شهردار منطقه یک اهواز عنوان کرد:
خدمات بانک شهر در نوروز رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است

خوزستان سرافراز/ شهردار منطقه یک اهواز گفت: خدمات رسانی بانک شهر در ایام تعطیلات نوروز امسال رضایتمندی مردم را در پی داشته است.
مهراب فلسفی زاده اظهار کرد: به طور کلی همکاری بانک شهر با مردم خوب بوده و خدمات خوبی را به مردم ارائه می دهد.
وی افزود: پیشخوان های شهرنت و شعب بانک شهر در ایام تعطیلات نوروز خیلی خوب به مردم سرویس دادند.
شهردار منطقه یک اهواز تصریح کرد: به دلیل تعطیلی شعب سایر بانک ها ارائه خدمات توسط بانک های دیگر رضایتمندی را در مردم ایجاد می کند.
فلسفی زاده ادامه داد: سطح خدمات بانک شهر به مردم در نوروز بسیار خوب بوده است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان:
بانک شهر در جلب رضایت مردم در نوروز موفق بود

خوزستان سرافراز/ مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خدمات رسانی بانک شهر را در ایام نوروز مطلوب و بانک شهر را در جلب رضایت مشتریان موفق توصیف کرد.

محمد تقی زاده اظهار کرد: مطالبی درباره خدمات بانک شهر به مردم و جامعه شنیده ام و در صورت آمادگی مسئولان بانک شهر آماده مبادله تفاهم نامه با آنها در زمینه ارائه خدمات مالی به فرهنگیان آموزش و پرورش هستیم.

وی افزود: بانک شهر توانسته خدماتی در سطح استاندارد های بالای بانکی به مردم ارائه دهد و این روند در ایام تعطیلات نوروز قابل توجه بود.

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: نحوه خدمات رسانی بانک شهر در ایام نوروز به مسافران نوروزی رضایتمندی آنها را در پی داشت و این نشان دهنده تعهد آنها است.
تقی زاده در پایان یادآور شد: در مجموع خدمات رسانی بانک شهر در ایام تعطیلات نوروز ۹۷ رضایت بخش است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
مدیرکل ثبت احوال خوزستان:
عملکرد مثبت بانک شهر در رفع نیازهای مشتریان در نوروز ۹۷

خوزستان سرافراز/ بهنام مریدی اظهار کرد: یکی از مولفه ها و آیتم های بسیار اساسی در صنعت بانکداری مشتری مداری و رفع نیازهای مشتری است.

وی با بیان اینکه بانک شهر در ایام نوروز ۹۷ در زمینه مشتری مداری و رفع نیازهای آنها عملکرد بسیار خوبی داشته افزود: بانک شهر طی چند سالی که از تأسیس آن می گذرد کارنامه مثبتی از خود به جا گذاشته و در مشتری مداری عملکرد بسیار خوبی داشته است.

مدیرکل ثبت احوال خوزستان یادآور شد: با وجود اینکه سایر بانک ها در ایام نوروز در تعطیلی به سر می برند اما بانک شهر در تمام ایام تعطیلات باز بوده و با ارائه مطلوب خدمات زمینه کاهش استرس مردم کاهش و حل مسائل مالی آنها را فراهم کرده است.

مریدی تصریح کرد: این خودش در آینده یکی از آیتم های مهم مشتری مداری است و هرچه توجه و حساسیت بیشتری به این بخش نشان دهد در جذب مشتری موفقیت بیشتری هم به دست می آورد.

وی در پایان بیان کرد: در مجموع بانک شهر نسبت به بانک های دیگر فعالیت های خوبی را انجام داده است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
بانک شهر در نوروز گوي سبقت را ربود/
عملكرد بانك شهر در ايام نوروز هوشمندانه بود

به گزارش خوزستان سرافراز؛ باز بودن شعب کشيک بانک شهر در ايام نوروز يک عملکرد هوشمندانه است.

در ايام نوروز با توجه به حجم ريالي بالا، دستگاه هاي خودپرداز جوابگو نيستند و نياز به کارکردن شعب بانکي بسار ضروري است.

 در حوزه اداره ها و سازمان هايي همچون شهرداري که در ايام تعطيلات نوروز تعطيل نيستند و نياز به انجام امور بانکي دارند، رضايت مطلوبي از شعب کشيک خواهند داشت.

 شهرنت ها بازوي توانمد بانک شهر شده اند و با عملکرد موثر در معرفي بانک شهر به مردم به خوبي کوشيده اند و در ايام تعطيل نيز همراه شهروندان و مسافران نوروزي هستند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
سوزاندن زباله ها، تهدید جدی برای محیط زیست شهری

 

خوزستان سرافراز/ به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان-اداره حفاظت محیط زیست اهواز بدنبال اطلاع از آتش سوزی در یکی از مبادی خروجی شهر اهواز در محل حاضر و موضوع را پیگیری نمود.

سیده فاطمه مرعشی، کارشناس پایش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اهواز در این خصوص گفت: پس از دریافت گزارش مبنی بر مشاهده آتش سوزی در نزدیکی نیروگاه زرگان، در محل حضور یافته و پیگیری های لازم انجام شد.
وی افزود:متاسفانه تخلیه زباله در مکان های غیرمجاز و آتش زدن این مواد به دلایل گوناگون از جمله آتش زدن لاستیک خودرو و… هر از چند گاهی در حومه شهرستان اهواز مشاهده می شود و موجب آلودگی محیط زیست می شود.هرچند تعداد وقوع این حوادث نسبت به سال گذشته کاهش داشته است ولی همچنان از معضلات قابل پیگیری اداره حفاظت محیط زیست اهواز می باشد.
مرعشی گفت:در این مورد با همکاری عوامل شهرداری آتش سریعا خاموش و مسیر دسترسی به سایت تا پاکسازی محصور گردیده و کلیه لاستیک های تخلیه شده جمع آوری گردید.انتظار می رود شهرداری ها نسبت به استقرار گشت و کنترل شبانه روزی در چنین مناطقی برنامه های جامع تری داشته باشند.
وی ادامه داد:انتشار دود ناشی از سوختن این مواد، آثار زیانباری نیز بر سلامتی انسان دارد. 
بر اساس نظر کارشناسان، خطرناک ترین گازها می تواند بر اثر سوزاندن پلاستیک های حاوی مواد بر پایه ارگانوکلر منتشر شود. 
وقتی این نوع پلاستیک ها سوزانده می شود، مقادیر زیانباری از دیوکسین ها، که گروهی از مواد شیمیایی بسیار سمی هستند منتشر می شوند. 
دیوکسین ها سمی ترین مواد برای ارگانیسم های بدن است که به عنوان مواد سرطان زا و مختل کننده هورمون ها شناخته می شوند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
درپی انتشار کلیپ توهین آمیز نماینده رباط کریم به قوم لر
سکوت تامل برانگیز اقبال محمدیان !!!

خوزستان سرافراز/ یادداشتی ازمحمدرضاسخایی خطاب به نماینده رامهرمزورامشیر

اقبال محمدیان نماینده مردم رامهرمزورامشیرهمصدا با دیگرنمایندگان قوم لر سخنان سراسرنفاق حسن نوروزی رامحکوم نماید

انتشارکلیپ توهین آمیزنماینده مردم شریف رباط کریم وبهارستان موجبات تاسف وتعجب همگان رادرپی داشته است.

اقبال محمدیان نماینده رامهرمزورامشیربعنوان وکیل بخش اعظم ازقوم اصیل لرتابحال هیچگونه واکنشی علیه سخنان تفرقه افکن ودشمن شادکن حسن نورزی نداشته است؛
که این محافظه کاری موجبات خشم بخش عظیم ازمردم لرتباراین دیار را درپی داشته این درحالیست که اغلب نمایندگان باانتشارمواضع خودقویاسخنان وتوهینهای حسن نوروزی رامحکوم نمودن ؛امانماینده رامهرمزورامشیرهمچنان دربرابرچنین گستاخی واهانت به قوم اصیل وشریف لرسکوت اختیارکردن.

سوال؟

چه منافعی حکم به سکوت اقبال محمدیان دربرابرتوهین به قوم شریف لرمیدهد؟؟؟؟

امیداست که درسریعترین زمان ممکن نماینده رامهرمزورامشیرسکوت خود را بشکندوشجاعانه سخنان بدون تفکروتعقل حسن نوروزی رامحکوم نمایدوباافرادکوته بینی همچون حسن نوروزی که پرچمدارنفاق واختلاف افکنی درکشوررا به دست میگیرند برخوردی قاطع ولازم صورت گیرد.

به ایران کُرد و لُر و ترک برادر
عرب با دیگران کلا برابر

بلوچ و ترکمن با عشق ایران
کنند از دشمن دون خانه ویران

به وحدت می کنند از هم حمایت
نکن توهین ای اوج حماقت

تو را چون فضل در انبان نامد
به زشتی کی شوی نادان،سرآمد

بزرگی را به دانش جوی و پاکی
حماقت می کنی ؟ آخر هلاکی

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
آبلشکر و آسماری ؛ مردمانی مهمان نواز و خوش مشرب/ تصاویر

خوزستان سرافراز/ کوه آسماری مانند سایر کوه‌های رشته کوه زاگرس جهتی شمال غربی به جنوب شرقی دارد. در شمال غرب آن روستای گلگیراز توابع مسجدسلیمان و در جنوب شرق آن نیز روستاهای پیرموسی و آبلشکر در نزدیکی شهر باغملک قرار دارند.

  

نوروز ۹۷/ منطقه آسماری

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
بهبهان عیدیا برپا کرد!

خوزستان سرافراز/ به گزارش روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، کبری ابوعلی دراین خصوص اظهار کرد: یکی از آداب و رسوم شهرستان بهبهان برپایی بازار عیدیا است. عیدیا” به معنی “عیدی‎ها” بازاری مختص کودکان می‌باشد.

او با بیان اینکه این بازار در اولین روز عید نوروز هر سال تشکیل می‎شود, ادامه داد: ریشه این رسم در متون تاریخی و کهن آمده است و نشان‎دهنده عمق دیرینگی این رسم در بهبهان است که شاید در دیگر نقاط کشور منسوخ گشته ولی همچنان در این بخش از ایران پابرجا است. از طرفی نشان دهنده اهمیتی است که ایرانیان به کودکان می‌دادند و همچنین درایت آنان برای حفظ سنت نیکوی نوروز از طریق آموزش عملی به کودکان در قالب بازی و جشن را نشان می‌دهد.

رئیس میراث فرهنگی بهبهان افزود: این رسم به‎جامانده از قدیم معمولاً هر سال در نخستین روز از سال نو در محل میدانی بی‎بی‎ خدیجه به‌صورت دستفروشی انواع عروسک، اسباب‎بازی، تنقلات، پوشاک و غیره توسط فروشندگان برگزار می‌شود.

ابوعلی خاطرنشان کرد: امسال در نخستین روز از سال ۹۷ مجموعه اداره میراث فرهنگی در کنار دیگر مسئولان در بازدیدی از این بازار دیدن کردند و ضمن تبریک سال نو به همشهریان و بازدید از رسوم محلی، در جریان وضعیت برپایی این مراسم قدیمی قرار گرفتند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
دکتر محمود شمیلی به عنوان سرپرست شرکت توسعه نیشکر منصوب شد

دکتر محمود شمیلی از مديران برجسته و موفق صنعت نیشکر كشورما است و بايد با كمال غرور اعلام كرد كه ايشان نه تنها در ايران بلكه چهره ‏اي بين المللي در دنياي صنعت نیشکر هستند كه موفقيت‏هاي امروز ايشان را بايد متأثر از بكارگيري درست عواطف و احساسات فردي با قدرت ذهني‏شان و تركيب آن با ساير عوامل ذاتي مختص به خود ايشان دانست.
اكنون كه سوابق كاري، تحصيلي و خدمات ارزنده ايشان را در طول سال‏هاي گذشته در ادامه مي‏خوانيد، بي‏شك در مي‏يابيد كه اين سوابق مربوط به شخصي با استعداد و بي نظيري بوده است كه مراتب عاليه تحصيلي و كاري را بي وقفه طي نمودند و با بكارگيري توأم آنها تجربيات ارزنده‏اي را كسب كرده ‏اند.
البته بايد بعد از اين بيشتر تأمل كنيم كه حضور ايشان در شركت توسعه نیشکر در كنار ساير مردان با تجربه، فرصتي مغتنم براي جوانان استان است كه با بهره‏ گيري از دانش و تجربيات، دانسته‏ هاي خود را صيقلي داده و از آن در جهت ارتقاء بازده كاري در جهت ترقی شرکت توسعه نیشکر ميهن اسلامي بكار گيرند.
اضافه بر اينكه مردان شرکت توسعه نیشکر هر كدام به تنهايي داراي جايگاهي مستقل و عظيم در كشور هستند و اين تركيب در كنار يكديگر، فرصتي تاريخي و بي‏نظير است.
دکتر محمود شمیلی در اول مردادماه سال ۱۳۵۰ در هفت تپه متولد شد. پس از اخذ مدرك ديپلم با رتبه اول از دبیرستان هفت تپه، در كنكور سراسري شرکت و با رتبه اول در دانشگاه دولتی شهید چمران اهواز مشغول به تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی، مقطع لیسانس شدند.
وی همزمان با کار در نیشکر مشغول به تحصیل و بعد از دريافت مدرك ليسانس در سال ۱۳۷۳، موفق به ادامه تحصيل در مقطع فوق ليسانس آن رشته، با رتبه برتر در دانشگاه دولتی شیراز شدند. وی با رتبه اول در مقطع دکتری تخصصی فیزیولوژی گیاهی در دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه تحصیل نمودند و با انجام تحقیقات تخصصی مختلف در زمینه نیشکر در مؤسسه تحقیقات و آموزش توسعه نیشکر و دانشگاه شهید چمران اهواز، در سال ۱۳۹۰ مدرک دکتری تخصصی خود را از آن دانشگاه، اخذ نمودند.
شمیلی دارای تحقیقات تخصصی مختلفی در تمام زمینه‏های کشاورزی و به‏ویژه نیشکر و محیط زیست است و نقش مؤثر و چشمگیری در ترقی شرکت داشتند.
دکتر شمیلی تنها کسی است که در تمام مجموعه ‏های نیشکری استان کار کرده و مدرس دروس تخصصی نیشکر است. همچنین با مسایل مختلف زیست محیطی نیشکر آشنایی کاملی داشته و سعی در تبدیل آنها به فرصت‏هایی سودآور برای استان دارد.
مقالات علمی مختلفی در مجلات داخلی و خارجی منتشر نمودند و در سمینارهای مختلف داخلی و خارجی شرکت نموده و همواره کلام علمی نافذی دارند و در محافل مختلف علمی و تخصصی کشاورزی ایران، نام دکتر محمود شمیلی به چشم می‏خورد و طرح‏ها و پروژه‏های مختلفی را مدیریت نمودند.
دکتر شمیلی اکنون فصلي ديگر از زندگي با كوله باري از علم و تجربه به عنوان سرپرست شرکت توسعه نیشکر رقم زد. اميد است در سايه همراهي مردان با تجربه صنعت نیشکر ايران، مجموعه شرکت توسعه نیشکر موفق‏تر از هر روز مايه افتخار و بالندگي ميهن اسلامي ما ايران باشد.

سوابق مدیریتی و اجرایی :

رديف

محل خدمت

عنوان خدمتی

تاريخ شروع

تاريخ خاتمه

۱

موسسه تحقیقات نیشکر

مدیر

۱۳۸۹

تاکنون

۲

کشت و صنعت کارون

مدیر

۱۳۷۶

۱۳۸۲

۳

شرکت سهامی زراعی یزد نو

مدیر

۱۳۷۴

۱۳۷۶

۴

کشت و صنعت میرزاکوچک خان

مدیر

۱۳۸۲

۱۳۸۹

۵

جمعیت فن آوران نیشکر ایران

عضو هیئت مدیره

۱۳۸۶

۱۳۹۶

۶

کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

سرپرست مدیریت آبیاری و کشت

۱۳۶۹

۱۳۷۳

۷

کارخانه قند شیرین خراسان

مشاور فنی

۱۳۹۶

۱۳۹۶

۸

منطقه آزاد اروند

مشاور فنی

۱۳۹۴

۱۳۹۶

۹

شرکت عمران شیرین شهر

مشاور فنی

۱۳۹۳

۱۳۹۴

۱۰

کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

مشاور فنی

۱۳۹۶

۱۳۹۶

۱۱

مدیریت بحران استانداری خوزستان

مشاور بحران

۱۳۹۵

۱۳۹۶

۱۲

اداره تعاون اهواز

مشاور و طراح شرکت­های هولدینگ

۱۳۹۳

۱۳۹۴

۱۳

خانه احزاب ایران

مشاور عالی در امور برنامه ریزی

۱۳۹۶

۱۳۹۶

۱۴

سازمان برنامه بودجه

کارشناس مسئول آمارگیری کشاورزی

۱۳۷۳

۱۳۷۳

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
بومی یا غیربومی بودن؛ مساله این است

یادداشتی بقلم مریم مقدمی اصل درخوزستان سرافراز؛

موضوعی که در هر انتصاب، تودیع و معارفه ای بر سر زبان ها می افتد، بحث بومی یا غیر بومی بودن نیروهای به کار گرفته شده است. این موضوع آنچنان حساس شده که تا مدت ها بحث اصلی محافل مربوطه و رسانه ها می شود و بر کارکرد نیروی جدید نیز تاثیر گذار است.

اینکه نیرو بومی یا غیر بومی باشد مدافعان و مخالفان خاص خود را دارد و هر کس از دریچه ای این موضوع را بررسی می کند، موافقان نیروی غیر بومی نگاه ویژه ای به شایسته سالاری دارند و استدلال دیگرشان این است که نیروی غیر بومی در بحث های قومی و طایفه ای گرفتار نمی شود و راحت تر می تواند امورات را جلو ببرد.
موافقان نیروی بومی نیز به توانایی های بچه های خود استان تاکید دارند و حرفشان این است که وقتی شاخصی برای شایسته سالاری وجود ندارد و خروجی قابل توجهی نیز از نیروهای غیر بومی دیده نشد پس بهتر است که از بچه های استان استفاده شود، حرف دیگرشان هم این است که خوزستانی، دلش برای خوزستان می سوزد و کارایی بیشتری از خود نشان می دهد.
فارغ از نگاه های مطرح شده، به نظر می رسد که نمی توان یک قانون کلی را در این خصوص مطرح کرد، نمی شود چشم به شایسته سالاری بست و نه می توان فرصت بروز توانایی را از نیروهای استان گرفت.
بهتر آن است که از قانون کلی صرف نظر کنیم و با توجه به شرایط به کارگیری نیروها را بررسی کرد، وقتی که استان درصد بیکاری بالایی دارد چندان منطقی و عقلی نمی رسد که در رده های پایین ادارات و نهادها نیروهای غیر بومی به کار گرفته شود، مسلما جوانان این خطه آنقدر توانایی دارند که کارهای رده های میانی و حتی بالاتر سازمان ها را بر عهده بگیرند.

در خصوص روسای ادارات و سازمان های مهم استان نیز بهتر است که اصل بر همان روال شایسته سالاری بچرخد، تنها باید این نکته را در نظر داشت که یک نگاه یکسان به هر دو نیرو شود، نه اینکه با لابی و رابطه نیروی غیر بومی وارد استان شود و در جواب تنها به پاسخ شایسته سالاری اکتفا شود، نکته دیگر آن است که بین دو نیرو که از یک توانمندی برخوردار هستند بهتر است از نیروی بومی که به ظرفیت و دغدغه های استان آشنایی بیشتری دارد استفاده شود.
استان نیازمند آن است که سطح تنش ها و اختلاف ها کاهش یابد، پس چه بهتر می شود که در به کارگیری نیروها از کسانی استفاده شود که حداقل جامعه، نخبگان و رسانه ها در مقابل به کارگیری آنها واکنش منفی نداشته باشد و هزینه اضافه ای برای استان ایجاد نشود، هدف توسعه و آبادانی استان است که چه خوب می شود اگر به دست همین جوانان و کاربلدان استان این اتفاق رقم بخورد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
صنایع دستی خوزستان در فلورانس عرضه می شود

خوزستان سرافراز / به گزارش روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، نمایشگاه بین‎المللی صنایع دستی فلورانس، رویدادی است که میزبانی صنعتگران ماهر را بر عهده دارد و در آن محصولات دست‎ساز، از کشورهای مختلف به نمایش گذاشته می شود.

هرسال در این نمایشگاه آثاری از کارگاه‎های باستانی فلورانس و همینطور هنرهایی که از طریق سفرهای این نمایشگاه در مسیری هماهنگ در میان مناطق مختلف کشور ایتالیا و کشورهای کل جهان، دوباره کشف می‎شوند، به نمایش گذاشته می‎شود.

در این رویداد، فرهنگ، هنر، سنت‎های صنایع دستی و نوآوری‎های جدید در کنار هم قرار می‎گیرند.

بر همین اساس با اعلام معاون صنایع دستی خوزستان و موافقت مدیرکل میراث فرهنگی استان، مقدمات حضور صنعتگران خوزستانی در هشتادودومین دوره این نمایشگاه در شهر فلورانس ایتالیا فرآهم آمده است و چهار تن از هنرمندان صنایع دستی خوزستان در حوزه‎های مینای سفال برجسته و صنایع دستی ویژه استان، متقاضی حضور در این نمایشگاه شده‎اند.

این هنرمندان مورد تأیید قرار گرفته‎اند و هم‎اکنون در حال طی مراحل اداری برای حضور در نمایشگاه هستند.

هشتادودومین دوره نمایشگاه بین‎المللی صنایع دستی فلورانس به مدت ده روز از یکم تا دهم اردیبهشت ۱۳۹۷ به مجری‎گری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار خواهد شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
امام جمعه موقت اهواز:
بحران ریزگردها آرامش جامعه را سلب کرده است/ آرامش نیاز ضروری خوزستان

خوزستان سرافراز، آیت الله سید ابوالحسن حسن زاده ظهر امروز در گردهمایی مدیران کل بحران سراسر کشور در سالن جلسات هتل نیشکر اهواز اظهار کرد: خوزستان استانی است که از جهات مختلف تحت تاثیر بحران قرار دارد اما نام آن با بحران و ریزگردها و قطعی آب و برق همراه شده است.

وی افزود: صحبتی که آقای روحانی در خصوص تاثیر گناهان بر بحران ها داشت صحبت کاملا درستی است اما برداشت هایی که از آن شد برداشت های درستی نبود.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: بخشی از گناهان وظایفی است که در قبال طبیعت و محیط زیست داریم و حق انسان ها بر همدیگر و حق طبیعت بر انسان ها حقی است که باید ادا شود.

آیت الله حسن زاده گفت: مهمترین رسالت ما در بحران ایجاد آرامش در جامعه است و وقتی تمام ریزگردها مطرح می شود جامعه آرامش خود را از دست می دهد.
وی ادامه داد: اولین، آسان ترین، راحت ترین و ضروری ترین کار در زمان بروز ریزگرد ها تعطیلی مدارس و ادارات است که آثار مختلف اقتصادی و اجتماعی خاص خود را دارد.
امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: وقتی ریزگرد ها می آیند آرامش و آسایش از مردم خوزستان گرفته می شود و مهم ترین کار برگرداندن آرامش به مردم و جامعه و مهمترین کار برای برگرداندن آرامش به جامعه صداقت با مردم است.
آیت الله حسن زاده ادامه داد: مردم وقتی ببینند مسئولان صادقانه برخورد می کنند آرامش پیدا می کنند و اطلاع رسانی در این زمینه باید بسیار خوب و امید بخش باشد.
وی افزود: در یک اطلاع رسانی غلط تمام اخبار منفی به کشور ارسال می شود و وضعیت طوری است که تا زمانی که مسئله آب رسانه ای نشود کسی به فکر نمی افتد.
به گفته امام جمعه موقت اهواز نتیجه اطلاع رسانی منفی و غلط کاهش مهمانان نوروزی در نوروز ۹۶ بود و به همین خاطر مسئله اطلاع رسانی در ریزگرد ها باید مدیریت شود تا آسیب ها متوجه مردم نشود.
وی با طرح این سوال که چرا فقط اخبار منفی از استان ارسال می شود و این چه سود و نفعی برای استان دارد، تأکید کرد: یک استان غنی و این همه محرومیت باید فکری برای آن کرد و باید اطلاع رسانی مناسب داشته باشیم.
آیت الله حسن زاده افزود: آرامش از ابتدایی ترین حقوق شهروندی است و جامعه باید احساس آرامش کند و به شدت به آن نیاز داریم.
امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه در جنگ دوران سختی داشتیم اما هنر امام آرام کردن مردم بود گفت: وقتی دانشجویان لانه جاسوسی را گرفتند و آمریکا تهدید به حمله کرد امام با آن جمله معروف آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند آرامش را بر جامعه حکمفرما کرد.
وی با بیان اینکه توسعه متوازن نیاز استان است گفت: با حرف و شعار و سخنرانی امید به وجود نمی آید و الان وقت عمل است و باید زیبایی های دین را مردم متوجه شوند .

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
چند کتاب خوانده اید؟

خوزستان سرافراز / همه‌ی ما با آن یار مهربان کم‌وبیش آشنا هستیم، اما در دنیای اینترنت و رسانه‌های گوناگونی که به‌سادگی دردسترس همه قرار دارند، لذت غرق شدن در صفحات یک کتاب خوب، به‌راحتی فراموش شده است. با وجود اینکه سرانه‌ی مطالعه بسیار پایین است و با گسترش شبکه‌های مجازی، این سرانه روزبه‌روز کمتر هم می‌شود، کتاب خواندن چیزی فراتر از یک سرگرمی ساده یا یک تکلیف درسی است فواید کتاب بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنیم .کارلایل می گوید: دانشگاه واقعی، جایی است که مجموعه ای از کتاب در آن جمع آوری شده باشد.

محمدتقی شریعتی میگوید:من ده ساعت مطالعه می کنم تا یک سخنرانی کنم و بعضی یک ساعت مطالعه می کنند و ده مجلس حرف می زنند.براستی جایگاه مطالعه در زندگی ما کجاست و چقدر به ان توجه کرده ایم آیا مسئولان ما در این مورد چه تصمیماتی جهت فرهنگ صحیح مطالعه و استفاده مناسب در زندگی ما از کتاب را ارائه داده اند، باید توجه داشته باشیم که جامعه، جامعه‌ای که مطالعه کتاب دارد و  کتابخوانی در آن فراوان باشد یقینا مسیر کمال خود را هم در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی می‌تواند بهتر و صحیح‌‌تر طی کند و باعث توسعه شود متاسفانه اکنون وضعیت مطالعه در شهر ما بسیار پایین است و این موضوع مهم نیاز به یک کالبد شکافی و کارشناسی مناسب دارد تا جهت رفع موانع آن اقدام کنیم.

استاندارد جهانی مطالعه در کشورهای دیگر و کشور ما بسیار جالب است :در ایران آمارهای متعددی برای سرانه مطالعه روزانه کتاب، روزنامه و..گفته می‌شود و اعداد اعلام شده از ۲ دقیقه تا ۷۶ دقیقه متغیر است.در ژاپن میزان مطالعه بسیار جالب است طوری که پیشرفت یک کشور را کاملا نشان خواهد داد:سرانه آمار مطالعه در ژاپن روزی ۹۰ دقیقه است در ژاپن بعضی کتابها ۴ دوره تجدید چاپ می شوند و به رقم ۵ میلیون جلد می رسند و در این کشور حداقل درصدی که به نویسنده می رسد ۲۵ درصد قیمت روی جلد است.کشوری که تعجب شما خواهد برنگیخت هندوستان است: خوشبین ترین آدم ها هم تصور نمی کنند در کشور پرجمعیتی که ۷۴ درصد مردم آن با سواد هستند هر هندی سالانه ۳۲۰ صفحه کتاب بخوانند باورش سخت است اما حقیقت دارد ضمن اینکه اروپایی ها در سال ۱۲۰۰۰ دقیقه کتاب می خوانند در کشورهای حاشیه خلیج فارس تنها ۲۲درصد مردم کتاب میخوانند.

یکی از عمده مشکلاتی که در شهرستان ها وشهرهایی که سبب شده فرهنگ مطالعه و جایگاه کتاب پایین باشد و حس زیبای کتاب خوانی و مطالعه را زنده نکند عدم محل مناسبی برای مطالعه در این شهرهاست ضمن اینکه در مورد دوم میتوان عدم دسترسی آسان به کتاب را مطرح کرد طوری که در کتاب خانه های نهاد کتاب خانه های استان خوزستان کتاب های قدیمی بیشتر یافت میشود ،کتابخانه عمومی شیبا را باید گسترش داد شاید بهترین و مناسب ترین حرکت جهت مطالعه (کیوسک های مطالعه ) باشند که باید بیشتر به انها بهاء دهیم و البته در دسترس شهروندان قراردهیم.

در تحقیقات میدانی که  از بازدیدکنندگان بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران نشان می‌دهد که رمان و داستان بزرگسال بیشترین آمار مطالعه کتاب طی یکسال گذشته را به خود نشان داده است،‌ هم‌چنین میانگین خرید سالانه کتاب پاسخگویان ۲۰۲۰۰۰تومان بوده است این موضوع بسیار قابل تامل است چرا که جایگاه  جانسون در کتاب «هنر کتاب خواندن » می گوید: «کتب می توانند در شمار دوستان ما در آیندما می توانیم به جست و جوی آن ها برویم تا ما را به خودمان بشناسانند . اما این توانایی را نیز دارند که در ما تاثیر کنند و درهای زندگی را به روی ما بگشایند یا ببندند می توانند ما را در پناه خود گیرند یا از میان بردارند . از ما پشتیبانی کنند یا منکوبمان سازند . کتاب ها چون زبانند که بهترین و در عین حال بدترین چیزها است.امیل فاگه، نویسنده فرانسوی، عقیده دارد که باید در خواندن کتاب استقامت داشته باشیم استقامت لجاجت نیست بلکه نوعی بردباری است که ذوق ما را می پرورد و درک ما را عمیق می کند.بیکن جمله زیبایی در این باره دارد: «برخی کتب را باید چشید، بعضی دیگر را باید بلعید و قلیلی را هم باید جوید و هضم کرد!

احمد سلامات – شیبان

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:
سلب آرامش جامعه گناهی نابخشودنی است

خوزستان سرافراز، اسماعیل نجار صبح امروز یکشنبه در گردهمایی مدیران کل بحران کشور در سالن اجتماعات هتل نیشکر اهواز اظهار کرد: به فرموده امام خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد و امروز ما وظیفه داریم دین خود را به آن ادا کنیم.

وی افزود: عمده درآمد کشور از خوزستان و اگرچه از ابر بحران ریزگرد ها رنج می برد اما باز هم صبورانه و با شکیبایی تمام مردم آن از انقلاب و نظام دفاع می کنند.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران تصریح کرد: در زمینه ریزگردها کارهای زیادی شده اما هرگز کافی نیست.

نجار گفت: دستکاری در طبیعت عامل اصلی ریزگرد ها و بحث عمده است و امروز نمی توانیم بگوییم گذشته و باید به وظیفه خود عمل کنیم.

وی ادامه داد: بیابان زایی، تبخیر، تعریق و تغییر اقلیم هم مزید بر علت است اما باید با تلاش مشکلات خوزستان را کم کنیم.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت مدیریت بحران کشور بیان کرد: امسال سال سختی داشتیم و کلکسیونی از حوادث در کشور رخ داد.

نجار اضافه کرد: آرامش اساس کار در مدیریت بحران است و گناهی نابخشودنی است اگر بخواهیم آرامش مردم را برهم زنیم و با اخبار دروغ و شایعه ناآرامی را تشدید کنیم.

وی عنوان کرد: یکی از کارهای ما در مدیریت بحران هدایت درست افکار عمومی و فضای مجازی و رسانه ها است و در این زمینه کار نشده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه آموزش و پیشگیری چراغ راه ما در سال های آینده است، افزود: با توجه به حوادثی که در کشور رخ می دهد راهی به جز پیشگیری نداریم و اساس کار هم پیشگیری است که هزینه چندانی هم ندارد.

نجار با اشاره به عدم ایمنی ساختمان ها و مسئولیت های پیمانکاران و ناظران و برخی فجایع در زلزله کرمانشاه گفت: آیا وقت آن فرا نرسیده که از تبعات زلزله کرمانشاه عبرت بگیریم و به جای هزینه کرد برای تمام و دکوراسیون برای کیفیت و ایمنی هزینه کنیم.

وی در پایان بیان کرد: ۲۶ هزار نفر در زمان زلزله کرمانشاه به مراکز درمانی مراجعه کردند و ۱۱ هزار کانکس با هزینه ۵ هزار و ۳۱۹ میلیارد تومان خریداری و به مردم زلزله زده کرمانشاه داده شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
اعلام آمادگی شرکت غله استان خوزستان برای شروع خرید تضمینی گندم از کشاورزان

خوزستان سرافراز/ مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۴ در گفتگو با اصحاب رسانه گفت : امسال هم همانند سال گذشته خرید تضمینی گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خوزستانی و همچنین خرید تضمینی دانه روغنی (کلــزا) بر عهده این شرکت میباشد و با وجود شروع کار با سامانه نوین جدید خرید گندم تمهیدات لازم را برای خرید تضمینی دانه های روغنی در شرکت و سیلو هایی که قرار است مبادرت به خرید از کشاورزان محترم خوزستانی نمایند برنامه ریزی گردید.
سیاوش حسین پور تصریح کرد: مراکز خرید تضمینی گندم استان، متناسب با سطح زیر کشت و میزان برداشت گندم درسطح استان پراکنده شده و در راستای تسهیل و تسریع روند تحویل گندم و کاهش هزینه حمل و احترام به وقت کشاورزان عزیز و زحمتکش ، گندم شهرستان های تابعه در همان شهرستان خرید و ذخیره سازی می گردد.
وی با اشاره به اینکه استان خوزستان از جمله استان‌های پیشتاز خرید تضمینی گندم در کشور است، اظهارکرد: همه‌ساله عملیات خرید تضمینی گندم در استان از اواخر اسفند آغاز و این عملیات تا اواسط تیرماه در مناطق شمالی استان ادامه دارد.
وی گفت : با توجه این موضوع که دغدغه ی کشاورز پرداخت به موقع وجه گندم است ، حمایت از کشاورزان و تامین معیشت آنها با پرداخت صحیح و به موقع وجوه مربوط به فروش محصولاتشان موجب ترغیب این قشر زحمتکش برای تداوم کشاورزی خواهد بود
حسین پوردر ادامه گفت : در فصل خرید سال۱۳۹۶، تعداد ۹۶ مرکز خرید مستقر در استان مقدار یک هزار و ۳۵۳ هزارتن گندم را از کشاورزان خریداری کردند ، افزود : بابت خرید این مقدار گندم‌ مبلغی بالغ بر ۱۷ هزارو ۷۳۵ میلیارد ریال به کشاورزان استان پرداخت شده که نشان می‌دهد تولید گندم نقش به‌سزایی در اقتصاد استان دارد.
مدیر عامل منطقه ۴ گفت : امسال نیز از تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید برای شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه۴ استفاده خواهیم نمود.
وی تصریح کرد: نکته قابل تأمل اینکه علاوه بر خرید گندم توسط دولت ، بخش خصوصی نیز در این امر وارد شده است، و مطابق سیاست های شرکت بازرگانی دولتی ایران و به طبع آن شرکت های غله و خدمات بازرگانی مناطق ۱۴ گانه کشور، بخش خصوصی نیز مبادرت به خرید و ذخیره سازی گندم بصورت مستقیم از کشاورزان عزیز خواهند کرد .

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
مدیرکل بحران استانداری خوزستان ؛
درسیل سال ۹۵ بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان خسارت به استان وارد شد

به گزارش خوزستان سرافراز، صبح امروز کیامرث حاجی زاده مدیرکل بحران استانداری خوزستان در نشست خبری اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های هواشناسی و بعد از مطرح کردن ان در ستاد نسبت به تعطیلی اقدام می کنیم؛ ابزار پیش بینی اگر از لحاظ تجهیزات مشکل دارد، باید تا دقیقه ۹۰ به انتظار بنشینیم.
وی با اشاره به اینکه نباید اقدامات انجام شده در ستاد مدیریت بحران را نادیده گرفت، افزود: بیش از ۱۲ سال ریزگردها در خوزستان رخ داده ولی کدام کار کارشناسی و زیرساختی در این زمینه انجام شد؛ بعد از گرد و غبار شدید بهمن ۹۵ و ورود دولت و همچنین تذکر مقام معظم رهبری اقدامات بسیاری انجام شد.
مدیرکل بحران استانداری خوزستان با اشاره به عدم پرداختی های زیست محیطی برخی دستگاه ها و شرکت ها در خوزستان تصریح کرد: بیش از ۴۰۰ هزار هکتار اراضی بیابانی و کانون های گرد و غبار در استان خوزستان داریم و حل معضل گرد و غبار در خوزستان حداقل پنج سال زمان نیاز دارد.
حاجی زاده در ارتباط با آبگیری هورالعظیم بیان کرد: کسی اعلام نکرد چرا این تالاب خشک شده و یا اینکه چرا ۱۰ هزار هکتار از این تالاب را به بهانه استخراج نفت خشک کردند؛ کسی حتی در مورد میزان مالچ پاشی در گذشته یا چند مدت اخیر هم سوالی نپرسید.
وی با اشاره به اینکه قبلا ستاد مدیریت بحران قبلا فقط دو اتاق با حدود هشت نفر نیروی بی انگیزه بود، ادامه داد: پیش بینی ـ پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی که چهار مرحله ستاد بحران است، خیلی در دستور کار نبود؛ پژوهش، آموزش، کمیته فنی، اطلاع رسانی و غیره ستاد هم خیلی کم در کانون توجه قرار داشت.
مدیرکل بحران استانداری خوزستان با اشاره به اینکه تا رسیدن به جایگاه ایده آل هنوز هم فاصله داریم، عنوان کرد: البته در راستای تقویت مراحل ستاد بحران و کمیته های مختلف آن تلاش های بسیاری صورت گرفته است.
حاجی زاده با اشاره به اینکه استان در حوزه آموزش ستاد بحران به پنج قطب از جمله ماهشهر، رامهرمز و دزفول تقسیم شد، گفت: ام الحجار و ام الغزلان دو روستای شادگان بودند که بیش از ۲۰ سال شاهد پیشروی رودخانه بودند و کسی به آن توجه نمی کرد ولی ما برای استحام سازی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار به سازمان آب و برق اختصاص دادیم.
وی خبر داد: چهار منطقه رانشی میراحمد دهدز، گلگیر مسجدسلیمان، شهیون دزفول و سید نبی شوش در استان خوزستان شناسایی شده که هر کدام از آنها حداقل ۵ میلیارد تومان اعتبار دریافت کرده است.
مدیرکل بحران استانداری خوزستان با اشاره به اینکه اعتبار ۴۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی مقاوم سازی دو و نیم برابر شد، یادآور شد: گردهمایی مسئولان سازمان مدیریت بحران کشور و مدیران کل مدیریت بحران سراسر کشور به مدت دو روز به میزبانی خوزستان در سالن اجتماعات شرکت توسعه نیشکر برگزار می شود.
حاجی زاده با اشاره به اینکه با دست خالی سیل بندهای شعیبیه شوشتر را سال گذشته بازسازی کردیم، گفت: اعتبارات سیل سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان ابلاغ و تخصیص آن صفر اعلام شد؛ با پیگیری های متعدد این اعتبار را برای اولین بار به سال جاری تنفیذ و در نهایت ۳۳ درصد آن حدود ۱۲ میلیارد تومان تخصیص داده شد؛ در سیل ۹۵ بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان خسارت به استان وارد شد ولی اعتبار اختصاصی به آن ۳۳ میلیارد تومان بود که آن هم در حال برگشت بود.
وی با اشاره به لزوم ایجاد تغییر الگوی کشت و مدیریت صحیح توزیع آب افزود: در حوزه کشاورزی سال گذشته بیش از ده ها جلسه در شهرستان ها و مرکز استان برگزار شده و اگر ورود نمی کردیم شاهد درگیری های خیلی بدتری باید می بودیم.
مدیرکل بحران استانداری خوزستان عنوان کرد: شورای آب و برق هر دو هفته یک بار در استان برگزار می شود.

حاجی زاده بیان کرد: در حوزه آب شرب اگر ما ورود پیدا نمی کردیم معضلات دوچندان می شد؛ در ایذه، دهدز و برخی شهرها معضل داشتند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare