کد خبر: 37401
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۹/ خرداد/ ۱۳۹۸ - ۱:۰۵

سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: ۱۵۰ هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه‌روز وارد رودخانه کارون می‌شود.

خوزستان سرافراز/ صادق حقیقی پور در خصوص بحث ورود فاضلاب شهرستان اهواز به کارون اظهار کرد: حدود ۸۰ درصد فاضلاب شهر اهواز وارد رودخانه کارون و نهر ماله می‌شود.

وی افزود: ۱۵۰ هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه‌روز وارد رودخانه کارون می‌شود و همچنین حدود ۹۲ هزار متر مکعب فاضلاب تولیدی شهر اهواز به نهر ماله می‌ریزد و از آنجا وارد تالاب شادگان می‌شود.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز تصریح کرد: همچنین از حدود ۵۴ هزار متر مکعب فاضلاب باقی مانده، حدود ۳۲ تا ۳۶ هزار متر مکعب در شبانه‌روز وارد تصفیه‌خانه چنیبه اهواز و حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار مترمکعب نیز وارد تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز می‌شود.

حقیقی پور ادامه داد: تصفیه‌خانه شرق اهواز در حال حاضر ظرفیت ورود بیش از ۱۱۰ هزار مترمکعب فاضلاب را در شبانه‌روز دارا است اما به دلیل اینکه خطوط کلکتور و برخی از ایستگاه‌های پمپاژ کامل نشده‌اند، امکان استفاده از این تصفیه‌خانه با تمام ظرفیت وجود ندارد و فقط ۲۰ هزار متر مکعب از ظرفیت تصفیه آن استفاده می‌شود.

وی عنوان کرد: اگر بتوانیم از ظرفیت این تصفیه‌خانه در شهرستان اهواز استفاده کنیم، قطعا از ورود فاضلاب به رودخانه کارون و نهر ماله جلوگیری خواهد شد و شرایط زیست محیطی بهتری را برای این مناطق به وجود خواهد آورد.

ایسنا”

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک