کد خبر: 38878
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۸/ آذر/ ۱۳۹۸ - ۱:۲۰

۸۸۶ داوطلب نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در خوزستان، ثبت نام کرده و وارد محله تایید صلاحیت شدند؛ در میان این داوطلبان چهره‌های شاخصی نیز برای به دست آوردن یک کرسی از ۱۸ کرسی‌ نمایندگی خوزستان در مجلس وارد عرصه رقابت‌ها شدند.

 

به گزارش خوزستان سرافراز/ ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خوزستان در حالی شنبه ۱۶ آذر به پایان رسید که در این دوره تعداد ثبت نام کنندگان ۲۶۳ نفر نسبت به دوره پیشین انتخابات مجلس شورای اسلامی در خوزستان افزایش یافته است.

در میان داوطلبان که حضورشان در روزهای آخر مهلت نامنویسی بیشتر شده بود، چهره‌های نام آشنایی نیز وجود داشتند.

بر اساس گزارش ستاد انتخابات خوزستان ۴۱ نفر از ثبت نام کنندگان سابقه نمایندگی مجلس را در کارنامه دارند و ۱۹۶ نفر نیز سابقه داوطلبی در دوره‌های گذشته انتخابات مجلس دارا هستند.

در مدت هفت روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات این دوره از مجلس شورای اسلامی، در حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون ۲۷۸ نفر؛ ایذه و باغملک ۷۸ نفر، آبادان ۶۲ نفر؛ دزفول ۶۱ نفر؛ مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل ۵۷ نفر؛ اندیمشک ۵۵ نفر؛ بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و جولکی ۵۱ نفر؛ دشت آزادگان و هویزه ۴۲ نفر؛ بهبهان و آغاجاری ۴۲ نفر؛ رامهرمز و رامشیر ۴۰ نفر؛ خرمشهر ۳۵ نفر؛ شوشتر و گتوند ۳۰ نفر؛ شوش ۳۰ نفر و شادگان ۲۵ نفر نامنویسی کردند.

ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از یکشنبه ۱۰ آذر آغاز و به مدت هفت روز (پایان وقت اداری ۱۶ آذر) از ساعت هشت صبح تا ۱۸ در ۱۴ حوزه انتخابیه اصلی خوزستان انجام شد.

خوزستان دارای ۱۴ حوزه انتخابیه اصلی، ۱۳ حوزه انتخابیه فرعی و ۴۰ بخشداری مستقل است. تعداد ۶۷ هیات اجرایی انتخابات از ۱۵ آذر در خوزستان تشکیل شده است.روند تایید صلاحیت داوطلبان از صبح یکشنبه در هیات های اجرایی ۱۴ حوزه انتخابیه اصلی آغاز شده است.

دوم اسفند سال ۱۳۹۸، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد. استان خوزستان ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. این تعداد نماینده در انتخابات دوم اسفند تغییری نخواهد داشت. حوزه‌های انتخابیه آبادان و اهواز هر کدام با سه کرسی بیشترین نماینده را در مجلس شورای اسلامی دارند.

برخی از چهره‌های شاخص انتخابات مجلس یازدهم که در حوزه های مختلف خوزستان ثبت نام کردند به این شرح است:

حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه:

* همایون یوسفی (نماینده کنونی)

* جواد کاظم‌نسب (نماینده کنونی)

* علی ساری (نماینده کنونی)

* عبدالحسن مقتدایی (استاندار سابق خوزستان)

* سید کریم حسینی (معاون سیاسی سابق استانداری خوزستان)

* علی عماد (معاون سابق استاندار)

* مسعود اسدی ( رئیس خانه کشاورز)

* کیوان ساعدی ( امور بین‌الملل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)

* محمد تقی زاده (مدیرکل سابق آموزش و پرورش خوزستان)

* شکرخدا موسوی (بازنشسته سپاه و نماینده سابق اهواز)

* محمد امیر (فرهنگی)

* شبیب جویجری (نماینده سابق اهواز)

*فاضل خمیسی (مدیر سابق ناحیه ۴ آموزش و پرورش اهواز )

* ناصر سودانی (نماینده سابق اهواز)

* احمد سراج (معاون فرهنگی سابق شهرداری اهواز)

* ابراهیم منصور نژاد (مدیر سابق منابع انسانی شرکت مناطق نفتخیز )

* سید رسول موسوی (نماینده سابق اهواز)

* حمید زنگنه (نماینده پیشین اهواز)

* عاشور سواری (سرپرست سابق فرمانداری حمیدیه)

* جبار سعیداوی (بازنشسته سپاه پاسداران)

* خیریه نیسی (عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اهواز)

*سید رضا میرزاده (مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام)

* هوشنگ شیرمردی (عضو سابق شورای شهر اهواز)

* قربانعلی سعادت نیا (عضو سابق شورای شهر اهواز)

* مریم ابریشم کار (عضو سابق شورای شهر اهواز)

* مجتبی یوسفی (مدیر سابق منطقه ۳ شهرداری)

* علیرضا کاظمی (مدیرعامل سابق لوله سازی)

* رضا فلاحی مقدم (عضو اسبق شورای شهر اهواز)

* سعید ایزدیان (معاون سابق وزیر راه)

حوزه انتخابیه آبادان: غلامرضا شرفی (نماینده فعلی) جلیل مختار (نماینده فعلی)، عامر کعبی (نماینده فعلی)، جواد سعدون‌زاده (نماینده سابق)، عبداله کعبی (نماینده سابق آبادان)، محمد سعید انصاری( نماینده سابق آبادان) ،سید فیاض موسوی (عضو سابق شورای شهر آبادان) و حمید حنظل عیدانی (عضو سابق شورای شهر آبادان)

حوزه انتخابیه دزفول: عباس پاپی زاده (نماینده فعلی) ، سید احمد آوایی (نماینده سابق دزفول)، عظیم سرافراز (عضو سابق شورای اسلامی شهر)

حوزه انتخابیه اندیمشک: فریدون حسنوند (نماینده فعلی)، جهانبخش قلاوند (فرماندار اسبق ایذه) و صید عیسی دارایی (نماینده سابق اندیمشک)

حوزه انتخابیه ایذه و باغملک: هدایت اله خادمی (نماینده فعلی)، حجت اله درویش (نماینده سابق)؛ عیسی قلی احمدی نیا(نماینده سابق)

حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری: حبیب اله کشت زر (نماینده فعلی) ، محمد باقر شریعتی (نماینده سابق بهبهان)، علی آقاجری (عضو سابق شورای شهر بهبهان)

حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه: قاسم ساعدی (نماینده فعلی)، جواد دغلاوی (فرماندار سابق حمیدیه و دشت آزادگان)

حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر: اقبال محمدیان (نماینده فعلی) ؛ شمس اله بهمئی (نماینده سابق این حوزه)؛ هدایت الله شاهینی (رئیس سابق حزب کارگزاران سازندگی در خوزستان )؛ محمد بهمئی(مشاور اسبق مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران )

حوزه انتخابیه شادگان: حجت الاسلام مجید ناصری نژاد (نماینده فعلی)،  عبداله تمیمی (نماینده سابق شادگان) و هاشم خنفری (شهردار سابق شاوور)

حوزه انتخابیه شوش: سید راضی نوری (نماینده فعلی)، سید جاسم ساعدی (نماینده ادوار این حوزه ) ناصر چنانی (معاون سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان)

حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند: سهراب گیلانی (نماینده فعلی)، حجت الاسلام سید محمد سادات ابراهیمی (نماینده پیشین این حوزه) و علی بنی عگبه (رییس حفاظت محیط زیست اهواز)

حوزه انتخابیه ماهشهر، امیدیه، هندیجان و جولکی : علی گلمرادی (نماینده فعلی)، خلیل مقدم ( نماینده سابق این حوزه) ، حبیب آغاجری( نماینده سابق این حوزه)، امیر حیات مقدم (استاندار سابق خوزستان) و علی دژمان (سربازرس اداره کل بازرسی خوزستان)

مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل : علی عسکر ظاهری (نماینده فعلی) ؛ علیرضا زراسوندی (رییس سابق بنیاد نخبگان خوزستان)؛ اسماعیل جلیلی(نماینده پیشین این حوزه)؛ علی رضایی میرقائد( معاون اسبق اطلاع رسانی و امور بین الملل مجمع تشخیص مصلحت نظام)

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک