کد خبر: 37635
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۷/ تیر/ ۱۳۹۸ - ۳:۱۴
اپوزیسیون استقلال یعنی خطر بازگشت پوپولیسم

میزهای شام اپوزیسیون استقلال نشانی محکم است از این که تیم‌هایی مثل استقلال باید هرچه زودتر با مکانیسمی واقعی به مدیریت‌هایی اقتصادی و برنامه محور واگذار شوند.

خوزستان سرافراز؛ امیرمحمد سلیمانی: وضعیت این روزهای استقلال را تماشا کنید. تیمی پرهوادار با مدیریتی نادرست و میلیاردها بدهی که اگر حقوق ناچیز تبدیل شده به جریمه‌ای سنگین بازیکن خارجی و قدیمی‌اش را نپردازد، ممکن است از لیگ قهرمانان آسیا محروم شود، حق خرید و فروش هیچ بازیکنی نداشته باشد و فصل را با منفی شش امتیاز شروع کند. همه این حوادث تلخ و احتمالی ناشی از مدیریتی است که سال‌ها با منت و تکبر به جای مدیریت درست سرمایه، فقط ریخت و پاش کرد و در این میان شاگرد ممتاز کلاس مدیران آبی‌ها، مدیری بوده که با هوشمندانه‌ترین حالت ممکن سرمایه‌های هنگفت را به درستی خرج «هیچ» کرده باشد.

حالا علی فتح‌الله‌زاده تصویری را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده که برای هواداران استقلال هم خاطرات خوبی به همراه ندارد. مجموعه‌ای از مدیران استقلال که با وجود ادعای مدیریتی‌شان، هرگز در سطح و اندازه این باشگاه نبوده‌اند اما هنوز هم اطمینان دارند اگر باشگاه به آن‌ها سپرده شود، قطعا شرایط از مرداب فعلی خیلی بهتر خواهد بود. آقای اولیایی به قهرمانی آسیایی با استقلال افتخار می‌کند اما حالا می‌تواند استقلال را به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برساند؟ علی فتح‌الله‌زاده با استقلال به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید، آن هم در روزهایی که بیشتر از پنجاه درصد فوتبال قاره کهن در سطح آماتور بود. فتح‌الله‌زاده هنوز هم می‌تواند کاری کند تا استقلال حداقل از گروهش در لیگ قهرمانان آسیا صعود کند؟

مدیران قدیمی استقلال می‌خواهند رییس جمهور به آن‌ها کمک کند اما خودشان سال‌ها در باشگاه حضور داشتند و هیچ کاری برای مجموعه‌ای که ظاهرا عاشقش هستند، نکردند. استقلال هنوز یک تمرین اختصاصی ندارد و همواره به دنبال یک مستطیل چمن طبیعی است. آکادمی استقلال آن قدر ضعیف شده که باشگاه جذب ستاره‌های لیگ یکی را به محصولات خودش ترجیح می‌دهد و حرف زدن درباره ورزشگاه انحصاری استقلال هم که اصلا شبیه به یک شوخی باورنکردنی است.

مدیرانی که فقط بدهی تولید کردند و بحران فعلی استقلال هم میراث همه آن‌ها بوده است. مدیرانی که تاریخ مصرف‌شان پیش از آن که به صندلی باشگاه برسند، گذشته بود و حالا هم انگیزه‌ای برای مدیریت دوباره باشگاه ندارند؛ جز برای همان اهدافی که از ابتدا آمده بودند. نظری جویباری و سایر همکارانش این روزها به استقلالی خیره شده‌اند که حاصل مدیریت آن‌ها است و نام بزرگش زیر فشارهای سنگین له شده است. باشگاهی که با خصوصی‌سازی و برگرداندن به صاحبان واقعی‌اش می‌تواند زمین و ورزشگاه شخصی خودش را داشته باشد و برندش را مغرورانه‌تر از همیشه فریاد بزند. از اسپانسرها تا پخش تلویزیونی؛ همه و همه می‌توانند به استقلال کمک کنند اما تا زمانی که انشعاب‌های چرخه باطل مدیران استقلال به باشگاه راه پیدا می‌کنند، استقلال هر روز خاموش‌تر می‌شود.

در همه این سال‌ها فیفا میلیاردها تومان به استقلال کمک کرد و بودجه‌های دولتی هم در اختیار باشگاه قرار گرفت اما آبی‌ها هنوز هم در حفظ یک ستاره ناتوان هستند و اوج مهارتشان فروش یکی از بهترین بازیکنان باشگاه با رقمی ارزشمند به فنرباغچه است. علی فتح‌الله‌زاده و دوستانش سال‌های زیادی است که پشت سایه هواداران میلیونی استقلال پنهان شده‌اند و حالا غول مشکلات باشگاه آنقدر بزرگ شده که از پشت دیوار کوتاه پول‌های بلوکه شده هم دیده شود. 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک