کد خبر: 37606
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 26/ ژوئن/ 2019 - 1:48

معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور گفت: پروژه متروی اهواز نسبت به سایر کلانشهرها عقب است و تا زمانی که اختلافات موجود در این پروژه رفع نشود نمی توان زمانی برای افتتاح آن پیش بینی کرد.

خوزستان سرافراز/ مهدی جمالی نژاد روز سه شنبه در حاشیه آیین معارفه شهردار اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: بسیاری از کلانشهرها خط های یک تا سه مترو را افتتاح کرده اند اما این پروژه در اهواز به کندی پیش می رود.

وی ادامه داد: این آمادگی در وزارت کشور وجود دارد که از طریق تسهیل شرایط فروش اوراق مشارکت و رفع اختلاف میان شهرداری و پیمانکار به تسریع ساخت متروی اهواز کمک کند.

جمالی نژاد راه اندازی متروی اهواز را نیازمند عزم و اراده مجموعه شهرداری و شورای شهر اهواز دانست و گفت: مشکلات بین پیمانکار و شهرداری به عدم افتتاح این پروژه منجر شده است درحالی که باتوجه به شرایط اهواز به لحاظ آلودگی هوا و وضعیت ترافیک، وجود مترو به توسعه شهر و رفع مشکلات کمک می کند.

عملیات اجرایی مترو اهواز بهمن سال ۸۵ آغاز شد اما پیشرفت این پروژه پس از گذشت بیش از ۱۳ سال هنوز کمتر از ۳۰ درصد است.

پروژه متروی اهواز از نیروگاه زرگان در شمال شرقی اهواز شروع می‌شود و پس از عبور از میدان های اصلی شهر، در منطقه بقایی در جنوب غربی اهواز به انتهای مسیر خود می‌رسد. طول این مسیر بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک کشور ۲۳ کیلومتر و شامل ۲۴ ایستگاه است. این پروژه به ۲ گام دسته بندی و گام نخست آن از فرودگاه تا مصلا با ۶ ایستگاه تعیین شده است.

ایرنا”


برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار