کد خبر: 36512
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 11/ آوریل/ 2019 - 12:51
علی عبدالخانی؛

 زرد نویسان متملق و چاپلوس را تحقیر کنیم !

خوزستان سرافراز/ امان از رسانه های زرد و قلم های زردتر. اقلامی که در این شرایط حساس که انحصاراً باید مردم مظلوم و مصیبت زده را ببینند و بدون هیچ اغماضی برایشان بنویسند، اما می بینیم همچنان بر شیوه ی زرد نویسی خود که آمیخته ای از دنائت نفس و چاپلوسی برای مسئولان یا نمایندگان یا… است، ادامه می دهند.

ادامه می دهند تا سفره ی آز و طمع و بهره برداری و انتفاع خود را از هر زمان دیگر پر رنگتر کنند.
زرد نویسان شبه کوری که حقایق را می بینند و فقط بخاطر دوام و قوام منافعشان از منابع عمومی و مسئولان، چشم بر حقایق می بیندند و بی شرمانه بر اسب حقارت خود یعنی توجیه ناکارآمدی مدیران می تازند.
سندِ کنسرو و نان و خرما یا هر چیز دیگر اهدایی از سوی دستگاههای دولتی را چنان به نام مسئولان آن دستگاهها و ادارات می زنند که انگار ان مسئولان، آن هدایا را از جیب شخصیشان خریداری کرده اند.
همانانی که در این فضای پر مِحنت و مشحون از استرس، فقط و فقط درصدد نشان دادن تصاویر و کاراکترهایی معصوم و رحمانی از مسئولان هستند. بابد خدا را شکر کرد اگر آن هدایا به تعداد مندرج در اسناد و فاکتورها بدست نیازمندان برسد. در چنین حالتی چرا باید عمل بسیار عادی یک مقام مسئول را در چنین حجم و اندازه ای بزرگ کنیم.
زرد نویسانی که حقیرانه در کمین مسئولان قرار می گیرند و در لحظه ای که آن مدیر یا نماینده یا شهردار، خاک الود می شود یا گل آلود، در لحظه ای که بیلی بدست می گیرد یا گونی ای بر دوش می کشد، بسرعت تصویری متضاد با حقیقت از آن می گیرند و آن را روانه ی افکار عمومی می کنند یا در آرشیو خود نگه می دارند تا در زمانی دیگر آن را عرضه کنند و امتیازی از فرهنگ چاکر بازی را نصیب خود کنند.
راستی چرا آن رهروان سودجویی و خِفَت، سری به قرارگاهها و مراکز مساعدتهای مردمی نمی زنند و فعالیت صادقانه نیکوکاران حاضر در آن اماکن را به تصویر نمی کشند؟ آیا فقط مسئولان نیکوکارند؟

این رذیل مسلکان که فضای مجازی را پر از تصاویر مونتاژ شده، نمایشی و منافقانه ی مسئولانِ مختلف و حتی ریزمدیرانِ محلی کرده و می کنند و بدون وقفه حال مخاطبان شریف این عرصه و سایر مخاطبان خصوصاً زیاندیدگان از سیل را برهم زده و می زنند باید از سوی همه همکاران مطبوعات و رسانه تحقیر و رسوا شوند.
سئوالی دارم و آن اینکه، آیا وقت آن نرسیده است که پیشکسوتان و نخبگان مطبوعات و حتی فعالان فضای مجازی، در برابر چنین ریز شخصیتهای متملق و زرد نویس قد علم کنند و بدون هیچ ملاحظه ای ذیل هر تصویر، فیلم یا نوشته ی تملق آمیزشان، جملاتی تحقیر آمیز نثارشان کنند.
آری، شرایط بحرانی موجود، زمان مناسبی برای مانورهای انتفاعی یا به ابزار تبدیل شدن قلم ها جهت تحقق اهداف انتفاعی و ریاکارانه این قبیل اشخاص و اربابان مدیر نمایشان نیست.


برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار