کد خبر: 37083
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۱/ اردیبهشت/ ۱۳۹۸ - ۸:۰۸
سخنی با مخالفان شهردار منتخب اهواز؛

ما با مخالفت به هیچ جا نخواهیم رسید.سیاست مخالفت با شاعری هر روز بیشتر از قبل ما را به سمت سراشیبی دهشتناک سوق می دهد.

به نام یزدان بی همتا

اعضای شورای شهر اهواز روز پنج ‌شنبه ۲۶اردیبهشت در هفتاد و نهمین جلسه خود موسی شاعری را به عنوان شهردار جدید اهواز انتخاب کردند. در این رأی‌گیری موسی شاعری با ۱۱ رأی در مقابل علیرضا عالی پور با ۲ رأی به عنوان شهردار جدید اهواز برگزیده شد.

خوشبختانه استدلال ۱۱عضو شورای شهر اهواز مقبول افتاد تا شاهد نوید آغاز فصلی نو در شهرداری اهواز باشیم.ورای مباحث مورد گفتگوی موافقان و مخالفان شهردار منتخب اهواز آنچه بیش از هر چیز برایم جذاب بود حس غریب و نوستالژیک حاکم بر فضای شهرداری است.
لعنت بر تزویر و ریا که اگر غیر از صدق در گفتار هدفی داشته باشم و یادیاران دلداده ی اهواز را به نام خود و اهدافم مصادره کنم.

شهرداری اهواز بوی تاریخ می دهد.تاریخی پر از رازها و لبخندها و حسرتها!!در وضعیتی هستیم که خدمات شهرداری شایسته و شان مردم اهواز نیست.آنچه امروز مردم اهواز می‌بینند آن چیزی نیست که می‌خواستند، آن چیزی نیست که می‌تواند باشد.

موسی شاعری فرزند کوچک خوزستان ؛ از دیار محرومیت ها ؛ از سرزمین نجابت ها به صحنه امده است ؛چون روندهای شهرداری اهواز را نگران‌کننده یافت.

حرف های شاعری در صحن شورا عطر جوانی داشت و لابه لای سخنان شمرده اش اطلاعات عمومی بالایش از شهرداری را به رخ مخاطب می کشید.شاعری به خوبی از مدیران و مجموعه فعلی شهرداری حمایت و دفاع کرد.

در این مدت پیرامون مباحث انتخاب شاعری بحث و تبادل نظر شد؛هرچند مخالفان شاعری سرسازش ندارند و اسبشان را زین نمودند تا به هر طریق ممکن شهردار منتخب شورا را در نظر مردم ناتوان در حل مشکلات نشان دهند غافل از اینکه اراده ی شاعری از این خوان نیز گذر خواهد کرد.
جای انست برخی مخالفان شاعری تصمیمات را در پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی بگیرند نه در فضای مجازی!!
و ای کاش بیاموزیم درچنین وقتهایی ضرورت ندارد بیشتر از نمایندگان مردم در شورا اظهار نظر کنیم.
ما با مخالفت به هیچ جا نخواهیم رسید.سیاست مخالفت با شاعری هر روز بیشتر از قبل ما را به سمت سراشیبی دهشتناک سوق می دهد.

پر واضح است تا زمانیکه تمام نخبگان ؛ فرهنگیان ، روزنامه نگاران و دلواپسان آینده اهواز از شهردار منتخب حمایت نکنند؛ شاهد استمرار این اوضاع در شهرداری خواهیم بود.

باور دارم اگر به معنای واقعی فضای همدلی؛ آشتی؛وحدت و انسجام بین مخالفان و موافقان شاعری صورت پذیرد شاهد اهوازی بهتر خواهیم بود.
امروزه پیامدهای ناگوار سیاسی و اقتصادی بر زندگی مردم تاثیرگذاشته است.بدلیل عملکرد ضعیف مدیران کشور؛ آستانه صبر و سعه صدر مردم پایین آمده است.
من می دانم مخالفان دلسوز از عزل و نصب های بعضاً سلیقه ای و سیاسی در شهرداری گلایه مند هستند؛من می دانم مردم نجیب و شریف اهواز از خدمات نامطلوب شهرداری جان به لب شده اند و نسبت به وعده های مسئولان خسته و ناامید!!

اما برای آینده ای بهتر به شاعری جوان ؛ سرشار از امید؛ جسور و خطرپذیر فرصت دهیم و اگر تغییری در روند شهرداری اهواز حاصل نشد همراه با شما خوبان پرچم مخالفت را علم خواهیم کرد.
ما نافی عملکردهای شایسته منصور کتانباف نیستیم و نخواهیم بود.
اما در سپهر سیاست حسب مقتضیات زمان اشتباه مفهومیست نسبی و ما حق نداریم انتخاب تلخ دیروزمان را به واسطه ی غرورمان نبینیم.

بیایید غرور زخم خورده شهر خسته اهواز را احیا کنیم.
شاعری دغدغه های بسیاری دارد؛ بیایید برای نخستین بار یک وحدت مثال زدنی ایجاد کنیم.

من الله توفیق

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک