کد خبر: 36420
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۵/ فروردین/ ۱۳۹۸ - ۶:۱۴

استاندار خوزستان گفت: مناطقی که در خوزستان بر اثر سیل و طغیان رودخانه ها دچار خسارت شدند از سوی دولت یاری شده و خسارت آنها جبران می شود.

به گزارش پایگاه خبری خوزستان سرافراز؛ غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان ، در بازدید از وضعیت شهر دارخوین در شهرستان شادگان اظهار داشت: با تصمیم دولت تدبیر و امید خسارت وارده ناشی از سیل به مردم خوزستان جبران می شود و مردم نگرانی بابت این مشکل نداشته باشند.

وی افزود:سیل بند دهستان دریسیه دارخوین در مقطعی با مشکل مواجه شد که با همکاری دستگاه های اجرایی و گروه های جهادی مردمی ترمیم شده و اکنون ۲ سیل بند دیگر برای مقابله با سیلاب احتمالی در دارخوین آماده هستند.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۱۲ دستگاه ماشین آلات از جمله بولدوزر، کمپرسی و بیل مکانیکی در دارخوین در حال فعالیت هستند هر چند که هنوز به ماشین آلات بیشتری نیاز است که با مجوز فرمانداری این ماشین آلات به صورت استیجاری وارد صحنه می شوند.

استاندار خوزستان گفت: شرکت نفت اروندان و توسعه نیشکر، دهیاران و مردم شادگان با حضور به موقع توانستند سیلاب را کنترل کنند که از آنها تشکر ویژه می شود.

شریعتی دبی رودخانه کارون در دارخوین را ۲ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در ثانیه عنوان کرد و گفت: این میزان آب بسیار بالاست و کنترل آن سخت است اما به لطف خدا تاکنون کنترل شده و مشکل جدی برای اهالی پیش نیامده است.

وی اقدامات پیشگیری از ورود سیلاب به دارخوین را مناسب دانست و گفت: در گذشته با جاری شدن چنین میزان آبی تمام روستاهای منطقه زیر آب می رفتند ولی اکنون با کمک تمامی دستگاه های اجرایی ،نظامی، انتظامی و مردم افزایش دبی رودخانه کنترل شده است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک