کد خبر: 37116
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲/ خرداد/ ۱۳۹۸ - ۰:۰۴

بهرحال این پرسش برای افکار عمومی باقی است که چرا عده ای یک شبه آنهم بعد از دیدن دوره ای بی انضباطی مالی ،عدم قانون گرایی ،کارنامه ضعیف شهرداری و .. تازه یاد وظایف خود در شورای شهر افتاده اند؟

حمزه جهانگیری- خوزستان سرافراز/در چند روز گذشته تعدادی از اعضای شورای شهر اهواز که گویا آنطوری که در موردشان گفته می شود در خصوص عملکرد “کتانباف ” روزه سکوت گرفته بودند نطق های آتشین خود را در توصیه به شاعری که هنوز چند روز از انتخاب ش بیشتر نگذشته است ،آغاز کرده اند.

البته در این شک ی نیست که روند مردم سالاری منوط به رعایت اصول ی همچون آزادی بیان ،حق بیان نظرات مخالف ، زیر نظر گرفتن مسئولان و .. ست.

اما وقتی هنوز چند روز از انتخاب شاعری به عنوان سرپرست شهرداری اهواز نگذشته است این حجم از توقع و درخواست از سوی این اعضای شورای شهر مقداری مسئله دار می نماید.

قطعا دوران بی انضباطی مالی و عدم قانون گرایی در شهرداری اهواز باید به پایان برسد اما پرسش اینجاست ، آنانی که در مقابل کسری بودجه ۹ میلیاردی شهرداری در دوران زعامت کتانباف سکوت کرده یا بی اطلاع بوده اند چرا الان فورا به فکر تذکر دادن به شاعری در خصوص مقابله با فساد افتاده اند ؟

چرا آنها یک دفعه به فکر افتاده اند که تمام پروژه های معوق دوران کتانباف را شاعری باید به فوریت انجام دهد؟

چرا در حالی که گویا دست کتانباف در عزل و نصب مدیران منطقه ای شهرداری در دوران همین شورای شهر هم باز بوده الان یک دفعه اجرای “مر قانون ” به یاد آنها افتاده است؟

بهرحال این پرسش برای افکار عمومی باقی است که چرا عده ای یک شبه آنهم بعد از دیدن دوره ای “بی انضباطی مالی ” ،”عدم قانون گرایی ” ،”کارنامه ضعیف شهرداری ” و .. تازه یاد وظایف خود در شورای شهر افتاده اند؟

این حق افکار عمومی است که با دیدن این تناقضات این پرسش ها را داشته باشد.باز هم قابل تکرار است که ایجاد شفافیت و تلاش برای قانون گرایی لازمه پیشرفت مدیریت شهری در اهواز است و از ابزار و لوازم این مهم، تحقق آزادی بیان و گردش آزاد اطلاعات است .اما اینکه عده ای یک دفعه به یاد وظایف خود بیفتند ،همان هایی که مثلا شاید تا دیروز از خبر کسری بودجه شهرداری اهواز خبر نداشتند یا اگر داشتند به آن توجهی نکردند سیگنال هایی متفاوت از قانون گرایی را از انتقادات و توصیه های خود در فضا منتشر می کنند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک