کد خبر: 36941
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۰/ اردیبهشت/ ۱۳۹۸ - ۴:۳۳
خطیب نماز جمعه اهواز تصریح کرد:

باید به مناطق محروم و حاشیه شهرها به ویژه حاشیه کلانشهر اهواز مانند ملاشیه، کوی علوی، عین دو، حصیرآباد و منبع آب توجه ویژه ای صورت گیرد.

خوزستان سرافراز؛ حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد در خطبه های نماز جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه شهرستان اهواز با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: ماه رمضان ماه فرصت های ویژه است و باید از فرصت های بی نظیر انس با قرآن، ذکر، دعا و توبه در این ماه استفاده نکنیم.

وی افزود: عموم مردم باید حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ کنند و یکی از آن حرمت ها پرهیز از روزه خواری در ملع عام است که اگر با چنین سوژه ای برخورد کردیم وظیفه مردم تذکر لسانی و وظیفه مسئولان عمل به قانون است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اکنون برخی از هم استانی ها ما درگیر سیل هستند، عنوان کرد: درحالی که بسیاری از ما در منازلمان و کنار خانواده هایمان با آرامش بر سر سفره افطار حاضر می شویم، عده ای از هم استانی ها ما تمام دارایی خود که منزل و زمین های کشاورزی آنهاست را از دست دادند.

موسوی فرد خاطرنشان کرد: پس از فروکش کردن سیلاب، عمق فاجعه نمایان می شود، بنابراین یکی از فرصت های ویژه پرداختن به رفع نیازهای نیازمندان است که مصداق آن کمک به سیل زدگان است.

وی افزود: باید به مناطق محروم و حاشیه شهرها به ویژه حاشیه کلانشهر اهواز مانند ملاشیه، کوی علوی، عین دو، حصیرآباد و منبع آب توجه ویژه ای صورت گیرد.

امام جمعه اهواز در ادامه خطبه های نماز جمعه با اشاره به تحولات سیاسی اخیر در کشور، عنوان کرد: ابر جنایت ها تلاش می کنند از طریق جنگ نظامی، جنگ اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، اراده خود را بر مستضعفان جهان تحمیل کنند.

حجت الاسلام موسوی فرد با بیان اینکه همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، امروز شرایط کشور باید آرایش جنگ نیمه سخت اقتصادی و اجتماعی به خود بگیرد، تصریح کرد: پنج مولفه است که باعث شد در هشت سال دفاع مقدس حرف اول را در عالم بزنیم و در سیل اخیر نیز نمایان شدند که اولین آنها مجاهدت است که دشمنی دشمن را باور کنیم و همه توان خود را به میدان بیاوریم.

وی افزود: دومین مولفه، مقاومت به معنای از بین بردن موانع است که در شرایط امروز اقتصادی و تخریم باید بستر و زمینه های تولید داخلی فراهم شود.

خطیب نماز جمعه اهواز خاطرنشان کرد: سومین مولفه های قدرت برای نظام اسلامی، داشتن خلاقیت است که نمونه های آن در تاریخ اسلام، دوران دفاع مقدس و پیشرفت های علمی امروز کشور وحود دارد.

موسوی فرد عنوان کرد: مولفه چهارم، استقامت و اراده است که در جنگها می تواند عامل پیروزی باشد که اگر آموزه های دین رعایت شود، اراده مومنان تقویت می شود.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با بیان اینکه پنجمین مولفه اتحاد و همبستگی است، گفت: هر زمانی که این ۵ مولفه را رعایت کردیم، مشکلات کشور را حل کرده و ما را به پیروزی خواهند رساند.

وی در ادامه به تاکیدات رهبر انقلاب درباره مسائل اقتصادی اشاره کرد و گفت: مقام معطم رهبری در پیام نوروزی خود فرمودند که مشکل اساسی کشور همچنان اقتصادی است و ایشان بر سه محور تأکید داشتند که پول ملی، قدرت خرید مردم و رونق تولید بود.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: اگر مسئولان به این سه محور اصلی توجه داشته باشند، می توانیم رقبای سرسخت و تنومند تولید را مهار کنیم.

موسوی فرد در ادامه سخنان خود با اشاره موضوع برجام و بدعهدی های اروپا، خاطرنشان کرد: با توجه به موضع گیری های قدرتمندانی که در تلاش هستند اراده خود را به دنیا تحمیل کنند، در بحث برجام آن اتفاقی که دیده شد، عدم همکاری اروپایی ها با مسئولان نظام ما بود، و این همان توصیه رهبر انقلاب است که فرمودند از این تنور چیزی برای مردم ایران گرم نخواهد شد.

خطیب نماز جمعه اهواز تصریح کرد: پس از آنکه آمریکایی‌ها خود را یکطرفه از این توافق خارج کردند، رهبری باز هم فرمودند که اوضاع اقتصاد کشور را مشروط و به آنها وصل نکنید.

رهیاب”

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...