کد خبر: 37012
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۷/ اردیبهشت/ ۱۳۹۸ - ۴:۳۰

مدیر اول ما ؛ نمونه ما ؛ از مناطق محروم سیل زده بازدید می کند ؛ سرش را پایین می اندازد ؛ به مردم می گوید من را بزنید ؛ من را بکُشید؛در مقابل شما مردم شرمنده ایم.
سردار قاسم سلیمانی و سردار نقدی در چه وضعیتی در مقابل مردم و محرومیت های انها زانو زده اند.
ما چه می گوییم؛ دنبال چه هستیم؛ چه کاری برای این مردم کرده ایم ؛ چه امیدی به این مردم داده ایم؛ ما از کدام مسئول بالاتر هستیم که نباید از مردم حرف بخوریم؛ کدام مسئول به مناطق محروم رفت و در انجا کُشته شد؟ما باید به سمت و سویی حرکت کنیم که بتوانیم در شهرمان امید ایجاد کنیم؛ اینکه به ما انتقاد شود باید بپذیریم.

به گزارش خوزستان سرافراز/ در هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر اهواز که امروز پنجشنبه (۲۶ اردیبهشت ماه) با حضور اعضای شورای شهر و شهردار اهواز برگزار شد، منصور کتانباف  شهردار اهواز با ۱۱ رای موافق برکنار و موسی شاعری به عنوان سرپرست معرفی شد.
در این جلسه اسکندر لطفعلی زاده به عنوان موافق استیضاح شهردار اهواز گفت: در جلسه قبل بیان کردم که نقد ما به دلیل کم‌کاری یا بدکاری نیست. بلکه مشکلات ما به حدی است که سطح انتظارات شورا بیش از این است.

وی افزود: اکنون مردم مشکلات زیادی دارند و به این موضوع که مدیریت شهری دچار مشکل است، توجه نمی‌کنند. همچنین باید امید مردم حفظ شود و به این سمت و سو حرکت کنیم. بحث ما حرکت رو به رشد و توسعه شهری است.

عضو شورای شهر اهواز گفت: نه ما انتظار داریم و نه مردم می‌پذیرند که نه تنها پیشرفت و رشد در شهر نداشته باشیم بلکه شاهد پس‌رفت باشیم. بنابراین ایراد اصلی ما در مدیریت شهری به دلیل سطح انتظارات است و امیدواریم فرصت‌ها را به فرد دیگر بدهند تا مشکل رفع شود.

لطفعلی‌زاده با بیان اینکه شورای پنجم منتقدان زیادی دارد، گفت: در حال حاضر نمی خواهیم وارد موضوعات جزئی شویم ؛ اگر بخواهیم به یکدیگر تهمت بزنیم و مواردی را ایراد کنیم که گفتن آنها در سطح جامعه خوب نیست.متاسفانه شهر و جایگاه شورای شهر در جامعه تنزل پیدا کرده و متزلزل شده است.اگر قسم حضرت عباس را بخوریم مردم به ما ایراد خواهند گرفت چون درکارمان ایراد وجود دارد.

لطفعلی زاده ؛ گفت: همه ما حدیث و آیات قرآنی می خوانیم ؛ اما خداوکیلی ماه مبارک رمضان است ؛ ۲۴ساعت بصورت قلبی خودمان را بررسی کنیم.ماه مبارک است بحث تقواست؛ تقوا امری درونی و خودساختگی است؛ اگر از این ماه خارج بشویم و تغییر نکنیم باید به خودمان شک کنیم ؛ ما چه می خواهیم ؛ دنبال چه هستیم.

رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر اهوازبا اشاره به رشد بودجه برخی کلانشهرها در شرایط اقتصادی فعلی، تصریح کرد: تصور می‌شد که از سال ۹۵ تا ۹۶، ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش رشد داشته باشیم، اما این گونه نبود و هنوز مشخص نشده که در سال ۹۷ رشد داشته‌ایم یا خیر.

عضو شورای شهر اهواز بیان کرد: من به صورت شفاف به آقای کتانباف گفتم تاکنون تلاش کردیم که به عنوان شهردار بمانی اما اکنون که رغبت نداری یا هر مورد دیگری، دیگر نمی‌خواهم شهردار اهواز بماند.

دکتر لطفعلی زاده ؛ خطاب به محمد جعفر فلسفی یکی از مخالفان استیضاح؛ گفت : آقای فلسفی اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم به انتقادات گذشته خودتان در روزنامه ها و نشریاتی که قبل از ورود به شورا قلم زده اید نگاه کنید؛ اما امروز همه مشکلات را توجیه می کنید!
در صورتی ما می گوییم شرایط خوب و متعادل نیست ؛ واقعا کسی در شهر اهواز شک دارد که آقای فلسفی یکی از منتقدترین افراد بوده است؛ الان چه شده است که مرتبا مشکلات را توجیه می کنیم.

وی افزود: ما کجا می توانیم به مردم بگوییم ۶۱۳هزار درخت کاشته شد.عنوان می‌شد که سرانه فضای سبز اهواز باید ۱۳ متر باشد اما مگر سرانه افزایش یافته است؟ آیا کسی از شهروندان وجود دارد که از وضعیت رفت و روب رضایتمندی داشته باشد؟

لطفعلی زاده بیان کرد: مدیریت شهری متزلزل شده است و یک هماهنگ‌کننده خوب و بدون تعارف می‌خواهد. قرار نیست که مدیریت شهری زیر بار خواسته نامشروع اعضای شورا یا هر کس دیگر برود.

وی با اشاره به دیگر موارد مورد انتقاد در عملکرد شهردار اهواز گفت: با رخ دادن سیل، در بحث فضای سبز بهانه‌های خوبی برای گزارش دهی داریم. عدم ایجاد پارک، عدم رفت و روب مناسب و بحث ساماندهی و نظم مستمری‌ها از موارد دیگر مورد نقد است. اهواز در زمان وقوع سیل خراب شد. زیرساخت‌ها مخصوصا در بحث فاضلاب مشکل دارد و بسیاری از زیرساخت‌ها تخریب شده است. اما مگر می‌توانیم بگوییم به دلیل مشکلات نمی‌توانیم کاری کنیم؟

موافق استیضاح کتانباف تصریح کرد: دوست عزیز و بزرگوار ما جناب آقای حیدری در همین جا گفت تا کتانباف زیر این سقف است ما نیستیم و همه را تخریب کرد و ما را به مخالفت قانع کرد!مگر میشود آقای حیدری با دلیل و عدله من را به مخالفت قانع کند اما امروز بگوید اینطور نیست.

این عضو شورا در ادامه فرمود: ما نماینده مردم هستیم ؛ مردم مشکل دارند و از ما توقع دارند که روزانه یکی از مشکلات انها حل بشود.

لطفعلی زاده با خطاب قراردادن مخالفان استیضاح گفت: یکی از دوستان ما درخصوص شهرک سلامت انتقاداتی دارد ؛ ایا باید در این جلسه جوابش را بدهیم؟بگذارید دوستان نظرات خود را بیان کنند.
آقای فلسفی شما اول جلسه گفتید بنده وکیل مدافع کتانباف نیستم اما می خواهید پاسخ همه منتقدان را بدهید.

لطفعلی زاده ؛ افزود: مدیر اول ما ؛ نمونه ما ؛ از مناطق محروم سیل زده بازدید می کند ؛ سرش را پایین می اندازد ؛ به مردم می گوید من را بزنید ؛ من را بکُشید؛در مقابل شما مردم شرمنده ایم.سردار قاسم سلیمانی و سردار نقدی در چه وضعیتی در مقابل مردم و محرومیت های انها زانو زده اند.
ما چه می گوییم؛ دنبال چه هستیم؛ چه کاری برای این مردم کرده ایم ؛ چه امیدی به این مردم داده ایم؛ ما از کدام مسئول بالاتر هستیم که نباید از مردم حرف بخوریم؛ کدام مسئول به مناطق محروم رفت و در انجا کُشته شد؟ما باید به سمت و سویی حرکت کنیم که بتوانیم در شهرمان امید ایجاد کنیم؛ اینکه به ما انتقاد شود باید بپذیریم.

لطفعلی زاده در ادامه نطق خود ؛ تصریح کرد: هدف ما تغییر به سمت و سوی رشد و توسعه است و با تمام فشارها و لابی‌ها از مسیر خود منحرف نشدیم.پیگیر آن هستیم که فرصت‌ها را در اختیار کسی دیگر قرار دهیم.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک