کد خبر: 36590
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 13/ آوریل/ 2019 - 11:56
 یادداشتی به قلم یونس قنواتی رئیس شورای شهرجدید سلطان آباد و ریاست شورای اسلامی شهرستان رامهرمز:

مدیران و مسئولین محلی و منطقه ای با وجود داشتن علم به وجود نقص در برخی مصوبات و تصمیمات کلی ، شهامت و جرات کافی جهت مخالفت و رویارویی با تصمیمات مدیران بالادستی خود را ندارند.

خوزستان سرافراز/ براساس طرحی که از سوی سازمان غلات کشور بعنوان متولی و مرجع قانونی خرید گندم تولیدی کشاورزان به ادارات و تعاونیهای کشاورزی سراسر کشور ابلاغ گردیده و مطابق آن اجازه و حق خرید گندم از تمامی تعاونیهای کشاورزی و سیلوهای غیرمسقف سلب شده است.

این طرح فوائد و معایب بسیاری در خود نهفته دارد و نمیتوان بدون در نظر گرفتن شرایط و مشکلات و ویژگیهای منطقه ای و بدون فراهم آوری و آماده سازی زیرساختهای لازم آنرا در سرتاسر کشور به اجرا درآورد.

طرح مذکور معایب بسیاری دارد و نسبت فوائد آن در قابل مضرات آن نسبت یک به ده است.

فوائد طرح برای دولت است و مضراتش تماما برای کشاورز!!

مادامی که شعار دولت حمایت از کشاورز است و رهنمودهای رهبری حول محور تولید و کمک به رونق آنست ، اجرای این مصوبه در برخی نقاط خصوصا شهرستان رامهرمز و بخشهای تابعه دقیقا بر خلاف امر رهبری ست!

کشاورزان شهرستان رامهرمز خصوصا بخشهای سلطان آباد ، رودزرد ، ابوالفارس و دهستانهای بخش مرکزی که فاقد انبار وسیلوی مسقف هستند امکان حمل گندم تا مکانهای تعیین شده را به دلایل ذیل ندارند.

دهستانهای کهله ، رستم آباد و کشاورزان شهر جدید سلطان آباد بهمراه روستاههای تابعه که دارای بعد مسافتی مابین ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر با نزدیکترین مرکز خرید اند چگونه بدون حادثه گندم خود را تحویل مراکز مذکور دهند حال آنکه نه تراکتور ایشان بیمه ست، نه راننده ی آنها گواهینامه دارد، نه تراکتور و تریلی های آنها مجهز به سیستم ترمز و روشنایی ( نور ) کافی ست و نه اصولا محور و زیرساختی جهت تردد ادوات کشاورزی مهیا کرده ایم برایشان ؟!

تراکتوری که از کهله ها و یا بقعه بقصد تحویل گندم به سیلوی دنا در روستای حاج چراغ حرکت کرده در خوشبینانه ترین حالت ( باتوجه به بعدمسافت ، کندی حرکت تراکتور و ازدحام دیگر وسائل نقلیه ی روستاهها در محل سیلو ) قریب به نیم روز زمان میخورد تا مجددا به زمین زراعی خود و محل درو برگردد ؛ تا آن لحظه کمباین در زمین وی بلاتکلیف میماند ، چه کسی هزینه ی خواب کمباین در زمین کشاورز را به او میپردازد؟!

باتوجه به فاصله ی زیاد و مهیا نبودن جاده و زیرساخت مناسب و مطمئن ( وترافیکی شدن محور مواصلاتی اهواز-شیراز ) کدامیک از ما درصورت بروز حوادث منجر به فوت مسئولیت را بعهده خواهد گرفت؟!!

آیا اینست معنای حمایت از قشر کشاورز ؟!!

چنانچه بخواهیم فرض را بر تحویل گندم توسط ده چرخ بگیریم ، باتوجه به همزمانی فصل برداشت گندم در تمامی سطح منطقه و همزمانی آن با امدادرسانی به مناطق سیل زده آیا آن تعداد کمپرسی ده چرخ جهت استفاده ی کشاورزان منطقه در سطح شهرستان ، آماده و مهیا داریم ؟!!!

تکلیف آنهمه زمینی که کشاورزان جهت تسهیل در امر تحویل محصولات زراعی خود در اختیار دولت و تعاونیهای کشاورزی نهاده و هم اکنون عملا بناست بلااستفاده باقی بمانند چه میشود؟!!!

من در پایان از فرماندار عزیز و پرتلاش ، امام جمعه ی محترم و انقلابی ، از اعضای شریف و دلسوز شورای تامین شهرستان و از استاندار بزرگوار و گرانقدر تمنا دارم و استدعا میکنم نه بعنوان کسی که سمت و جایگاهی حقوقی دارد ، بعنوان روستازاده ای کشاورز و بعنوان کسی که از طریق کشاورزی گذران زندگی و امرار معاش میکند ؛ کشاورزان را دریابید و اجازه ندهید امید این قشر پرتلاش و زحمتکش و کم درآمد به یاس بدل شود و نگذارید رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید و حمایت از اقشار کم درآمد بر زمین بماند که امروزه ( پس از خدا ) امید بسیاری به فرامین و رهنمودهای ایشان بسته شده….

با آرزوی سربلندی و توفیقات روزافزون الهی برای یکایک شما عزیزان

والسلام علی من اتبع الهدی
یونس قنواتی ۹۸/۱/۲۴


برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار