کد خبر: 35752
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۶/ اسفند/ ۱۳۹۷ - ۶:۴۷
صالح آلبوغبیش؛

سفره های مردم که قرار بود کوچک نشود عملا محو شده است و فشار فقر ، گرسنگی و بیکاری کمر مردم استان ما را خم کرده است.

خوزستان سرافراز/ اینکه مردم باید از اقدامات مثبت ، کارها و فعالیت های شما مطلع باشند ؛ انتظار به حق مردم غیور از شما وکلای استان ،که مطالبه ی آن منطقی و منصفانه است ؛ بخصوص اگر خبرنگاران و فعالان کارها و تحرکات شما را زیرذره بین قرار می دهند، که این به نوبه ی خود نقطه عطف و امیدی است جهت قرار گرفتن در مسیر صحیح و خارج نشدن از ریل خدمت به مردم می باشد.
این که شرایط کنونی کشور وفق مراد نیست و دولت در وضعیت بغرنج اقتصادی قرار دارد و برجام و پسابرجام بر حال و هوای سیاسی و اقتصادی کشور خیمه بر افراشته ، نمی تواند دلیل متقن بر محکم کاری کار نکردن از روزهای ابتدایی تصدی استان توسط حضرات عالی باشد. در ضمن اینکه اقدامات شما همسو با دولت باشد یا خیر ، به مرام سیاسی شما وابسته است ؛ لیکن آن را درجهت خدمت و منافع استان قرار بدهید.
فعالان سیاسی و اجتماعی ، نخبگان و آنان که که ترقی و رو به جلو حرکت کردن استان را دوست دارند نسبت به مرام سیاسی و فضای باز سیاسی استان خوشبین هستند.
آن چه استان خوزستان در سال های اخیر از آن رنج می برد تبعیض و یک سو نگری است که مطمئنا با اهداف والای انقلاب جمهوری اسلامی وفق نیست ؛ ریشه ی این تبعیض ها و یک سو نگری ها در مدیریت و برنامه ریزان استان است.

ذکر چند نکته مهم خالی از لطف نیست:

۱- واقعیت های جامعه ی ما ، دقیقا همان چیزهایی است که مردم با آن زندگی می کنند نه آن چیزهایی که شما می گویید یا کانال های شما منتشر می کنند ؛ بدانید که ” مشک آن است که ببوید …” ۳۰ سال از پایان جنگ تحمیلی می گذرد ،دولتها یکی پس از  دیگری آمدند و رفتند و همکاران شما در ادوار مختلف فقط در نطق خارج از دستور خودی نشان می دادند ؛ پس ره اسلاف را نروید ؛ مردم آگاه و به امور وقوف کامل دارند .
۲- اگر فرض کنیم نه قرار است مشک ، خود ببوید و نه قرار است به حرف فرهیختگان و فعالان گوش فرا بسپارید و خود را دانای کل به مردم معرفی کنید ؛ نیازی به رسانه ای کردن فعالیت های خود نیست ؛ اعتماد مردم را دریابید و قدرتی که به شما تفویض کردند به دوستان و آشنایان خود تفویض نکنید؛ این به نوبه ی خود نماد تبعیض و یک سو نگری است.
۳- اگر قبول انتقاد فقط مدح و ثنای فعالیت های شما باشد؛ این دیگر دردی لا علاج!
۴- استان خوزستان زمین جلگه ای یعنی حاصلخیزترین دشت ایران چند سالی است از بی آبی و بی مسئولیتی در جفا به سر می برد ؛ باز هم دریغ از یک پروژه ی دراز مدت جهت برون رفت استان از این حالت بغرنج ، در طول ادوار مجلس نمایندگان استان در کمیسیون صنایع و کشاورزی حضور کم رنگ داشته و دارند ؛ این در حالی است که خوزستان قطب صنعت و  کشاورزی است .
۵- نکته بسیار مهم و ملفت نظر حضور پررنگ نمایندگان استان در کمیسیون انرژی است ؛ لیکن بازخورد آن چه بوده است؟
شاید تنها بازخورد آن، خشک شدن تالابها ، جفا به جلگه ، ریزگردها و انتقال نامتعارف آب استان به سایر نقاط کشور باشد .
اعلیحضرات دوران انتخابات و روزهای پرهیاهوی تبلیغات انگار دوباره شماها را سر به هوا کرده است انگار عمل نکردن به وعده های خود را یک شب به فراموشی سپردید.

نابسامانی های اقتصادی را دریابید

غلامرضا کاتب نماینده ی گرمسار در یکی از نطق های خود در مجلس می گوید : عده ای فکر می‌ کنند اگر اقتصاد به هم بریزد مجلس عدم کفایت می‌دهد و یا دولت نیز استعفا می کند این خیالی باطل است. همه ما در یک کشتی نشسته‌ ایم و سرنوشت ما بهم گره خورده است؛ باید اختلافات را کنار گذاشت و مسائل را با یکدیگر حل کرد.

بنا به گفته این قانونگذار به عنوان خبرنگار خدمت وکیلان استانمان عرض می کنم که همه مردم نسبت به مسائل کشور آگاه هستند، جان ما از تحرکات پوپولیستی شما به لب آمده است از کدام مورد و کدام مدیریت بنویسم از سیل های اخیر و مدیریت بحران زده بحران یا وضعیت آب شرب یا آب کشاورزی که سال هاست از طرح رهبری جهت مکانیزه کردن ۵۰۰ هکتاری زمین های کشاورزی استان که هنوز به سرانجام نرسید یا بخشی که انجام گرفت بدون نظارت دقیق و با میل پیمانکاران شناخته شده ی استانداری ناقص و می توان گفت فقط تخریب اراضی به دنبال داشت به بهره داری رسید.
این که قوه ی مقننه همگام و در یک راستا با قوه ی مجریه باشد چندان هم خوشایند نیست.
امروز در استان خوزستان همه چیز جای خود قرار ندارد و نمایندگان استان حتی در انتخابات تشکل های غیر انتفاعی دخالت می کنند.
کار به جایی رسیده که فرمانداران حتی بدون اذن نمایندگان جرات سر خاراندن را هم ندارند.

امروز «قانون هیچ» کارکرد دارد، یا همه از این گردنه رد می‌شویم یا هیچ کس رد نمی‌شود.
تورم کمر مردم را خم کرد و شما در مجلس در هر وجبه از انواع غذاها تلذذ می کنید دریغ از دغدغه داشتن برای مردم بینوا که حتی از تامین نان شب خود درمانده هستند .

آقایان نماینده برای حل مشکلات ضرورت دارد تا مسئولان کشور دست یاری به سمت ملت دراز کنند و اجازه دهند مشکلات فعلی با مشارکت خود مردم بر طرف شود چرا که برون رفت از این شرایط استقامت ملت بزرگ انقلابی ایران است.
افزایش قیمت کالا و اجناس ، تورم افسار گسیخته ای بدون هیچ دلیل منطقی کمر مردم را خم کرده است، فکری به حال قشر ضعیف و متوسط جامعه کنید.
امروز نباید با نگاهی استعلایی به مردم سبب فاصله گرفتن مردم با خود شوید روند برنامه ریزی و اجرا در استان خوزستان بحران زده است باید با مدل مدیریت جدید و تفاهم و همکاری، برای حل مشکلات برنامه ریزی و تلاش کنید و دست از کارهای بی اساس و جلسات پوچ و بی بهره بردارید .
براساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی رییس جمهور قسم یاد کرده که پاسدار قانون اساسی باشد و همه استعداد و صلاحیت خود را در راه ابقای مسئولیت‌هایی که به عهده گرفته‌اند، خرج کند.
شما وکیلان استان چرا با لابی گری های خود با وزیران دولت کارها و برنامه های دولت در استان را به تاخیر یا به مرام خود تمام می کنید.

بند ۱۲ اصل سوم قانون اساسی پی ‌ریزی اقتصاد صحیح و عادلانه بر طبق ضوابط اسلامی جهت ایجاد رفاه و رفع فقر و بر طرف ساختن هر نوع محرومیت در زمینه تغذیه، مسکن، کار، بهداشت و تأمین بیمه است. پیرامون این اصل تا چه اندازه پیگیری داشتید و کدام نتایج را به ثمر رساندید.

اصل ۴۷ قانون اساسی پیرامون جذب کردن نیروهای بومی توسط مدیران غیربومی در استان ما هنوز محلی از اعراب ندارد.
سفره های مردم استان بخصوص روستاییان و اقشار کم در آمد محو شد.
سفره های مردم که قرار بود کوچک نشود عملا محو شده است و فشار فقر ، گرسنگی و بیکاری کمر مردم استان ما را خم کرده است.
بی گمان یکی از مهمترین دلایل استمرار این اتفاقات ضعف نظارتی مجلس است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک