کد خبر: 38739
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 3/ دسامبر/ 2019 - 5:35

معاون قضایی و مدیر مرکز حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان خوزستان با حضور در کانون اصلاح و تربیت اهواز، ضمن بازدید از بخشهای مختلف، از نزدیک با مهرجویان کانون دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش خوزستان سرافراز؛ در این بازدید که با همراهی معیت رؤسای ادارات حفاظت اطلاعات و بازرسی اداره کل زندان ها انجام پذیرفت، نیسی مدیرکانون توضیحاتی را پیرامون اقدامات قضایی، حقوق شهروندی و بازتربیت مهرجویان ارائه نمود.

غیاثوند ،مدیر حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان خوزستان نیز پس از بازدید ۲ ساعته از بخشهای مختلف اداری،خدماتی و خوابگاهی کانون اصلاح وتربیت با مهرجویان کانون به ویژه بازداشتی های اغتشاشات آبانماه استان نیز در فضایی صمیمی دیدار و مسائل و درخواستهای قضایی آنان را مورد بررسی قرار داد.

دکتر غیاثوند در جمع مهرجویان کانون خطاب به بازداشتی های اغتشاشات اخیر گفت: اعتراض به مشکلات ، روند مدنی و قانونی خود را دارد و  اقدام به  اغتشاش و تخریب اموال عمومی و مردم و توهین و امثالهم جدای از اعتراض مدنی است.

رئیس مرکز حفاظت اطلاعات دادگستری کل خوزستان افزود: دشمن همواره در کمین است تا از اتفاقات و رخدادها بنفع خود برداشت کند و وحدت و امنیت جامعه را به چالش بکشد، برای این منظور جوانان باید مراقب باشند ، دشمن شناس باشند تا فریب نخورده و بدام نیافتند.

معاون قضائی رئیس کل دادگستری خوزستان خاطر نشان ساخت: جوانان فرزند کشور و نظامند و لذا انتظار این است که با نگاه درست کار کنند و تحت تاثیر فضاسازی ها، تبلیغات دشمن و جو زدگی ها ؛ احساسی نشوند و خود و جامعه را به مخاطره نیاندازند.

وی در ارتباط با روند رسیدگی به پرونده ها نیز گفت: در تلاشیم تا پرونده ها در شعب ویژه با سرعت و دقت بررسی و رسیدگی شوند ، اگر مشکلی وجود  نداشت سریع آزاد میشوند و در غیر این صورت و چنانکه دلایل و نقش مؤثر بر مجرمیت شخص وجود داشته باشد ، برابر قانون مجازات خواهند شد.

قاضی غیاثوند در خاتمه این بازدید در محل دفتر مدیریت کانون اصلاح و تربیت اهواز بر ضرورت توجه ویژه به توجیه مهرجویان و آموزش مقررات و هنجارهای اجتماعی برای زندانیان در ندامتگاه ها تاکید نمود و خاطر نشان ساخت: یکی از علل وقوع جرایم در افراد جامعه نا آگاهی های آنها از افعال مجرمانه و نداشتن مهارتهای فردی و اجتماعی است که در مدت توقف اینها در کانون باید به آموزش های مدنی و اجتماعی نیز توجه ویژه معطوف داشت.

پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار