کد خبر: 40160
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 28/ فوریه/ 2020 - 2:38

در فضای کنونی که تعداد رسانه های مکتوب و دیجیتال استان از عدد ۱۰۰ فراتر رفته بیش از پیش به وحدت رسانه ای و همگرایی نیازمندیم.

خوزستان سرافراز/سال ۸۶ بود که برای اولین بار به عنوان خبرنگار حوزه اجتماعی در ایبنانیوز شروع به فعالیت کردم.
تعداد رسانه های الکترونیکی در آن زمان بسیار کم بود و تجربه من اندک اما چیزی که از آن روزها به خوبی به یاد دارم این بود که خبرنگاران بسیار حرمت هم صنفی های خود را داشتند تخریب کم بود و بیشتر دوستان تلاش می کردند تا قلم فرسایی همکاران را در روزنامه یا سایت خودشون منتشر کنند.
کم کم با ازدیاد رسانه ها دسته بندی آنها شروع شد و هر شش هفت رسانه در یک جبهه قرار گرفتند و کم کم به رسانه های حامی یک یا چند ارگان تبدیل شدند.
مشکلات مالی یکی از مسائلی بود که رسانه ها را به این سمت متمایل می کرد و آنان ناگزیر بودند برای حفظ بقای رسانه خود رسالت اطلاع رسانی صحیح خود را از دست دهند.
کمی بعد که سردبیر پایگاه خبری خوزنا شدم متوجه شدم که در برخی جلسات رسانه های غیر موافق دعوت نمی شوند و این رویه ادامه پیدا کرد اما به عنوان یک خبرنگار همیشه سعی کردم دغدغه اصلی ام پیشبرد اهداف توسعه استان و حفظ منافع عمومی مردم باشد.
در فضای کنونی که تعداد رسانه های مکتوب و دیجیتال استان از عدد ۱۰۰ فراتر رفته بیش از پیش به وحدت رسانه ای و همگرایی نیازمندیم چرا که بازگو کردن مشکلات استان و رساندن صدای مردم به جامعه کشوری از مهم ترین وظایف رسانه هاست
همه ما در مسئله سیلاب خوزستان و بارندگی اخیر شاهد بودیم که بازتاب اخبار رسانه های خوزستان علاوه بر کشور به اقصی نقاط جهان رسید.
ان شالله بکوشیم تا با خرد جمعی و بهره گیری از نظرات پیشکسوتان رسانه ای استان بستری تعاملی جهت ایفای نقش اهالی رسانه در استان فراهم نماییم تا فارغ از هر نوع گرایش شخصی و نظری، در مواقع حساس که استان و کشور نیازمند وحدت و همگرایی ملی است هم باری از دوش مسیولان کشور برداریم و هم گامی موثر و پویا در جهت اعتلای فرهنگی و رسالت خطیر خبر رسانی برداریم.

مجتبی حیدری_ سردبیر روزنامه چشم انداز روشن

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار