کد خبر: 36496
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۱/ فروردین/ ۱۳۹۸ - ۸:۱۷
فرماندار شادگان خبرداد:

فرماندار شادگان: طغیان رودخانه کارون باعث شکسته شدن سیل بند سه روستا در بخش مرکزی این شهرستان و ورود آب به مزارع کشاورزان شد.

به گزارش خوزستان سرافراز ، سعید حاجیان فرماندار شادگان ، بیان کرد: سیلاب کارون با نفوذ به روستاهای خزعلیه، جعفری و بحاث بخش مرکزی و همچنین روستاهای در حاشیه رودخانه کارون بخش دارخوین خساراتی به مزارع کشاورزی در این روستاها وارد کرد.

وی افزود: با توجه به تقویت سیل بندها در روستاهای بخش مرکزی شادگان، سیلاب وارد مزارع کشاورزی در سه روستای شادگان و روستاهای مسیر دارخوین شده است.

فرماندار شادگان ادامه داد: بخش مرکزی شادگان دارای ۱۲۰ روستا است که با توجه به طغیان رودخانه کارون امکان نفوذ سیلاب به ۸۰ درصد این روستاها وجود دارد.گروه

حاجیان با اعلام نیاز ماشین آلات برای تقویت سیل بندها در شادگان گفت : ماشین آلات ما برای تقویت سیل بندها بسیار اندک است و به کمک از سایر نقاط نیاز داریم.

وی اضافه کرد: در بخش دارخوین سه هکتار از زمین های نیشکر و در بخش مرکزی نیز پنج هکتار آسیب جدی دیده اند که پس از برآورد میزان خسارت، دولت این خسارت را به کشاورزان پرداخت خواهد کرد.

فرماندار شادگان عنوان داشت: در شهر دارخوین با اقدامات مناسبی که صورت گرفت تا امروز طغیان رودخانه کارون مدیریت شده ولی ۱۲ روستای آن در معرض تهدید سیلاب هستند.

گفتنی است، افزایش حجم آب (دبی) رودخانه کارون موجب آب گرفتگی برخی شهرها و روستاهای پایین دست این رودخانه در استان خوزستان شده است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک