کد خبر: 39072
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 23/ دسامبر/ 2019 - 4:26
واکنش جهانگیری به مرگ دردناک فرهاد ۱۴ساله

دستور معاون اول رییس‌جمهوری برای ضرورت رسیدگی به وضعیت معیشتی خانواده خسروی” جلوی دوربین‌ها و خبرنگاران، یادآور دستورات و رفتارهایی در دولت‌های پیشین است؛ دستوراتی از جنس عوام‌پذیری.

خوزستان سرافراز/ اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری بر ضرورت رسیدگی به وضعیت معیشتی خانواده دو برادر نوجوان کُرد که در ارتفاعات «ته ته» کردستان گرفتار بهمن شدند و جان باختند تاکید کردند.

اگرچه این دستور اسحاق جهانگیری در نگاه نخست بسیار شیرین و جذاب است چنانچه برخی رسانه‌های دولتی با تیترهای حماسی با آب و تاب از آن تعبیر کردند اما سؤالات فراوانی نیز بوجود آورده‌ است.

گاهی اتفاق می افتد که آدمی برای جلوگیری از خطری عظیم و یا زیانبخش به هر دری می زند و از اقدام به هر عملی برای حصول مقصودش کوتاهی نمی کند.اما بعد متوجه می شود که دیر شده است و به اصطلاح کار از کار گذشته است.

آیا دستور معاون اول رییس‌جمهوری برای ضرورت رسیدگی به وضعیت معیشتی خانواده خسروی” جلوی دوربین‌ها و خبرنگاران، یادآور دستورات و رفتارهایی در دولت‌های پیشین است؛ دستوراتی از جنس عوام‌پذیری؟یا مثابه نوشدارو بعد از مرگ سهراب؟

کولبری، خروجی توسعه‌نیافتگی است و مسئله‌ای نیست که با قانون‌گذاری و جلساتی خارج از منطقه بتوان آن را حل کرد. به باور برخی کارشناسان، کوله‌بری پدیده‌ای نیست که بخواهیم آن را چارچوب‌بندی کنیم. حل مسئله بیکاری با شناسایی ظرفیت‌های تولیدی در مناطق مرزنشین می‌تواند به‌عنوان راه‌حلی برای این آسیب اقتصادی در نظر گرفته شود.

کولبری یک استثمار به تمام معنا در قرن ۲۱ است. استان‌های حاشیه‌ای و مرزی و استان‌هایی که از مرکز کشور دور هستند مانند سیستان و بلوچستان، ایلام، خوزستان و کردستان بیکاری زیاد است.مشکلات کردستان و استان های مرزی با دستورات نمایشی و شعارهای پوپولیستی حل نخواهد شد.

جناب آقای جهانگیری؛تراژدی مرگ فرهاد ۱۴ساله نشان از کم کاری دولت ها و سوء مدیریت است.بدون هیچ تردیدی، مرگ فرهاد و آزاد، دردی است روی دردهای مردمی که نان ندارند.

حضرت امام خمینی(س) در جای جای بیانات و توصیه های خود، بر توجه ویژه مسئولین و صاحبان امر به طبقه محروم جامعه، کم شدن فاصله طبقاتی، رفع تبعیضات ظالمانه تاکید دارند.

وقتی پدر فرهاد و آزاد خسروی ببیند در پیش چشمش و کنار گوش او شکم هایی از فرط پرخوری ورم کرده اند، اما او برای هزینه های زندگی درمانده است دیگر نمی تواند تحمل کند.

آقای جهانگیری مردم ایران این اظهار همدردی را نمی شنوند و نمی بینند!
آری، وقتی تهیدستان و کرامتشان را نادیده گرفتیم و هر روز فشار را بر شانه هایشان مضاعف نمودیم وکمترین درکی از این فشار نداشتیم، باید این روز را می دیدیم.

آقای جهانگیری! وعده هایی که دادید یادتان هست؟
دولت به دنبال بزرگ کردن اقتصاد کشور برای ارتقاء درآمد و رفاه مردم است.
مشت گره‌ کرده‌ ی فرهاد بدون شک با وعده های شما همخوانی ندارد.
آقای جهانگیری ؛ باید بایدمان از تریبونهای رسمی گوش فلک را پر کرده و ذره ای در برابر تصمیمات و اقدامات خود پاسخگو و شنوا نیستیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار