کد خبر: 37067
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۰/ اردیبهشت/ ۱۳۹۸ - ۹:۰۰

متاسفانه چندین سال تفکر دوم برشهرداری اهواز حاکم بود که نتیجه اش هم بیشترین تخلفات مالی واداری شهرداری در این دوره بود.

یادداشتی از دکتر محمد سرکوهکی تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی؛

خوزستان سرافراز/ طی روزهای اخیر و قبل از عزل کتانباف تغییر و انتصابی حساس در شهرداری اهواز اتفاق افتاد و آن عزل دهدشتی رییس حراست و انتصاب بهداد بعنوان رییس جدید حراست شهرداری بود.

اصولا حراست ها قبل از اینکه یک جایگاه و تفکر سخت افزاری و تنبیهی قضایی باشند یک جایگاه نرم افزاری و امر به معروف و نهی از منکریست و لذا وظیفه اصلی این بخش از نظامات اداری و دیوانی؛ اصلاح ساختار مالی و اداری کشوراست ؛ و منطقا نیز اصلاح نظامات اداری در شروع حیف و میل؛ بسیار کم هزینه تر از برخورد پس از حیف ومیل اموال است و از طرفی هر سوءاستفاده ای ناشی از یک خلا در نظام و بوروکراسی حاکمه درسازمان ها است .
وبر این اساس؛ حراست هم وظیفه سالم سازی را بر عهده دارد و هم وظیفه ارائه رهنمود جهت اصلاح ساختار اداری و مالی.
متاسفانه بعضا مشاهده شده روئسای حراست یا با هدف ایجاد اقتدار واهی یا حب و بغض و یا بعضی کمبود های روحی ؛ راه سخت افزاری را در پیش گرفته اند و بجای اصلاح و جلوگیری از بروز تخلف ؛ در فکر مچ گیری و پرونده سازی بعد از تخلف هستند و ارزیابی مثبت عملکرد خود را در تعداد پرونده های تخلفات میدانند.
اما این روش نه کمکی به اصلاح ساختار سازمان میکند؛ نه حقوق از دست رفته مردم و سازمان را بر میگرداند و از همه مهمتر تخلفات ایجادشده؛ مردم را بدبین به نظام مالی اداری و مدیریت آن میکند.
متاسفانه چندین سال تفکر دوم برشهرداری اهواز حاکم بود که نتیجه اش هم بیشترین تخلفات مالی واداری شهرداری در این دوره بود.
اما رییس جدید حراست یک انسان نوگراست که میتواند از طریق نرم افزاری؛ هم در اصلاح ساختار شهرداری موفق باشد و هم جلوگیری از تخلفات مالی اداری در شهرداری اهواز.

ما نیز برای این مدیر نوگرای شهرداری اهواز همگام و هماهنگ با شهردار جدید اهواز جناب مهندس موسی شاعری کریمی دراین راه آرزوی موفقیت داریم.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک