کد خبر: 37163
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ خرداد/ ۱۳۹۸ - ۱:۲۴
وقتی کتانباف رفت و شاعری آمد؛

۲۶ اردیبهشت ماه امسال شاهد تصمیم گیری سرنوشت سازی از سوی اعضای شورای شهر اهواز بودیم ، چراکه پس از ماه ها بحث و جدل و حاشیه های فراوان پیرامون عدم کناره گیری کتانباف از سمت شهردار بودن ، بالاخره اعضای شورای شهر با ۱۱ رای موافق به این نتیجه رسیدند باید فردی مجرب از …

خوزستان سرافراز؛ شهرزاد امیری / ۲۶ اردیبهشت ماه امسال شاهد تصمیم گیری سرنوشت سازی از سوی اعضای شورای شهر اهواز بودیم ، چراکه پس از ماه ها بحث و جدل و حاشیه های فراوان پیرامون عدم کناره گیری کتانباف از سمت شهردار بودن ، بالاخره اعضای شورای شهر با ۱۱ رای موافق به این نتیجه رسیدند باید فردی مجرب از مجموعه شهرداری به عنوان سرپرست شهرداری اهواز برگزیده شود از این رو موسی شاعری را به عنوان سرپرست شهرداری اهواز انتخاب کردند.

این انتخاب خوب در شرایط کنونی می تواند به عنوان پایان حواشی رویدادهای شهرداری طی ماههای اخیر شناخته شود ؛ چراکه پرداختن به حواشی نه تنها وقت و انرژی زیادی از مسئولان می گیرد بلکه منجر به عقب ماندگی پیش از پیش کلان شهر اهواز می شود.

با انتصاب “موسی شاعری ” به عنوان سرپرست شهرداری اهواز که  طی سال های گذشته سابقه اجرایی مطلوبی در امور فرهنگی شهرداری داشته است ، می توان امیدوار بود شتاب اجرای پروژه های شهرداری رونق بیشتری پیدا کرده و تحول در بخش های مختلف شهرداری اعم از فضای سبز ، فرهنگی ، شهری و عمرانی رخ دهد اما حقیقت این است که رسیدن به هدف مذکور به آسانی محقق نمی شود .

برای دستیابی به این مهم ، مجموعه شورای شهر و مدیران مناطق هشت گانه شهرداری اهواز باید دست به دست هم دهند و برای عمران و آبادسازی شهر و به سرانجام رساندن پروژه های  نیمه کاره در کنار سرپرست کنونی شهرداری باشند ، نه اینکه در نیمه راه تغییر مسیر دهند و باعث ایجاد مشکلات دوچندان شوند.

با توجه به شرایط کنونی دانستن این نکته خالی از اهمیت نیست که  ساز مخالف زدن و تخریب افراد به جز تاثیر منفی در افکار عمومی به نتیجه ای نمی رسد . لذا همه برنامه ها باید در راستای اجرای درست و سریعتر پروژه های شهری و افزایش رضایت مردم از عملکرد شهرداری اهواز باشد که این خود مسئولیت سرپرست جدید را سنگین تر می کند .

نکته قابل توجه اینکه شهر اهواز دیگر طاقت تقابل و حاشیه سازی را ندارد لذا با درک شرایط موجود سعی و تلاش همه باید بر ایجاد نظم و ثبات در مجموعه شهرداری اهواز باشد . در این بین نخبگان ، فرهیختگان ، رسانه ها و مسئولان ارشد استان نیز نقش مهمی در  این امر دارند  و باید با  سرپرست جدید شهرداری اهواز هفکری و همکاری کنند تا وی بتواند این مسیر پر پیچ وخم و سخت را آسان تر پشت سر گذارد . اعضای شورای شهر اهواز هم تا آخر خط در راستای  تقویت این اعتماد باشند و از هرگونه اختلافات و تنش ها و دیدگاه های متفاوت  وگاه متناقض خود دوری کنند تا با اتحاد وهمدلی زمینه آسایش و رفاه شهروندان اهوازی فراهم شود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک