کد خبر: 36168
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۸/ اسفند/ ۱۳۹۷ - ۱:۳۸

تفاهم نامه ساخت نیروگاه ۲۰ مگاواتی خورشیدی بین شرکت سرمایه گذاری آلمانی به نام (DEB-Gruppe ) و استانداری خوزستان امضا شد.

خوزستان سرافراز/ پیام حزین مدیر پروژه شرکت آلمانیDEB-Gruppe در حاشیه نشست انعقاد این تفاهم نامه بیان کرد: این تفاهم نامه بین این شرکت سرمایه گذاری ، معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان و شرکت برق منطقه ای استان خوزستان به امضا رسیده است.

حزین با اشاره به اهمیت این قرارداد بین المللی گفت:  این قرارداد از نظر فنی برای ما اهمیت دارد و اشتیاق مسئولان استان عزم ما را برای انجام کار در بازه زمانی کمتر راسخ تر می کند.

حزین با بیان این که اعطای زمین برای راه اندازی نیروگاه ۱۰مگاواتی در محل پست برق اهواز جنوبی (سویسه) در این قرارداد مشخص شده است، ادامه داد: این نیروگاه با همکاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان و شرکت برق منطقه ای ساخته می شود.

مدیر پروژه شرکت آلمانی DEB-Gruppe در ارتباط با ساخت و راه اندازی نیروگاه ۱۰ مگاواتی و راه‌اندازی کارخانه تولید سلولهای خورشیدی در منطقه آزاد اروند نیز گفت: با حمایت ها و برنامه هایی که مسئولان حوزه اقتصادی برای استان دارند، آینده روشنی برای سرمایه‌گذاری در خوزستان دراین زمینه مشاهده می شود.

این شریک اقتصادی سرمایه گذار آلمانی با اشاره به همکاری خوب شرکت برق منطقه‌ای استان خوزستان با این شرکت آلمانی گفت: زمینی که به این پروژه اختصاص دادند، شرایط بسیار خوب و استانداردی دارد و این موضوع باعث می شود سرمایه گذاران خارجی به خصوص آلمانی ها برای سرمایه‌گذاری در این کشور و این استان راغب تر شوند.

حزین گفت: تمرکز روی کمک به بهبود شرایط زیرساختی برای تامین منابع برق در استان خوزستان است و به عنوان اولین قدم، برای انجام یک پروژه ۱۰ مگاواتی اعلام آمادگی کردیم و به دنبال آن هم یک پروژه ۱۰ مگاواتی در ایذه، شمال خوزستان را اجرا خواهیم کرد، در انتظار مکان یابی آن هستیم.

حزین افزود: فارغ از بحث تحریم‌ها چون کاری که انجام می‌دهیم کاری برای محیط زیست و انسانیت است، مهم نیست که کجای دنیا انرژی های نو و تجدیدپذیر را توسعه دهیم، مهم این است که تاثیر مثبت آن روی کره زمین و در بهبود شرایط زیست محیطی خواهد بود و همین دلیل ما را ترغیب و مصمم می کند که کار را عملیاتی تر کنیم و به انتها برسانیم و از بهمن ماه که جلسات اولیه برگزار شد با جدیت کار را پیگیری و پیش بردیم و با هماهنگی و همکاری صمیمانه استانداری خوزستان به این مهم دست خواهیم یافت.

مدیر پروژه شرکت آلمانیDEB-Gruppe ادامه داد: در حال تولید سلولهای خورشیدی خودمان به نامDEB ژرمن سولار هستیم و قصد داریم این مارک را با کیفیتی که تا الان نظیر نداشته در ایران گسترش دهیم قرار بر این است که این تکنولوژی را وارد ایران کنیم و بومی سازی شود و جوانان با استعداد ایرانی و خوزستانی با پتانسیل و منابع این کشور بتوانند از این تکنولوژی بیشترین بهره را ببرند. این کشور بسیار غنی است و فقط نیاز به خود باوری و حمایت دارد و وقتی این دو فاکتور وجود داشته باشد هر ناممکنی، ممکن می شود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک