کد خبر: 36547
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 12/ آوریل/ 2019 - 5:44
شهردار دارخوین :

شهردار دارخوین گفت: متاسفانه به رغم درخواست برای ارسال ماشین آلات به منظور ایجاد سیل بند در اطراف شهر دارخوین، تاکنون هیچ اقدام عملی در این باره انجام نشده است.

 

خوزستان سرافراز/ مکی شمخانی با اشاره به اینکه در حال حاضر با بهره گیری از هر آنچه در اختیار داریم در حال احداث و تقویت سیل بند در اطراف شهر (مرز مشترک با رودخانه کارون) هستیم، افزود: ساحل دارخوین و کوی علی ابن الحسین از مناطق حساس شهر هستند که در صدد ایجاد و تقویت سیل بند در آنها هستیم.

وی اظهار کرد: به دلیل فاصله یک متری منازل کوی علی ابنالحسین تا رودخانه، امکان ورود ماشین آلات سنگین به این منطقه وجود ندارد و تنها راهکار مقابله با خطر سیلاب در این منطقه استفاده از گونی‌های خاک است که از این بابت هم با کمبود شدید مواجهیم و انتظار مان آن است که مسئولان در این باره و پیش از بروز هر مشکل اقدام سریعی انجام دهند.

به گفته شمخانی، دبی فعلی آب رودخانه در مقطع دارخوین دو هزار و ۵۰۰ است.

شهردار دارخوین یادآور شد: از ۱۲ کامیون، چهار لودر و یک بیل مکانیکی که در اختیار داشتیم چهار دستگاه آن خراب شده است که تلاش برای تعمیر آنها در حال انجام است.

شمخانی گفت: تاکنون در ۱۶ کیلومتر از ساحل دارخوین سیل بند احداث کردیم و در حال تقویت آن هستیم ضمن اینکه به احداث ۲ کیلومتر سیل بند دیگر نیز نیاز داریم.

وی از بیل مکانیکی، کامیون، لودر، کمپرسی و گونی به عنوان نیازهای ضروری حال حاضر شهر دارخوین نام برد و از مسئولان به خصوص وزیر کشور و استاندار خوزستان خواهان مساعدت در این زمینه شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار