کد خبر: 36401
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۴/ فروردین/ ۱۳۹۸ - ۳:۳۹
فرمانده پایگاه مقاومت بسیح ملی حفاری خبر داد:

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شرکت ملی حفاری ایران از همیاری و همکاری مستمر نیروهای این پایگاه با ساکنان مناطق روستایی حومه کلانشهر اهواز و شهرستان کارون در زمینه ترمیم و استحکام بخشی سیل بندها خبر داد.

به گزارش خوزستان سرافراز ؛ علی سالمی عصر سه شنبه (۱۳ فروردین) گفت: یک گروهان از بسیجیان شرکت به همراه اعضای شورای پایگاه با هماهنگی و اعلام نیاز ستاد بحران استان، مدیریت بحران شرکت و حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان (وزارت نفت – جنوب) از نخستین روز بارندگی های اخیر سازماندهی و در حالت آماده باش قرار گرفتند.

وی افزود: نخستین ماموریت این نیروها روز دوشنبه ابلاغ و با اعزام به روستای گبیر و ۱۲ روستای اطراف در حومه شمالی اهواز که سیل بند آن به علت بالا آمدن آب رودخانه تحت تاثیر قرار گرفته بود با کمک اهالی نسبت به ترمیم و استحکام بخشی ۵۰۰ متر از سیل بند منطقه اقدام گردید.
سالمی اظهار کرد: نیروهای بسیجی همچنین در روستای سید خلف در شمال کیان پارس و کیان آباد به کمک ساکنان منطقه شتافته و در قالب دو گروه بخشی به ترمیم ۳۰۰ متر از سیل بند روستا پرداخته و گروه دیگر در جمع آوری اثاثیه اهالی منطقه و انتقال به محل نمایشگاه اهواز و یا منازل بستگان مبادرت نمودند.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شرکت ملی حفاری ایران گفت: بعد از ظهر سه شنبه نیز حسب دستور مدیرعامل شرکت نیروهای عضو این پایگاه برای همکاری با اهالی روستای بهر در جنوب شهرستان کارون استقرار و در حال تقویت سیل بند منطقه می باشند.

وی توضیح داد: این نیروها که بالغ بر ۹۰ نفر هستند به صورت نوبتی در مناطقی که ضرورت ایجاب می کند حضور و به صورت انفرادی و جمعی با امکانات پیش بینی شده تلاش خود را در جهت مرمت سیل بندها، ایجاد دیواره برای ممانعت از نفوذ آب به مناطق مسکونی و اراضی کشاورزی بکار گرفته اند.

سالمی افزود: در این زمینه همچنین مقادیری گونی های بیگ بگ که ظرفیت تا یک تن خاک یا شن و ماسه را دارند توزیع تا با پرکردن آنها و قرار دادن کنار ساحل از ورود آب به روستا جلوگیری به عمل آید.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شرکت ملی حفاری ایران خاطر نشان کرد: این نیروها تا زمان نیاز و فروکش شدن آب رودخانه کارون و رفع نگرانی همسو با دیگر نیروهای سایر دستگاه های اجرایی، نظامی و امدادی در حال خدمت خواهند بود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک