کد خبر: 37099
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱/ خرداد/ ۱۳۹۸ - ۲:۵۹

لازمه تحقق این مهم آن است که شهردار جدید اهواز با همان روحیه مدیریتی که تاکنون داشته خلاقیت و ابتکار را سرلوحه کار قرار دهد و با همین روحیه به جنگ مشکلات اساسی شهر اهواز رود و مشکلات مزمنی که همچون دمل ی چرکین بر پیکره اهواز سنگینی می کنند را با نیشتر مدیریت خود نابود کند.

حمزه جهانگیری ؛ خوزستان سرافراز/ “موسی شاعری معجونی از جوان گرایی و ابتکار یا آنچه که تحول مدیریت شهری اهواز می طلبد .”

شورای شهر اهواز پس از برکناری “کتانباف ” گزینه ای ” جوان “و مبتکر طرح های گوناگون شهری را به عنوان شهردار اهواز معرفی می کند؛موسی شاعری.

-ایجاد ساختار و سازمان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری اهواز و تبدیل آن از یک واحد کوچک و یک اتاق به یک مجموعه بزرگ و کامل و با امکانات و ده‌ها نفر پرسنل

-تدوین برنامه فرهنگی و اجتماعی ۵ ساله و یک ساله برای اولین بار

-ایجاد معاونت‌های امور اجتماعی و فرهنگی در مناطق ۸ گانه شهرداری

-احداث ده‌ها زمین چمن مصنوعی و ورزشگاه‌های محله‌ای در سطح شهر اهواز

-تاسیس کتابخانه مولوی به عنوان اولین کتابخانه عمومی شهرداری اهواز

-تاسیس نگارخانه شمس به عنوان اولین نگارخانه و گالری شهرداری اهواز

-پیگیری راه اندازی پارک آبی اهواز به صورت قرارداد مشارکتی و سرمایه گذاری

-ساماندهی وضعیت متدکیان شهر اهواز و تجهیز و تکمیل اردوگاه آسیب دیدگان اجتماعی

-ایجاد گشت‌های منظم ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی به صورت منظم و هدفمند و با استفاده از مددکاران اجتماعی و…

بخشی از روزمه کاری شاعری جوان است.

گزیده ای که حکایت از توانایی نوآوری و ابداع مدیریتی دارد.نوآوری و ابداعی که نشات گرفته از روحیه جوانی است.چیزی که حل مشکلات شهری اهواز به آن ها نیاز دارد.

اهواز امروز به مثابه یکی از کلان شهرهای کشور که از شاهرگهای حیاتی صنعت نفت و گاز است از کمبود فضای سبز رنج می برد.آنهم وقتی این شهر به دلیل گرمای هوا ، وجود صنایع گوناگون،پدیده ریزگردها به داشتن ریه های تنفسی قوی نیازمند است.

مشکل دیگر اهواز سرانه پایین پارکینگ نسبت به حجم سفر /خودروها در شهر می باشد .مشکلی که هر روزه شهروندان اهوازی با آن سر و کله می زنند و قطعا آسیب ها و ناهنجاری های روانی و اجتماعی خاص خود را به همراه دارد و بدون تردید این معضل در ایجاد گره های ترافیکی درون شهری نیز نقش دارد.

مشکل عمده دیگر در حوزه شهری اهواز زمین خواری و تصرف اراضی عمومی به عنوان مثال در حاشیه رودخانه کارون است .قطعا باندهای قدرت و ثروت در اهواز هم یکی از جولانگاه های ثروت اندوزی خود را این حوزه قرار داده اند.

مناطق حاشیه ای اهواز و وضعیت حاشیه نشینان نیز از معضلات دیگر شهری ست .این معضل که هم یادگار جنگ و هم متاثر از ساختارهای اقتصادی کنونی ست هزاران نفر را در سکونتگاه های فاقد یا کم برخوردار از امکانات انسانی و شهری قرار داده که بهبود وضعیت شان توجه جدی را می طلبد.

این سیاهه مشکلات شهری را می توان بیشتر هم طولانی کرد.اما تکرار آنچه همه می دانیم فایده ای ندارد .غرض از بیان این مشکلات اشاره به چیز دیگری ست . قطعا حل این مشکلات در کنار حل مشکل عمده و غیر قابل انکار فساد در شهرداری های اهواز نیازمند یک روحیه نو آوری ،ابتکار و جسارت است . این امر نیازمند برخورداری شهر اهواز از مدیریت نو آور و جوان است که در کارنامه اش خلاقیت و ابتکار حرف اساسی برای گفتن داشته باشد . موسی شاعری شهردار جدید اهواز بنا به کارنامه اجرایی اش که تجسم ابتکار و خلاقیت ی ست که برخاسته از جوان بودن او می باشد می تواند همان فردی باشد که مدیریت شهری اهواز به آن نیاز دارد .

لازمه تحقق این مهم آن است که شهردار جدید اهواز با همان روحیه مدیریتی که تاکنون داشته خلاقیت و ابتکار را سرلوحه کار قرار دهد و با همین روحیه به جنگ مشکلات اساسی شهر اهواز رود و مشکلات مزمنی که همچون دمل ی چرکین بر پیکره اهواز سنگینی می کنند را با نیشتر مدیریت خود نابود کند.

قطعا باندهای رانت و قدرت که از تداوم وضع موجود سود خواهند برد مانع این کار خواهند شد و شک نباید داشت که تمام توان خود و از جمله توان رسانه ای را بکار خواهند گرفت تا نشود آنچه که باید بشود.

اما اگر شاعر ی جوان خلاقیت و ابتکار خود را با روی آوردن به مردم ،عدم مماشات با باندهای قدرت و ثروت و ایجاد یک پشتوانه قوی رسانه ای همراه کند ، شک نباید داشت که می توان انقلابی در مدیریت شهری اهواز ایجاد کرد.

شاعری بنا به کارنامه اش مدیر نو آوری ست .حال باید دید که آیا او از ابزارهای لازم بهره خواهد گرفت و چهره اهواز را تغییر خواهد داد یا خیر ؟

آنچه که مسلم است وظیفه فعالان مدنی و اصحاب رسانه اگر “صله ستان ” از ارباب قدرت نباشند روحیه دادن به شاعری و حمایت از اوست .همانطور که نقد جدی تعلل و سستی هایش هم وظیفه آنهاست.

بهر حال همه آنهایی که دلشان برای توسعه شهر اهواز می سوزد باید فرصت انتخاب یک مدیر شهری جوان را غنیمت شمرده و با جسارت وارد عرصه تغییر اهواز شوند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک