کد خبر: 37481
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۲/ خرداد/ ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹

 استاندار خوزستان گفت: دستگاه‌های متولی امور به صورت جدی پای کار هستند تا مهدیس را به یک منطقه قابل سکونت و برخوردار از زیرساخت‌های آب ،برق و گاز و قابل سرمایه گذاری تبدیل کنند.

خوزستان سرافراز/ غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات منطقه مهدیس اهواز در مهمانسرای استانداری خوزستان اظهار داشت: مهدیس منطقه بزرگ و پرجمعیتی است که جای رشد و پیشرفت دارد و با توسعه زیرساخت های این منطقه، رغبت مردم و سرمایه گذاران نیز برای سکونت و سرمایه گذاری بیشتر می شود.

وی افزود: مهدیس منطقه مناسبی برای سکونت قشر متوسط در کلانشهر اهواز است که ما نیز وظیفه داریم شرایط لازم را برای زیست بهتر شهروندان فراهم کنیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: در گذشته به این منطقه کم توجهی شده است درحالیکه مردم به صورت قانونی تمامی هزینه های لازم را برای سکونت پرداخت کرده اما از آب و برق و گاز محروم مانده بودند و این یکی از دلایل اصلی اعتراضات مردم است.

وی بیان کرد: پیش از این مردم این منطقه به شدت از عدم توسعه زیرساخت ها ناراضی بودند اما اکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و دستگاه‌های اجرایی هر یک بر اساس مسئولیت‌های خود پای کار هستند.

شریعتی اظهار داشت: هنوز مشکلاتی در منطقه مهدیس وجود دارد و دستگاه ها باید بر اساس تعهدات خود طرح ها را در سریع ترین زمان به مرحله بهره برداری برسانند.

وی ادامه داد: دعوت از سرمایه گذاران و تعریف پروژه های مختلف بخصوص فضاهای ورزشی می تواند بر سرعت توسعه این منطقه بیفزاید.

استاندار خوزستان گفت: در گذشته حتی یک مدرسه هم در منطقه مهدیس وجود نداشت اما اکنون چهار مدرسه فعالیت داشته و یک مدرسه دیگر نیز به زودی احداث می شود.

وی بیان کرد: شهردار سابق اهواز نیز در جهت توسعه منطقه مهدیس اقدامات خوبی انجام داده و همکاری لازم را با ما داشت و امید است شهردار جدید نیز بتواند در ادامه راه در این منطقه پروژه های خوبی را تعریف و مشکلات مردم را برطرف کند.

شریعتی گفت: پروژه های آب، برق و گاز در این منطقه به سرعت پیش می روند اما پروژه فاضلاب باتوجه به زمان بر بودن آنها، روند کندتری را سپری می کند که امری طبیعی است.

وی ادامه داد: باتوجه به جمعیت این منطقه احداث هایپر مارکت و بازارچه دائمی باید در دستور کار قرار گیرد تا دسترسی شهروندان به اقلام مورد نیاز به سهولت انجام شود.

استاندارخوزستان گفت: یکی از الزامات نیز برگزاری جلساتی با شرکت فولاد خوزستان برای رفع مشکلات شهرداری و آب و فاضلاب است که باید در روزهای آینده اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.

شریعتی در این جلسه بر شتاب بخشی به پروژه های شهرداری و اب و فاضلاب در منطقه مهدیس اهواز تاکید کرد و همچنین با توجه به تقاضای اهالی منطقه اسلام آباد، دستور ساخت یک مدرسه دخترانه در این منطقه و یک مدرسه پسرانه در مهدیس را صادر کرد.

شتاب بخشی به توسعه منطقه مهدیس در اولویت کار است

استاندار خوزستان همچنین حاشیه بازدید از منطقه مهدیس در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به عقب ماندگی منطقه مهدیس و ضرورت ایجاد شرایط رفاهی بهتر برای مردم روند پروژه های عمرانی و خدماتی در این منطقه شدت می یابد.

وی افزود: اگرچه تمام ساخت و سازها به صورت قانونی بوده و تمامی پرداختی ها از سوی مردم انجام شده اما خدمات آن گونه که مردم انتظار داشتند، پیش نرفته است.

شریعتی ادامه داد: با توجه به بازدید از منطقه و بررسی مشکلات مردم قرار شد تحول خوبی در این منطقه ایجاد و شرایط برای زندگی بهتر مردم فراهم شود.

وی گفت: دعوت از بخش خصوصی و دولتی به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته تا در منطقه مهدیس سرعت پروژه ها بیشتر شود.

شریعتی تصریح کرد: توسعه زیرساخت های آب، برق، گاز، فاضلاب و همچنین روشنایی و پس از آن آسفالت معابر و زیرسازی از سوی همه دستگاه ها به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار خوزستان ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب اهواز، شرکت گاز استان و همچنین شهرداری اهواز اقدامات اساسی را در زمینه توسعه زیرساخت ها انجام می دهند.

وی همچنین به شتاب بخشی به روند پروژه های در حال انجام در این منطقه تاکید کرد و گفت: تا روز دوشنبه شهرداری اهواز برنامه آسفالت محلات باقیمانده از منطقه مهدیس اهواز را به استانداری اعلام کند.

همچنین در این جلسه مقرر شد شهرداری اهواز ظرف مدت پنج روز برنامه زمان بندی شده برای آسفالت سایر مناطق منطقه مهدیس را به استانداری اعلام کند.‌

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک