کد خبر: 37718
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۸/ تیر/ ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶

شجاعت چهره‌های عجیبی دارد ، زمانی اراده‌ای استوار می‌شود در دستان کوچک سربازی نوجوان که نارنجکی در دست گرفته و به استقبال ماشین جنگی دشمن می‌رود و زمانی ردپایی به جا می‌گذارد در تصمیم سرنوشت ساز یک آتش‌نشان که برای نجات جان شهروندی ، از دروازه ترس می‌گذرد تا زندگی ببخشد.

به گزارش خوزستان سرافراز/ شجاعت چهره‌های عجیبی دارد ، زمانی اراده‌ای استوار می‌شود در دستان کوچک سربازی نوجوان که نارنجکی در دست گرفته و به استقبال ماشین جنگی دشمن می‌رود و زمانی ردپایی به جا می‌گذارد در تصمیم سرنوشت ساز یک آتش‌نشان که برای نجات جان شهروندی ، از دروازه ترس می‌گذرد تا زندگی ببخشد.
ساعت ۷ صبح روز یکشنبه ۱۶تیرماه ۱۳۹۸ در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر بروز آتش سوزی یک باب منزل مسکونی ، بیدرنگ مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی ،آتش نشانان منطقه کیان آباد و کیانپارس را به محل حادثه واقع در خیابان شهید صالحپور اعزام میکنند.
آتش نشانان پس از رسیدن به محل مشاهده میکنند که منزل از قسمت هال و پذیرایی دچار آتش سوزی گردیده و دود و حرارت بسیار بالایی دارد و از طرفی صدای فریاد خانمی به گوش می رسد و درخواست کمک دارد ، اینجاست که مردی و مردانگی در بوته آزمایش قرار می گیرد.
اینجاست که بایستی در آنی به این اندیشید که میان جان من و جان هموطن ، میان جان من و وظیفه ای که پذیرفته ام کدام را انتخاب کنم؟
آتش نشانان می دانند که مردم این شهر چشم به رشادت های آنها دوخته اند ، اینجاست که یکی از آتش نشانان مجالی برای کمک به شخص گرفتار باقی نمی گذارد ، دل به دریا زده و تن به آتش می سپارد.
وارد منزل شعله ور در شعله های بی رحم می شود ، در میان سیاهی ها محض دود و آتش ، دلش روشن است که او را خواهد یافت.
احمد پس از چند دقیقه خانمی را که گرفتار شده بود پیدا می کند و ماسک تنفسی خود را روی صورت او می گذارد تا هوای تازه تنفس کند و نور امید در دلش شعله ور شود.
شعله ها سخت بر جسمش تازیانه می زنند و دود رمقش را کم کم می گیرد.
احمد میدانست که اگر ماسک اکسیژنش را بردارد شاید فردا را نبیند اما میداند که فرداهایی هم در انتظار این شهروند است. اینجا دیگر پشت صحنه فیلم های سینمایی نیست اینجا یک میدان واقعی است و تصاویر فقط یک بار ضبط میشود. فقط یک بار برای همیشه در حافظه تاریخ می ماند. اینجا کوچکترین اشتباه بزرگترن خسارات را خواهد داشت.
احمد نمیخواهد سرافکنده بیرون بیاید.
او به قلب آتش زده است میخواهد شعله ها بدانند اینجا یک مرد ایستاده است…
همه جا دود و شعله و سیاهی است…
قامت یک مرد از میان شعله ها پدیدار می شود با گامهایی استوار و پر افتخار ، آری احمد آن شهروند را به سلامت از محاق آتش نجات می دهد.

آتشپاد ترابپور ریاست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر اهواز در این باره بیان داشت:
هر انسانی در طول حیات خود تلاش می کند تا اسباب زندگی و راحتی را برای خود فراهم آورد. از دست دادن ناگهانی این موارد به علت بروز حوادث گوناگون بسیار سخت و گاهی تحمل ناپذیر است. این امر نشاندهنده ارزش و اعتبار کار آتشنشانان عزیز است و باید همواره قدردان آنها باشیم.
ما به عنوان مدافعان ایمنی شهر سوگند خورده ايم با تمام وجود و برای خدمتگزاری به مردم تلاش كنيم و از اين پس نيز با جديت بيشتر در ارائه خدمات بهتر گام برخواهيم داشت تا همشهريانمان در امنيت و آسايش كامل روزگار سپری كنند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare




نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک