کد خبر: 37458
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 11/ ژوئن/ 2019 - 7:37

بی‌شک وقتی درباره یکی از روحانیون متدین و ولایتمدار قوم بختیاری صحبت می‌شود بعید است نام حیدر حجتی نیا از ذهنتان عبور نکند، کسی که فضای سیاسی روزهای پس از انتخابش بعنوان فرماندار در شهرستان مسجدسلیمان کمی نگران کننده به نظر می رسید.

خوزستان سرافراز/ قوم بختیاری یكی از اقوام كهن، با اصالت و ولایتمدار ایرانی است كه همواره تاریخ نگاران و مورخان را به نگارش از شكوه و عظمت این قوم واداشته است.
بی‌شک وقتی درباره یکی از روحانیون متدین و ولایتمدار قوم بختیاری صحبت می‌شود بعید است نام حیدر حجتی نیا از ذهنتان عبور نکند، کسی که فضای سیاسی روزهای پس از انتخابش بعنوان فرماندار در شهرستان مسجدسلیمان کمی نگران کننده به نظر می رسید.

یادگار ۸سال دفاع مقدس اینبار در کسوت یک فرماندار لباس رزم پوشید.اما دیری نپایید که دگم اندیشان کوته نظر درجهت تخریب حجتی نیا فریاد وامصیبتا سرداده و با استدلال های غلط ؛ نقش دایه های دلسوزتر از مادر را بازی و همنوا با کاسب کاران سیاسی و مدعیان دروغین؛ تمام انرژی شان را در راستای حذف وی آغاز نمودند.

صدای زوزه طوفان به گوش می رسید.میدان داران سیاسی می خواستند به هرقیمتی این روحانی مبارز و متدین را از صحنه خدمت خارج کنند.
منتقدان تاکید داشتند ؛بروکراسی اداری، اعمال سلیقه‌های شخصی، پیچیدگی‌ها و سردرگمی‌هایی که گریبان‌گیر مردم بی‌گناه مسجدسلیمان شده است،توسط حجتی نیا حل نخواهد شد.

اما حجتی نیا سیاستمدار قدیمی و کهنه کار مسجدسلیمان می دانست هنر سیاست گفتگو با مخالف است.
با تثبیت شرایط و فروکش نمودن هیجانات؛ آن قدر ایده و طرح ارایه داد که حتی منتقدان و مخالفان درمقابل ایده پردازی های وی سرتعظیم فرو اوردند.

به اذعان بسیاری از شخصیت های برجسته و بزرگ بختیاری ؛ فشار سیاسی و خستگی هیچ نقشی در اندیشه حیدر حجتی نیا نداشته و همواره و در هر مقطعی به عنوان سرباز انقلاب و نظام خدمتگزار این نظام بوده و در هر سنگری که نیاز بوده و باشد حضور خواهد داشت.

همفکران او می دانند؛ حجتی نیا برای اعتقادات خود میجنگد؛ اندیشه و باورش اینگونه است که باید معاند را به مخالف و مخالف را به منتقد تبدیل کرد.
وی اعتقاد دارد مردم شهر اولین ها لايق خدمتند از طرفی به فرموده مقام معظم رهبری ، امروز بالاترين مبارزه با استكبار جهانی خدمت صادقانه به مردم كشورمان است ، بنابراين بايد تمام توان خود را برای خدمت به مردم مومن و خداجوی مسجدسلیمان بكار ببندد.

نگارنده به ‌دلیل داشتن قلم آزاد و برخوردار بودن از نعمت آزادگی و غیروابستگی، از سرصدق و در راستای منافع عمومی شهروندان تاکید میکنم ؛این روحانی مبارز ؛
نه تنها از خدمت به محرومین و مستضعفین خسته نمی شوند، بلکه احساس‏‎ ‎سربلندی و غرور می کنند.

شاید به همین خاطراین روزها در رسیدگی فرماندار به درخواست ها،مسائل و مشکلات مردم
موارد عجیبی را می بینیم. مثلاً گاهی افرادی به دفتر فرماندار‏‎ ‎‏می آیند و درخواست کمک می کنند.
یکی از دانشجویان اظهار می داشت: برای ادامه تحصیل و مشکلات عدیده مالی پیش‏‎ ‎‏هر کسی که می رفتم؛ ناامید و دست خالی برمیگشتم ولی وقتی پیش حجتی نیا آمدم با اینکه مرا‏‎ ‎‏نمی شناختند با کمک خودشان زندگی مرا خریدند و……….

به نظر میرسد میبایست گفتمانی جدید در جامعه مدنی مسجدسلیمان به جریان افتد که از تفکیک فرماندار و مردم پرهیز نموده و بالتبع از فضای دوقطبی خارج شوند.
حجتی نیا درعمل نشان داد که توان ایجاد اجماع سیاسی دارد و نحوه ی تعامل با مردم به خوبی بیانگر همین رویه است.

نگارنده میدانم ؛ مردم مسجدسلیمان از شرایط فعلی متاثر هستند و حتما خواهند گفت: روحانی به مردم آسیب دیده از هاله  نور، وعده تدبیر، امید و تحول داده بود.نه روحانی و نه دولت او نتوانسته است به وعده های انتخاباتی خود نزدیک شده و در شان فداکاریهای مردم ظاهر شوند.و اما چون من جای او نیستم بنوبه خود از مردم ، عذرخواهی می کنم. هر چند همچنان براین باور هستم که در آن شرایط راهی جز رای به روحانی نبود.

در پایان امیدوارم ؛ حجت الاسلام و المسلمین حیدر حجتی نیا خط شکن میدان‌های سخت و پیشگام روزهای بحرانی باشد و با تکیه بر شجاعت کم نظیرش شاهد طرح‌های و ایده‌های تازه و نو در تمامی زمینه‌ها و به‌خصوص گذر از روزهای سخت اقتصادی در مسجدسلیمان باشند.

من الله توفیق
رضا شیرالی

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار