کد خبر: 36553
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 12/ آوریل/ 2019 - 6:51
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از امداد رسانی به ۲۹ هزار خانواده خوزستانی گرفتار در سیل خبر داد.

خوزستان سرافراز/ علی خدادادی ؛ اظهار کرد: شهرستان‌های بهبهان، لالی، گتوند، ایذه، شوشتر، باغملک، هفتکل، آبادان، شادگان، هویزه، رامهرمز، اندیمشک، اندیکا، باوی، مسجدسلیمان، دزفول، شوش، اهواز، دشت آزادگان، کارون متأثر از سیل شده و در برخی از شهرستان‌ها هرچند سیل فروکش کرده ولی در برخی از مناطق هنوز سیل و تبعات آن وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مناطقی از شهرستان‌های شوشتر، اهواز، دشت آزادگان، شوش، باوی، حمیدیه، کارون و شادگان به شدت متأثر از سیلاب هستند، افزود: تاکنون به ۱۶۳ هزار و ۱۵۵ نفر (۲۹ هزار و پنج خانوار) در سیلاب اخیر با حضور ۱۹۵ تیم (۹۶۰ نفر) امدادرسانی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به انتقال پنج هزار و ۵۸۰ نفر از روستاهای محصور در آب و سیلاب به مکان امن تصریح کرد: تاکنون ۱۱۷ هزار و ۶۳۸ نفر در ۶۷ اردگان اضطراری و موقت اسکان داده شدند.

خدادادی با اشاره به تخلیه بیش از ۲۳۰ روستا ادامه داد: برخی از افراد اسکان داده شده پس از فروکش کردن سیلاب به محل زندگی خود برگشته‌اند.

وی در پایان عنوان کرد: آب آشامیدنی، شیرخشک، پوشاک، کنسرو، پتو، مواد شوینده و بهداشتی، اقلام بهداشتی زنان و کودکان و کیسه زباله از جمله اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان خوزستانی است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار