار هم شده به فکر مشکلات شهر و مردم باشيد و براساس خواسته های مردم شهردار را استیضاح نمایید و فردی لایق و شايسته را برای شهرداری اهواز انتخاب کنيد تا در اين سه سال باقی مانده مشکلات شهر حداقل کمتر شود.

مردم عملکرد امروزتان را هرگز فراموش نخواهند کرد پس بالاغيرتاً چه در استیضاح چه در انتخاب شهردار فقط به فکر رفع مشکلات شهر باشيد نه اينکه به فکر این باشند با رفتن شهردار فلان سازمان را که با لابی و سفارش به نزدیکان خود رسیده از دست دهند یا برای  مسرت و خوشحالی  يک عده ، مشکلات شهر را فراموش و فدا نمایيد.
با اين روندی که در شورای شهر اهوازحاکم شده است اجماع اعضای شورای شهر برای استیضاح و انتخاب شهردار بسيار بعيد به نظر می رسد و مردم هم بسيار از وضعيت موجود نگرانند اميدواريم بزرگان شهرستان اهواز پادرميانی نمايند تا زمينه براي استیضاح و انتخاب شهردار بدور از هياهوها و اعمال نفوذها فراهم شود تا مردم شهر بيش از اين متضرر نشوند.

*با تشکر*

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک