کد خبر: 37265
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 1/ ژوئن/ 2019 - 3:30

مراسم جشن چهارمین سال فعالیت مرکز پیوند مغز استخوان اهواز در تالار شهدا دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار می شود.

به گزارش خوزستان سرافراز؛ مراسم جشن چهارمین سال فعالیت مرکز پیوند مغز استخوان اهواز ۲۱ خرداد از ساعت نه صبح تا دوازده ظهر در تالار شهدا دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار می شود.

این مراسم با حضور ۷۵ بیمار سرطانی و پیوند شده موفق و خانواده هایشان از بین حدود ۱۳۵ بیمار پیوند شده از استان خوزستان و استان های همجوار، به همراه مسئولین استان و پدر علم پیوند در ایران برگزار می شود.

شایان ذکر است که مرکز پیوند مغز استخوان اهواز در بیمارستان شفا جنب بیمارستان گلستان واقع و توسط متخصصین توانای خوزستانی، طی سه سال گذشته تاکنون بیش از هفتادوپنج پیوند موفق را انجام داده و در شرایط دشوار ، مهیای درمان دردهای مردمان این مرز و بوم هستند.

در مرکز پیوند مغز استخوان اهواز این درمان ها را به بیماران صعب العلاجی مانند؛ آنمی اپلاستیک های ارثی و بیماریهای متابولیک ونقص سیستم ایمنی و بسیاری از بیماری های بدخیم ناشی از تالاسمی و سیکل سل و انواع سرطانهای مغز استخوان و مولتیپل میلوما ارائه می دهند.

مرکز پیوند مغز استخوان اهواز پس از بیمارستان شریعتی تهران، هم اینک مدرن ترین مرکز درمانی در کشور است و در صورت حمایت دولت و خیرین حوزه سلامت با تامین تجهیزاتی مانند گاما سل بر قله امید و سلامت ایران خواهد درخشید.

به نظر می رسد با فعالیت ها و اقداماتی که اکنون در زمینه مرکز پیوند مغز استخوان اهواز انجام می شود، بتوان آینده درخشانی در زمینه درمان بیماریهای صعب العلاج داشته باشیم و با حضور کارکنان و پزشکان توانمندی که هر کدامشان گوهر بی بدیلی برای حوزه سلامت هستند
هزاران چشم انتظار را به زندگی امیدوار کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار