کد خبر: 36065
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۳/ اسفند/ ۱۳۹۷ - ۷:۱۶
نماینده ی شهرستان شادگان ؛

گاز رسانی را از سال ۸۳ شروع کردیم آن زمان فقط قسمت کمی از شهرستان از نعمت گاز برخوردار بودند و قریب ۹۸ درصد روستاها گاز کشی نشده بودند به طوری که در یک اقدام ضربتی در آن زمان توانستیم حدود ۴۰درصد مناطق شهری و روستایی را گاز رسانی کنیم.

حجت الاسلام مجید ناصری نژاد امروز پنجشنبه [۲۳ اسفندماه ] در حاشیه افتتاح پروژه های گاز رسانی بیش از ۲۰ روستا در گفتگو با پایگاه خبری خوزستان سرافراز با اشاره به اهمیت روستا در پیشبرد اهداف اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور به ویژه در زمینه های کشاورزی و صنایع دستی گفت : روستا و روستانشین همیشه و در تمام احوال پشتیبان آرمان های مقدس انقلاب اسلامی ایران بودند و بالطبع روستاییان عزیز شادگان مردمی نجیب ، کم توقع و مستحق بهترین ها هستند.

وی با بیان این که یکی از اهداف بنده محرومیت زدایی کامل روستاها در زمینه های آب شرب ، راه ها ، آب کشاورزی ، شبکه برق ، گاز رسانی و بهینه سازی داخلی روستاها خاطرنشان کرد : هدف ما روستاییان در تابستان از گرد و خاک ها و در زمستان از گل و لای در امان باشند و هر وقت که کاری در شهر یا شهرهای اطراف برایشان پیش آمد راحت و بدون دغدغه رفت و آمد کنند.

این قانونگذار افزود : گاز رسانی را از سال ۸۳ شروع کردیم آن زمان فقط قسمت کمی از شهرستان از نعمت گاز برخوردار بودند و قریب ۹۸ درصد روستاها گاز کشی نشده بودند به طوری که در یک اقدام ضربتی در آن زمان توانستیم حدود ۴۰درصد مناطق شهری و روستایی را گاز رسانی کنیم . اما متاسفانه در دوره ی مجلس نهم که بنده در مجلس حضور نداشتم اکثر پروژه ها یا بطور کامل تعطیل یا نیمه کاره رها شدند و اکثر پروژه های موجود در طرح به علت عدم پیگیری مسکوت ماندند.

ناصری نژاد با اشاره به این که اگر می خواهید مقایسه ای بین کارهای صورت گرفته در این سال با چهار سال قبل از آن انجام دهید به اختلاف بسیار بزرگی خواهید رسید ؛اذعان کرد : خدمت و پیگیری کاستی های شهرستان شادگان شبانه روز در دستور کار بنده بوده و از هر فرصتی جهت جلب توجه دولتمردان به شهرستان شادگان استفاده کردم.اوضاع اقتصادی و تحریم های ظالمانه ی استکبار جهانی را نباید فراموش کرد لیکن ما دست روی دست قرار ندادیم و هر جا که فرصت بود حضور فعال پیدا کردیم.

نماینده ی مردم شریف شادگان در مجلس شورای اسلامی ابراز خرسندی کرد و گفت : امروز بسیار خرسندم که نزدیک به ۹۷ درصد شهرستان شادگان از نعمت گاز برخوردار است امروز ۱۵ روستا در مسیر دهستان بوزی شاهد افتتاح شبکه گاز رسانی بودند و در مسیر دهستان حسینی نیز بیش از ۱۰روستا گاز رسانی شدند.

مجید ناصری نژاد ؛ تاکید کرد : چهار روستای دابوهیه ، سلمانه ، رگبه و صراخیه نیز کار گاز رسانی آن ها در دستور کار و برنامه ی من هستند و یقین داشته باشند در سال آینده اعتبار شبکه گاز رسانی آن ها را جذب خواهم کرد.

ناصری نژاد همچنین با اشاره به این که در سال ۹۸ کل شهرستان از نعمت گاز برخوردار می شود ؛ اضافه نمود : روستاهای رگبه و صراخیه که با مشکل مجوز راهداری و محیط زیست مواجه بودند ،مجوز آن ها را گرفتم لیکن به علت مشکلات خاص لوله کشی و نیاز به اعتبارات هنگفت نیاز به رضایت وزیر مربوطه دارند باید از طریق وزارت پیگیری شود که در این سفر خود به تهران مشکل آن ها را با نشست با وزیر نفت حل خواهم کرد . برای من قابل قبول نمی باشد که این دو روستا در فاصله یک کیلومتری چاه نفت باشند و از نعمت گاز محروم باشند.

گفتنی است ؛این پروژه به طول ۹۲ کیلومتر شبکه گذاری به مبلغ ۱۷۲ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک