کد خبر: 37120
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲/ خرداد/ ۱۳۹۸ - ۱:۵۳

زمانی که واژه تروریسم را می شنوید بی شک یاد عملیات تروریستی، خشونت سیاسی، تهدیدات اجتماعی یا حملات برنامه ریزی شده در ذهن خطور می کند، ولی هدف ما از این نوشتار با گفتمان تروریسم ورزشی چیزی فراتر از حمله سخت است.

به گزارش خوزستان سرافراز، زمانی که واژه تروریسم را می شنوید بی شک یاد عملیات تروریستی، خشونت سیاسی، تهدیدات اجتماعی یا حملات برنامه ریزی شده در ذهن خطور می کند، ولی هدف ما از این نوشتار با گفتمان تروریسم ورزشی چیزی فراتر از حمله سخت است.
تهدیدات تروریستی تنها به بمب گذاري و تیراندازي محدود نمی شود، بلکه حوزه وسیعی را در قالب تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم در بر می گیرد.
تروریسم، پدیدهاي جدي در مناسبات و روابط اجتماعی بشري می باشد، که داراي سه ویژگی اساسی است:
۱- پدیدهاي سیاسی است
۲- مبتنی بر توطئه و طرح از پیش تعیین شده است
۳- بر علیه مردم بی دفاع اعمال می شود.

با این شرایط و احوالی که نام بردیم بی شک این روزها فدراسیون کشتی درگیر یک مناسبات تروریستی است که وزارت ورزش و جوانان را می توانیم بانی آن بدانیم به طوری که طبق بند یک تروریسم که یک پدیده سیاسی است، فدارسیون کشتی را به یک پایگاه سیاسی تبدیل کرده اند تا بتوانند با مهندسی کردن انتخابات فدارسیون آن گزینه ای را که مدنظر دارند را بر کرسی فدراسیون بنشانند.

گزینه دوم به این اشاره داشت که تروریسم مبتنی بر طرح از پیش تعین شده است، در این خصوص باید گفت تقریبا در وزارت ورزش و فدارسیون نیز یک نقش از پیش تعین شده اتفاق افتاده است به طوری که با انتخاب یک نماینده مجلس، با یک تیر چند نشان زده اند، یکی اینکه با لابی گری توانسته اند فعلا استیضاح وزیر ورزش را به تعویق اندازند و همچنین به مقاصد خود در مهندسی انتخابات فدارسیون کشتی برسند

گزینه سوم یک حمله تروریستی این است که بر علیه مردم بی دفاع اعمال می شود، در این خصوص باید گفت، بی دفاع تر و مظلوم تر از جامعه پهلوان خیز کشتی در این کشور نمی توانید پیدا کنید، چرا این امر مثل روز روشن است که کشتی گیران همیشه جزء مظلومین ورزش بوده اند و بارها و بارها این امر در همه زمینه ها بر همگان ثابت شده است.

پس با این اوصاف آنچه به نگارش در آمد این روزها تروریسم ورزشی در فدارسیون کشتی و وزارت ورزش و جوان در حال جولان دادن است و متاسفانه نمایندگان مجلس که می بایست پشتیبان مردم و ورزش باشند سکوت اختیار کرده اند و به دنبال لابی گری و باندهای خود هستند.

روح الله پورطالب

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک