کد خبر: 37814
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۴/ مرداد/ ۱۳۹۸ - ۲:۲۵
با کاربست دستگاه حفاری مورب محقق شد

مدیر عملیات حفاری در دریا شرکت ملی حفاری ایران از تحقق ۱۳ روز جلو افتادگی در حفر و تکمیل یک حلقه چاه نفتی با کاربست دستگاه حفاری مورب در آب های خلیج فارس خبر داد.

به گزارش خوزستان سرافراز؛ سیامک افشاری گفت: این چاه توسعه ای بر روی سکوی نفتی ابوذر محل استقرار این دکل دریایی، حفر شده است.

وی با اشاره به همکاری نزدیک این شرکت با شرکت نفت فلات قاره ایران، افزود: این موفقیت حاصل تلاش مضاعف و تعامل میان متخصصان و کارشناسان دو شرکت می باشد.

افشاری با این توضیح که دستگاه حفاری مورب از سال ۱۳۷۶ به ناوگان شرکت ملی حفاری ایران پیوست، اظهار کرد: نخستین حلقه چاه با به کارگیری این دکل اوایل مهرماه سال ۱۳۷۹ حفر و در چرخه تولید قرار گرفت.

مدیر عملیات حفاری در دریا شرکت ملی حفاری ایران گفت: بر اساس مستندات مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت چاه جدید که حفاری آن نهم مردادماه امسال به اتمام رسید شصت و ششمین چاهی است که بوسیله دستگاه حفاری مورب در قالب توسعه ای یا تعمیری حفر و تکمیل می شود.

وی افزود: دکل حفاری مورب یا زاویه دار با توان سازه ای ۳۷۰ هزار پوند برای استفاده بر روی سکوهای دریایی طراحی شده و با زاویه انحرافی تا ۳۰ درجه در حفاری ، تعمیر و تکمیل چاه های میدان نفتی ابوذر مورد استفاده قرار می گیرد.

افشاری یادآور شد: شرکت ملی حفاری ایران در زمان حاضر سه دکل حفاری دریایی شامل دستگاه حفاری شهید مدرس، شهید رجایی و مورب در تملک خود دارد که به ترتیب در میدان نفتی درود در نزدیکی جزیره خارگ، موقعیت عملیاتی طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی و منطقه نفتی ابوذر استقرار دارند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک