کد خبر: 36392
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۳/ فروردین/ ۱۳۹۸ - ۸:۲۱
نماینده مردم شادگان در مجلس خبر داد:

ناصری نژاد خاطر نشان کرد : دولت با پرداخت وام بلاعوض و وام کم بهره تمامی خسارت های سیل زدگان را پرداخت خواهد کرد ؛ از مردم تقاضا می کنم به هشدارها توجه جدی کنند و نگران احشام و زمین های کشاورزی خود نباشند فعلا نگران جان ، کودکان و زنان خود باشند.

حجت الاسلام ناصری نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری خوزستان سرافرازامروز سه شنبه [۱۳فروردین ] گفت : سیل یک پدیده ی طبیعی است که فعلا ۱۴ استان کشور را از شمال تا جنوب درگیر خود کرده است ؛ ما از روزهای اول پیگیر خسارت های مردم بودیم که قول مساعد از سوی شخص رئیس جمهور و معاون اول ایشان گرفتیم.

وی با اشاره به این که در جلسه ی ستاد بحران که با حضور آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد به ایشان گفتم که عدم پرداخت خسارت سیل سال ۹۵ باعث سلب اعتماد مردم شده است ؛ بیان کرد : دولت باید به قول های خود جامه عمل بپوشاند و در این سیل خانمانسوز در اسرع وقت خسارت ها را برآورد و پرداخت کند.

ناصری نژاد خاطر نشان کرد : دولت با پرداخت وام بلاعوض و وام کم بهره تمامی خسارت های سیل زدگان را پرداخت خواهد کرد ؛ از مردم تقاضا می کنم به هشدارها توجه جدی کنند و نگران احشام و زمین های کشاورزی خود نباشند فعلا نگران جان ، کودکان و زنان خود باشند.

این قانونگذار سیلاب را یک امتحان الهی قلمداد کرد و گفت : فعلا صبر ، همبستگی و وحدت را سرلوحه ی اعمال خود قرار دهیم و بدور از هیاهوهای واهی به فعالیت های خود جهت بیشتر نشدن خسارت ها بپردازیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی شادگان با تشکر از تلاش های فرماندار ، بخشدار دارخوین ، معاون فرمانداری و کلیه ی دستگاه های دولتی و غیر دولتی شادگان مطرح کرد : خدا را شکر می کنم که در منطقه ی ما تلفات جانی نداشتیم در این مدت مردم ما با همبستگی و همدلی و نوع دوستی در کنار مسئولین تلاش های قابل ملاحظه ای جهت ایجاد و تقویت سیل بندها بودند؛لیکن حجم زیاد آب و صعب الوصول بودن سیل بندها برای آلات سنگین کار را خارج از اراده ی تمام فعالیت ها کرد.

مجید ناصری نژاد با اشاره به دو روز آینده با توجه به آورد سدهای دز و کارون تاکید کرد : همه ادارات و سازمان ها باید وارد کار شوند سازمان آب و برق، نفت وگاز اروندان ، توسعه نیشکر و ملی حفاری باید با جدیت بیشتری کار را ادامه دهند اهالی با کم ترین امکانات مقاومت کردند لذا مسئولین باید بیشتر همت کنند.

همچنین اذعان کرد : اکثر استان های کشور دچار بحران سیل هستند ؛ همه سازمان ها در حال فعالیت هستند لیکن امکانات در خوزستان با توجه به گستردگی سیلاب در حد مطلوب نیست؛ انتظار داریم با یک مدیریت صحیح این امکانات به طور مساوی در بین مناطق سیل زده توزیع شود.

نماینده شادگان اضافه کرد : در چند روز بحرانی فرماندار ، بخشداران ،سپاه ، نیروهای امنیتی و انتظامی پای کار بودند که از آنها تشکر می کنم از آن ها می خواهم در روستاها و مناطق تخلیه شده امنیت را برقرار کنند و جلوی افراد تخریبی و تشویش کنندگان گرفته شود.

ناصری نژاد تصریح کرد : ترمیم سیل بندها با جدیت ادامه یابد ؛ ان شاء الله امروز و فردا وسایل و تجهیزات بیشتری در اختیار ستاد بحران خواهیم گذاشت و نباید سیلاب به مناطق دیگر پیشروی کند ان شاء الله این بحران را با کمترین خسارت پست سر خواهیم گذاشت.

مجید ناصری نژاد در پاسخ خبرنگار پایگاه خبری خوزستان سرافراز مبنی بر این که شایعه شده است که شما در سفر خارج از کشور بودید! گفت : بنده تمام این مدت در تهران مشغول پیگیری امور سیل زدگان استان بودم و این یک شایعه ی بی اساس و دروغ است . گذرنامه ی من شاهد بر ادعاهای واهی برخی مغرضان که حتی در این وضعیت بغرنج سعی در تخریب دیگران دارند ؛ است . البته برای ما این شایعه سازی ها زیاد مهم نیست آن چه برای من مهم می باشد تلاش برای جبران خسارت سیل زدگان است.

وی در رابطه با کانال انتقال آب از کارون به جراحی گفت : این کانال تخریب نشده است و الان یکی از راه های مهار سیلاب است ؛ شایعه می کنند که چرا کار کارشناسی انجام نمی گیرد و پول بیت المال را هدر می دهید ؛واقعا باید تاسف خورد که چرا چنین نسنجیده سخن رانده می شود این کانال پابرجاست و در صورت نیاز آب را به جراحی منتقل می کند . حالا آسیب هایی از این سیلاب دچار شده که قابل ترمیم است .

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک