کد خبر: 36443
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۸/ فروردین/ ۱۳۹۸ - ۳:۴۳
نقدی بر اظهارات غیرکارشناسی برخی سیاسیون در مباحث آبی؛

آقایان منتقد و مخالف محترم! اکنون جای اظهارنظر مغرضانه نیست و البته می توان با نقد منصفانه سعی در رفع نواقص مدیریتی نمود. و اما اینگونه به قاضی رفتن برای ضربه به کارشناسان باتجربه، دلسوز و متخصص از استان خسارت دیده دور از انصاف می باشد پس لطفا در منافع این استان و کشور دوراندیش باشید.

نقدی بر اظهارات غیرکارشناسی برخی سیاسیون در مباحث آبی؛
وقتی سیاسیون متخصص آب می شوند!!

خوزستان سرافراز/ هرچند روشن است ادعاهای مخالفین مدیریت منابع آب در استان از روی عدم شناخت مسایل و چالش های مدیریتی و عدم نگاه کلان به منابع آب نشات می گیرد اما در باب قضاوت های نابجا و خام درباره سازمان آب و برق خوزستان باید گفت در مواجهه با چالش های سیلابی تحت مدیریت خود در این راستا مجموعه مسئول را تشویق و فعال نمودند که سیلابی با آورد بی سابقه از چندین حوضه آبریز درون و برون استان را به گواه قریب به اتفاق اندیشمندان حوزه آب و شواهد آماری به بهترین روش و کمترین خسارات جانی تاکنون مدیریت نموده اند.

پیشنهاد می شود جهت تنویر افکار مبارک منتقدان و مخالفان رصدی از اظهارات گوناگون مسئولان کلان کشور از جناح های سیاسی مختلف در باب روند شبانه روزی پایش و کنترل ورودی و خروجی مخازن سدها و مدیریت رودخانه ها و سیلاب در استان داشته باشند تا برای آنها روشن شود عملکرد مجموعه سازمان همواره بالاتر از انتظار بوده است.

کاش مخالفان محترم ایشان به جای ایراد بنی اسراییلی مانند ارایه گزارش روی کاغذ و یا عدم پیش بینی های قطعی در خصوص چالش های بعدی سیل، اشکال کارشناسی و کمیتی نسبت به مدیریت سازمان ارایه می کردند. و کاش می دانستند آوردهای آبی سیلابی با اعداد بالای ۸۰۰۰ و ۶۰۰۰ و ۳۰۰۰ و ۲۰۰۰ مترمکعب بر ثانیه در رودخانه های کرخه، دز، کارون و مارون در ابتدای سال چه مفهومی در مدیریت منابع آب دارد؟!

آقایان منتقد و مخالف محترم! اکنون جای اظهارنظر مغرضانه نیست و البته می توان با نقد منصفانه سعی در رفع نواقص مدیریتی نمود. و اما اینگونه به قاضی رفتن برای ضربه به کارشناسان باتجربه، دلسوز و متخصص از استان خسارت دیده دور از انصاف می باشد پس لطفا در منافع این استان و کشور دوراندیش باشید. درست نیست هر فرد سیاسی در فضای بحرانی ایجاد شده ناشی از طبیعت به جایگاهی تخصصی ورود کند و ادعاهایی غیرفنی علیه مجموعه تلاشگر سازمان آب و برق از روی نا آگاهی به چالش های فنی و کارشناسی و نشات گرفته از عدم نگاه کلان مطرح نماید.

آقایان سیاسی! شرایط طبیعی منابع آب استان طی چند سال گذشته حال خوبی نداشته است و سیاستگذاری های کلان کشور از روی این شرایط شکل گرفته بود. در این شرایط، مدیریت منابع آب استان نیازمند همدلی نمایندگان و سیاسیون برای جذب بیشتر بودجه استان می باشد، اگر هم نگرانید بگذارید شایستگان مدیریت های تخصصی بدون دخالت های سیاسی به خدمات تخصصی خود مشغول باشند. و در پایان توصیه می شود به جای فرافکنی، دخالت های صرفا هدفمند سیاسی، مدیریت منابع آب را به کارشناسان و متخصصان آب واگذارید.

داریوش بهمئی
دبیر انجمن صنفی مهندسان صنعت آب خوزستان

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک