کد خبر: 36903
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۶/ اردیبهشت/ ۱۳۹۸ - ۵:۳۹
شیخ محمدعلی بهمئی؛

اکنون به نظر می رسد فضای مجازی در کشور میدان تسویه حساب های خطرناک ،سیاسی شده است و بنا است ،برخی قبل از اینکه در صحنه واقعی حذف شود ،ابتدا در افکار عمومی حذف گردد.

خوزستان سرافراز/رفتارهای حاکمیت و نظام جمهوری اسلامی و مسئولین به گونه ای رفتار میکنند که مشروعیت عجیبی به فضای مجازی و شایعه سازان در آن داده است.

تاکنون تجربه نشان داده است که دسترسی شایعه سازان فضای مجازی به اطلاعات کشور قبل از دسترسی منابع رسمی قوی تر و زودتر بوده است.

به نظر میرسد فضای مجازی و اغلب کاربران آن مستخدمان دولتی ها بوده و از این طریق افکار عمومی را مورد هدف و ارزیابی قرار می دهند.

نکته جالب این موضوع یکدستی اطلاعات اعلام شده در این فضا است.

حتی به نظر میرسد ،تهمت ها و افشاگری ها علیه افراد نیز هماهنگ شده و توسط همین پیاده نظام سیاسی درون حاکمیت صورت میگیرد.

از ساده ترین اخبار مانند سرمربیگری فرهاد مجیدی و تکذیب آن توسط مدیر عامل باشگاه استقلال ،تا سیلی زدن بصورت بازیکن تیم تراکتور سازی و تکذیب آن ،وهوشمندی و آمادگی فوری نشر گستره آنها و تایید روز بعد همان حوادث توسط تکذیب کنندگان،نوعی سیگنال ۳ و بازی برای اغناء ریاکارانه و دروغگویی آشکار توسط اشغال کنندگان کرسی های اسلام ناب محمدی ص با افکار عمومی و ارزیابی موافقت و مخالفت مردم و یا تاثیر آن بر حساسیت مردم و بی خاصیت کردن عکس العمل حق طلبانه ملت خواهد بود.

موضوع دیگر قیمت بنزین:

تا همین دیشب رئیس سازمان پالایش و توزیع …و رئیس کمیسیون انرژی مجلس و…هرگونه اضافه شدن قیمت بنزین را تکذیب کرده و صدور کارت بنزین را راهکار مبارزه با قاچاق بنزین دانسته اند .

حتی دیروز ظهر وزیر نفت اعلام کرد هیچ تصمیمی برای گران شدن بنزین نداریم و کارت سوخت برای مقابله با قاچاق است.

این در حالی است که در ماه گذشته فضای مجازی که مدیریت آن در دست کاربران دولتی است ،به گران شدن بنزین تا لیتری پنج هزار تومان اشاره داشته و همگی در جهت تثبیت آن تلاش داشتند.

واقعا مایه شرمندگی دولت و مسئولین نظام جمهوری اسلامی است که با حقه بازی و دروغگویی و شایعه سازی اینگونه با افکار ملتی فداکار بازی کرده و این دروغ پراکنی را با رسانه خصولتی که دیگر آبرویی برایش در بین ملت نمانده است انجام گرفته است.

اگر به فیلم های قاچاق سوخت که از شبکه های رسانه تا امروز صبح همراه با مصاحبه مسئولین مربوطه پخش میشد دقت فرمائید ،تنها علت صدور کارت های سوخت ،مبارزه با قاچاق و نه گران شدن سوخت بوده است.

اکنون با تورم موجود پنجاه درصدی و شکست همه جانبه دولت در اداره امور اقتصادی ،گران شدن ۱۵۰درصدی سوخت و بخصوص بنزین از هم اکنون تاثیر خود را درهمه کالاها تا سقف دویست درصدی تورم و افزوده شدن قیمت ها نشان می دهد.

آنچه با این رفتارها ثابت نمیشود ،بی توجهی و عدم احترام و ارزش مسئولین نظام به خواست ملت است.

تحریم نفت و در آینده نزدیک محصولات پتروشیمی و پائین آمد درآمدهای نفتی ،با یک سناریوی ناکارآمد ،تحت عناوین ریاکارانه و دروغ ،توسط دولت و مسئولین با قصد تامین کسری های پولی و خالی کردن جیب خالی ملت ،میخواهند شاید چند صباحی این بحران فراگیر را کنترل کنند.

دروغ قاچاق سوخت که در تمام دوران عمر جمهوری اسلامی وجود داشت و این قاچاق هم توسط رانت قدرت سیاسی انجام می شده یک بهانه بی اساس و غیر موجه جهت پر کردن خلاء مالی درآمدهای کشور از گرده مردم بیچاره است.

موضوع بهره گرفتن از فضای مجازی برای استحاله افکار عمومی توسط دولتی ها و بخشی از حاکمیت با هدف گزاری شایعه و دروغ و تهمت ،می توانند اینگونه با آرامش خاطر گرانی ۱۵۰درصدی را به جامعه تحمیل کنند.

بحران سازی های دیگر مانند بحران سازی یک هنرپیشه زن خودی که همسرش از خاندان اصول گرایان احمدی نژادی و خواند خطبه عقدش توسط رئیس اصلاحات ،بازی دیگری برای پنهان آسیب شناسی قتل یک طلبه همدانی است.

متاسفانه حقوق دانان آزاد ،اندیشمندان ،اهل علم و سیاسیون،و جامعه روزنامه نگاری نیز در دام این گروه ها بازی کرده و بوق آنان شده و تنها پوسته ظاهری یک نمایش را می بینند.

قانون جزا و قوانین شرع صراحت دارد که قتل تنها جرمی است که به صرف اکراه و اجبار ،قاتل نمی تواند آن را انجام دهد .

تحریک که دیگر خیلی سخیف و مسخره است که شخصی با داشتن چند اسلحه ،با یک سخن غیر معلوم و یک شایعه اسلحه بردارد و برود جلو مدرسه ای و فردی را بکشد.

این ادعا همان قدر سخیف و مسخره است که پنهان کاری وعدم آسیب شناسی علل چنین جنایاتی خطرناک و هشدار دهنده است.

یادآوری نکته در مشهد چند سال پیش درباره زوار عراقی و صیغه زنان در مشهد با پخش چند کلیپ ساختگی درفضای مجازی ،چرا خون غیرتمندان به جوش نیامد و براساس آن دروغ های گسترده ،آخوندی کشته نشده است.

اکنون به نظر می رسد فضای مجازی در کشور میدان تسویه حساب های خطرناک ،سیاسی شده است و بنا است ،برخی قبل از اینکه در صحنه واقعی حذف شود ،ابتدا در افکار عمومی حذف گردد.

این پدیده شوم را الان میتوان در هزاران گروه سیاسی در واتساپ ،درباره انتخابات آینده مجلس دید.

اکنون فضای مجازی کشور به رغم شعارهای عده ای بر کنترل آن ،بخشی از آن در اختیار پیاده نظام دشمنان کشور و انقلاب و نظام قرار دارد که عموما ماموریت نفرت پراکنی و مایوس کردن مردم را دارند.

ولی بخش اعظمی از فضای مجازی را حقوق بگیران دولتی و جناح های سیاسی داخلی در اختیار داشته که در مسائل مختلف قوای حاکمیت را تحت تاثیر خود قرار داده و آنان را وادار به تصمیمات هزینه بردار برای نظام جمهوری اسلامی میکنند.

این تصمیمات عموما علیه اشخاصی است که با جریانات موجود زاویه سیاسی دارند و سعی میکنند با انواع ادعاهای کذب در فضای مجازی بستر برخورد و حذف آنان را فراهم کنند و قبل از چنین اقدامی اعتماد افکار عمومی را از این‌چهره ها سلب نمایند.

هوشیار باشیم که همه قدرتمندان ،سلطه گران ،عاشقان قدرت و ثروت،و رانت خواران و..‌در یک صف قراردارند،تنها تفاوت آنان ابزاری است که در رسیدن به اهدافشان از آن استفاده میکنند.

هدف غارت ملت ها است ،چه سلطه گری آمریکای جهانخوار باشد ،چه یک گروه یا جناح انحصار طلب قدرت و ثروت.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...