کد خبر: 37330
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۴/ خرداد/ ۱۳۹۸ - ۷:۰۵

مردم را نباید نسبت به مطالبه گری خود بی تفاوت کرد متاسفانه برخی جریانات در شادگان تلاش دارند تا به مردم بفهمانند در برابر مطالبه گری آنها هیچ پاسخی دریافت نخواهد شد و بر این اساس مقصود خود را در این شهر محروم عملیاتی می کنند.

خوزستان سرافراز/ مطالبه گری به شرط مداومت و اخلاص بازدارندگی ایجاد می کند، در صورتی که یک جوان ارزشی و نخبه مطالبه گری خود را مداومت همراه با اخلاص را داشته باشد یقینا نشات گرفته از بیداری و نوید یک جامعه ی مدنی و مبتنی بر اصول شایسته سالاری و مردم سالاری است.
یکی از برآیندهای بصیرت این است که شما همراه با بازی های جامعه نشوید و بتوانید در برابر سیاست های مختلف شکل گرفته در یک جامعه بهترین انتخاب را داشته باشید.

در همه افراد جامعه به ویژه قشر جوان افق بصیرت و آرمان بصیرت یاب وجود دارد اما بی بصیرت بسیاری از مسئولین در بزنگاه های جامعه به این دلیل است که خدمت همراه با اخلاص با شم نمو و حرکت به جلو جامعه ما کمرنگ است.
انقلاب اسلامی دارای یک اصول و یک فروع می باشد که اصول آن بر اساس صحیفه امام (ره) از مسیر خود دور نشده و با اقتدار مدیریت مقام معظم رهبری در مسیر خود حرکت می کند ؛ تمام مسئولین در تمام دستگاه های از نظارتی گرفته تا قضایی و اجرایی باید مواظب باشند که با برخی اهمال های خود از اصل انقلاب مقدس دور نشده و مردم را در اولویت کار خود قرار دهند.

وضعیت خدمات رسانی ، عمرانی ، بهداشتی و اخیرا نزاع های قبیله ای مردم شادگان را به ستوه آورده است هر چند برای همه مبرهن است به این حوزه ها نگاه ویژه ای وجود دارد و تلاش ها جهت رفع این همه محرومیت ها در حال انجام و پیگیری است لیکن مردم از کندی کار ناراضی هستند ؛ از آن جا که ما خبرنگاران همیشه در دسترس مردم هستیم ، حرف ها و درد دل های خود را به ما می گویند.

متاسفانه برخی در شادگان با کارشکنی های خود جریان خدمت را از مسیر اصلی خود منحرف می کنند که بر این اساس افراد مومن و متدین باید تلاش کنند با مطالبه گری این جریان را متوقف سازند.

آمار بیکاری و مهاجرت مردم شادگان در سال های اخیر نوعی تهدید و چالش برای ساختار اجتماعی و حتی ارزش ها و اعتقادات و آرمان های این دیار محروم تبدیل شده است ؛ لیکن تا الان از سوی مسئولین ذیربط اقدامی درخور و شایسته صورت نگرفته است.
هر چند ایستادگی مردم در برابر انحرافات اجتماعی و انتقال ارزش های دینی که نابع از شم دینی ، اعتقادی و انقلابی بودن آن هاست تا حدودی کارساز بوده است اما عمق مساله نیاز به واشکافی اجتماعی و دخالت مسئولین دارد.

در صورتی که مردم بتوانند به خودسازی بپردازند خواهند توانست در خصوص مطالبات به حق و مشروع خود در برابر برخی مسئولین که از راه منحرف می شوند؛ استقامت و ایستادگی کنند به نتیجه خواهند رسید ؛ چرا که هر کجا استقامت مردم وارد عمل شود جریان منحرف شده از بین می رود.
مردم باید در برابر اشتباهات مسئولان دخالت کنند و افرادی که خطا، اشتباه و رفتار نادرست در خدمت به مردم مرتکب می شوند و هر جا احساس شود در حق و شعور آن ها کم کاری می شود مراتب قضایا را از طریق قانون پیگیری کرده در برابر رفتارهایی که از اصول انقلاب فاصله می گیرد، ایستادگی کنند.

مردم را نباید نسبت به مطالبه گری خود بی تفاوت کرد متاسفانه برخی جریانات در شادگان تلاش دارند تا به مردم بفهمانند در برابر مطالبه گری آنها هیچ پاسخی دریافت نخواهد شد و بر این اساس مقصود خود را در این شهر محروم عملیاتی می کنند.
متاسفانه بی توجهی به فرهنگ مطالبه گری در شادگان موجب شده است کسانی که مسئول امر در حوزه اجرایی در شهر می باشند، برای خود یک حکمرانی مطلق را قائل شوند و جهت از بین بردن برخی مشکلات موجود در شهر تلاش جدی نداشته باشند.

این امر گاهی در برابر مطالبه گری جوانان متعهد و انقلابی شهرستان شادگان این تصور در جامعه ایجاد می شود که این مطالبه گران به دنبال سهم خواهی و شهرت درشهر هستند و این جریان سازی موجب عدم مطالبه گری جریان های مطالبه گری می گردد.

امروزه جوانان شادگان تنها راه مطرح کردن مطالبات خود را فضای مجازی می بینند که در حوزه برنامه ریزی فرهنگی، علمی و آموزشی در شهر غلبه نخبه پروری در حوزه نیازهای موازی است؛ بر این اساس باید گفت برنامه ریزی فرهنگی، علمی و آموزشی ما بر اساس جریانات موافق و موازی جلو می رود.

صالح البوغبیش

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک