کد خبر: 36239
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۶/ فروردین/ ۱۳۹۸ - ۱:۰۵
آخرین وضعیت شهر اروندکنار در گفتگو با بخشدار:  

بخشدار اروندکنار گفت: در حال حاضر وضعیت در شهر مرزی اروندکنار تحت کنترل است.

خوزستان سرافراز/ادیب مهاوی ؛ اظهار کرد: اکنون در منیوحی در حال به انجام رساندن تمهیدات لازم هستیم زیرا این روستا در وسط کانال‌های کشاورزی که مزارع اروندکنار را تغذیه می‌کنند، واقع شده و اگر بالا آمدن آب در طی ۴۸ ساعت آینده را داشته باشیم امکان سرریز شدن آب وجود دارد لذا به دنبال این هستیم که با ایجاد راهی آب را از این کانال‌ها به سمت بیابان‌های اطراف هدایت کنیم تا در صورت افزایش سطح آب در کانال‌ها، اهالیمنیوحی با مشکل مواجه نشوند. البته در حال حاضر هیچ مشکلی در منیوحی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در اروندکنار اوضاع تحت کنترل است، افزود: با توجه به اقداماتی که توسط گروه‌های مختلف امدادی و با هدایت ستاد بحران در سطح شهر اروندکنار اعم از ایجاد و ترمیم سدبندها و خاکریزها و حاشیه انهار انجام شد، خوشبختانه مد دیشب کنترل و دیگر با پیشروی آب مواجه نبودیم و شب گذشته اوضاع خوبی در منطقه داشتیم.

ستاد بحران در تخلیه آب اطراف منازل کمک کند

بخشدار اروندکنار در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: از ستاد بحران استان انتظار داریم پس از گذر از وضعیت کنونی، موضوع تخلیه آب از اطراف منازل در مناطقی که آب نفوذ کرد را به انجام برسانند تا این آب سبب وارد آمدن خسارت به منازل نشود؛ برای انجام این کار به ادوات و پمپ جهت مکش آب‌های باقی مانده در اطراف منازل و هدایت آن به سمت نهرها نیاز است که امید می‌رود این تجهیزات نیز در اختیارمان قرار گیرد و به دستمان برسد.

مهاوی یادآور شد: روز گذشته تمامی ادارات عضو ستاد بحران شهرستان آبادان در اروندکنار حضور یافتند ضمن آنکه مدیرکل بحران استان خوزستان نیز به اتفاق گروهی از جمله نمایندگان اداره کل راهداری و سازمان بنادر به نیابت از استاندار برای بررسی اوضاع به منطقه آمدند، با توجه به ورود ماشین آلات، بیل‌های مکانیکی و برخی تجهیزات دیگر خوشبختانه اوضاع بهتر شد و اکنون شرایط تحت کنترل است و تنها در حال انجام اقدامات پیشگیرانه هستیم.

وی با بیان اینکه با پدید آمدن مد کبیر و افزایش آب درون انهار، سر ریز آب انهار به درون منازل حاشیه انهار نفوذ کرد، گفت: حدود ۱۸ خانوار روستایی را در حسینیه‌ها و مساجد نزدیک منازلشان اسکان دادیم و وسایل گرمایشی، آذوقه و پتو نیز در اختیار آنها قرار گرفت.

مردم در روند انجام امداد رسانی خلل وارد نکنند

بخشدار اروندکنار با اشاره به موضوع رهاسازی آب پشت سدها به دستور استاندار، افزود: در حال انجام تمهیدات لازم هستیم، از مردم منطقه می‌خواهیم که صبوری کنند و با ورودشان به نقاطی که گروه‌های امدادی مشغول کارند در روند انجام امور خلل ایجاد نکنند، و با نهادها و ادارات نهایت همکاری را داشته باشند تا خدمات رسانی به خود مردم به طور کامل انجام و ارائه شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم از حضور در حاشیه انهار تا پایان بحران به طور جدی خودداری کنند، اظهار کرد: اقدامات لازم برای خدمات رسانی به راهیان نور و میهمانان نوروزی توسط نیروهای سپاه و بسیج در منطقه انجام شده است.

مهاوی بار دیگر از مردم فهیم اروندکنار خواست تا همکاری لازم را با ادارات و نهادهای در حال خدمات رسانی داشته باشند.

فوت دو کودک اروندکناری بر اثر سهل انگاری خانواده

وی در مورد فوت دو کودک اروندکناری تصریح کرد: فوت این دو کودک به دلیل سهل انگاری خانواده اتفاق افتاد، بچه‌ها تنها رها شده بودند و پس از ۴۵ دقیقه خانواده مراجعه می‌کنند و متوجه نبودن آنها می‌شوند که در نهایت دو کودک غرق شده در نهر توسط صیادان از آب بیرون آورده می‌شوند، این حادثه هیچ ارتباطی با مد آب و غیره ندارد و سهل انگاری و بی توجهی خانواده نسبت به دو کودک خردسالشان عامل بروز این حادثه تلخ شد.

لایروبی انهار امری بسیار جدی و ضروری است

بخشدار اروندکنار گفت: متأسفانه از زمان بازسازی تاکنون انهار موجود در اروندکنار لایروبی نشده‌اند، در پیش از جنگ انهار به شکل طبیعی و سنتی لایروبی می‌شد اما با توجه به سدبندهای زهکشی که در انهار ایجاد کردند و حتی دریچه‌ای برای تخلیه نگذاشتند و انهار را بستند، سبب شد تا با بروز کمترین مد سطح آب به شدت بالا بیاید، سرریز کند و مشکل ساز شوند.

مهاوی افزود: موضوع لایروبی انهار که چندی پیش در چند نهر به انجام رسیده باید با همت و نگاه ویژه مسئولان به خصوص دولت ادامه دار شود تا مشکل به طور جدی و کامل رفع شود.

مهر”

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک