کد خبر: 35987
تعداد نظرات: يك نظر
تاریخ انتشار: ۲۰/ اسفند/ ۱۳۹۷ - ۳:۴۵
شیخ محمدعلی بهمئی؛

جای سوال اینجاست که هر ساله در بودجه عمومی کشور ،برای عمران و زیر ساخت ها و…بودجه های پیش بینی شده کجا می رود که فقط در سال آخر نمایندگی دیده می شود؟

خوزستان سرافراز/ در تمام دوره های گذشته مجالس ،نمایندگان محترم عموما ،بخصوص در مناطق فرودست و کوچک و محروم ،حبس بودجه میکردند و آگاهانه سازندگی را میگذاشتند برای سال آخر و یا ماه های گذشته که شروع به روفورم انظاری کنند که مردم حوزه انتخابیه را متقاعد کنند که ببینید :
آسفالت میکنیم ،پل میزنیم،برق و….کلنگ زنی میکنیم و…
این روش ریاکارانه و زشت ،مدیران میانی را جرات میبخشد که تمام سه سال گذشته را نسبت به حقوق مردم و وظایف قانونی بی تفاوت کنند.

جای سوال اینجاست که هر ساله در بودجه عمومی کشور ،برای عمران و زیر ساخت ها و…بودجه های پیش بینی شده کجا می رود که فقط در سال آخر نمایندگی دیده می شود؟

آیا این ریاکاری و تبلیغات با پول بیت المال برای هدف جاده صاف کنی و تقاعد ذهنی مردم به حمایت از نماینده نیست؟عدم نظارت و عوامل بازدارنده رانتی باعث این ویرانگری میشود.

آنچه کشور و مدیریت آن را از ریل انصاف و خداترسی خارج کرده است ،امیال و منافع گروه های منطقه ای و گره خورده به گروه های استانی و مرکزی شده است.
فساد سیستماتیک را میتوان در پرونده چهل ساله نمایندگان مجلسی دید که سال آخر نمایندگی به تکاپو افتاده تا خود را با جیب همان ملت ،موجه و دلسوز و خادم نشان دهند.

مشکل دیگر ،رسانه های ملی و استانی و منطقه ای هستند که بعنوان امناء و چشم و زبان ملت ،همراه این بازی های ریاکارانه شده ،و به جای افشای این روش های فرصت طلبانه و تحلیل درست از اهداف پشت پرده این گونه بازی ها ،سه سال گذشته را با ماله کشی و پنهان کاری ،به تبلیغ به نفع این آدم ها میپردازند.

البته به یاری دلسوزان جامعه و درک درست مردم از این بازی ها ،گوری که این حضرات روی آن فاتحه قرائت میکنند ،مرده ای درون آن نیست و به یقین جواب عکس از آن خواهند گرفت.

امروز مردم تشنه صداقت و انسان های صادق هستند و از آدم های ریاکار که با پول ملت نردبان ترقی درست میکنند متنفر بوده و جواب آنها را در صندوق رای خواهند داد.

تجربه نشان داده آرایش مدیریت های داخلی و عزل و نصب های بی رویه و بدون درنظر گرفتن منافع مناطق و…و ایجاد یک نظارت مستبدانه بر سیستم های اجرایی و سیاسی منطقه و مصادره کردن و ترساندن مدیران حوزه های انتخابیه در ارتباط با سایر رقبا ،جز ایجاد فاصله مردم با شخص نماینده ای که اینگونه روش ها را برگزیده ثمر دیگری نخواهد داشت.

این رفتارهای مستبدانه فقط و فقط مردم را نسبت به مدیریت کلان نظام جمهوری اسلامی بدبین و بی اعتماد کرده و باید همه دلسوزان انقلاب و کشور بر اساس وظیفه امربه معروف و نهی از منکر ،چنین عناصر نامطلوبی را از چنین هزینه هایی که برای مردم وکشور میتراشند بر حذر بدارند.

مردم باید برای توسعه و تحول جدی و برون رفت از بحران های کنونی که معلول ضعف و ناتوانی و خودخواهی بسیاری از مدیران و نمایندگان لابی گر و انحصار طلب می باشد ،از حق مدنی خود یعنی انتخاب سال آینده ،گذشته های رفتاری را فراموش نکنند و فقط و فقط به فکر منافع خود و کشور و استان و مناطق خود باشند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
انتشار یافته: يك نظر
 • سهیل
  |
  |
  ۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
  تحلیل دقیقی بود. کاش همیشه نمایندگان وقت و انرژی صرف میکردند
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  نظر سنجی

  آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

  Loading ... Loading ...
  تازه ترین اخبار
  آ نتورک